ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[jednostki] Rycerze-porażka twórców gry

Czy te zakute maszynny do zabijania to dobry pomysł?
Tak, są na miejscu.
61%
 61%  [ 33 ]
Za bardzo nie przeszkadzają, mało zauważalny błąd.
9%
 9%  [ 5 ]
Ciężko powiedzieć.
12%
 12%  [ 7 ]
Twórcy chcieli dobrze, ale im nie wyszło.
5%
 5%  [ 3 ]
To jeden z głównych powodów słabej grywalności SH 2.
3%
 3%  [ 2 ]
Klapa, do kitu z tymi rycerzami.
1%
 1%  [ 1 ]
W SH 2 nie miało być fantasy, a ci rycerze to chyba jacyś herosi!
5%
 5%  [ 3 ]
Głosowań: 54
Wszystkich Głosów: 54

Autor Wiadomość
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 23 Czerwiec 09, 22:10   

Trochę wiem o łukach i wiem, że najlepsze łuki są skuteczne w zasięgu 500m, a dostrzelą jak ktoś dobrze umię z 700m. Strzały z angielskich łuków rzadko odbijają się od zbroi, najczęściej ją przebijają. W twierdzach przesadzili z celnością, obrażenia i zasięg są za małe.
_________________
Good night white pride
 
 
xSoNyx 
Wolny chłop


Wiek: 29
Posty: 79
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 24 Czerwiec 09, 08:26   

ALe przeciez ZOBACZCIE JAKA JEST MAPA gra została przdstawiona w innej skali jak by lucznicy mieli taki zasieg to mogli by strzelac od naszego zamku do zamku np: wilka xD a to spory kawalek dlatego tworcy postanowili ze lucznicy maja taki zasieg jaki maja:P
_________________
Nie ma takiej wojny której nie można wygrać.
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 24 Czerwiec 09, 08:55   

O lol przestańcie dyskusje o łucznikach. Mnie też coś takiego by wku******. Ide sto Rycerzy 20 katapult a jestem już 500m przed zamkiem wroga i mi już wystrzelali wszystkich:(.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 25 Czerwiec 09, 14:16   

IMO w grze dośc dobrze odwzorowali zasięg łuczników. Poza tym w Twierdzy łucznicy nie mają longbow'ów więc zanim trafią między blachy to trochę minie, a że gra działa na zasadzie punktów życia to walą aż zabiją, chociaż w rzeczywistości mogliby już posłać kilka śmiertelnych strzałów pomiędzy blachy zbroi. Co do celności. Musieli zrobić celnych łuczników, bo:
a) taki średniowieczny łucznik całe zycie strzela z łuku więc chyba ma wprawę xD
b) bardziej istotne - gracz by się wkurzał gdyby jeden wrogi łucznik stał i naszych 20 nie mogłoby w niego trafić.

Zresztą łucznicy dostrzeliwali na max. 350m. Oczywiście z wieży zasięg łuku wzrastał, ale na więcej niż 500m. nie wystrzelono pewnie strzały. Poza tym na odległość 300m. łucznik strzelał praktycznie na ślepo, bo widział co najwyżej tyle, że mógł stwierdzić, że to wróg, ale dokładnie wycelować... Wydaje mi się, że było bardzo ciężko.

Tak więc IMHO Firefly Studios dośc wiarygodnie dostosował zasięg łuczników. Nie jestem historykiem, a to tylko takie moje rozwody nt. zasięgu średniowiecznego łuku :D

[ Dodano: 2009-06-25, 14:17 ]
Proponuję zmienić nazwę tematu na coś w stylu "Realistyczność jednostek w Twierdzy 2", bo jest tutaj dyskusja nie tylko o rycerzach :P
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 25 Czerwiec 09, 14:39   

Chyba nie da się zmienic nazwy tematu, przynajmniej ja nie umiem lub nie mogę.
_________________
Good night white pride
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 25 Czerwiec 09, 15:58   

Więc chyba przeważyliśmy tą pseudoteorię trhompsona
Cytat:
Np. kiedyś łucznicy ostrzeliwali wrogie oddziały z kilometrowych odległości, natomiast w twierdzy zasięg łucznika kończy się...? chyba po 20 metrach!


To moze zróbmy temat o jednostkach ;p
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 25 Czerwiec 09, 19:23   

No to taki zrób, ja nie chce zbierać op***szu za niesłuszny temat i nabijanie postów.
_________________
Good night white pride
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 28 Czerwiec 09, 12:36   

Rycerze są jak najbardziej na miejscu w tej grze, kosztują swoje, ale w zamian otrzymujemy po prostu jednostkę lepiej wyszkoloną od innych. Bardzo podoba mi się to, że rycerze mogą wsiadać i zsiadać z konia, są dzięki temu przydatni do zabijania lorda.

Co do łuczników :-P , gdyby mieli taki gigantyczny zasięg, nie opłacałoby się tworzyć innych jednostek, które i tak zginęłyby od strzał z łuków.
 
 
olkowiec23 
Wędrowiec


Posty: 10
Medale: Brak

Wysłany: 18 Sierpień 09, 18:25   ..

Ciężko powiedzieć, ponieważ z jednej strony to dobrze bo są bardzo wytrzymali i odpodni na odstrzały, a z drugiej zaś strony są niestety bardzo drodzy
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 19 Sierpień 09, 00:40   

No widzisz, w średniowieczu rycerze byli bardzo wytrzymali, i żadna piecvhota nie mogła się z nimi równać. Ale kosztowali dużo, w końcu to byli wyszkoleni, zaprawieni w boju szlachcice.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 19 Sierpień 09, 08:54   

Porażką to oni nie byli, byli najpotężniejszymi wojskami na świecie.
_________________

 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 22 Sierpień 09, 19:13   

Chodzi o danie im wielkiej siły w SH2. Nie chodzi o porażkę przez utworzenie rycerstwa w realnym świecie.
 
 
Prescot 
Burżuj


Posty: 194
Medale: Brak

Wysłany: 23 Sierpień 09, 23:35   

Cytat:
W twierdzach przesadzili z celnością, obrażenia i zasięg są za małe.


Gdyby postąpili realnie to żeby nadać im taki zasięg można byłoby strzelać z jednego końca mapy na drugi, a mapy jedynie w SH2 to tego by się nadawały ale tam łuk to kusza i wszystko jest kwadratowe.

Rycerz w średniowieczu to jednostka w zasadzie nieregularna i niezbyt liczna w armii, tzn jeśli chodzi o armię kraju to stanowili dużą siłę, była to elita więc w SH2 prawidłowo że są mocni.
_________________
6023179
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 24 Sierpień 09, 23:44   

W końcu jakoś musieli odznaczyć kmiecia w szmacie na ciele od wielkiego chłopa zakutego w żelastwo... musieli być mocni.
 
 
Lord Twierdza 
Osadnik


Gra w: Stronghold Kingdoms, Twierdza 2
Wiek: 30
Posty: 46
Skąd: Męcina
Medale: Brak

Wysłany: 5 Wrzesień 09, 14:26   

Właśnie przeciż ten rycerz musi być mocny po to go stworzyli. Gdyby niebył tak mocny to by go nie tworzyli bo jest przecierz Knechta. Wkońcu musi być od niego mocniejszy. I w koncu ktoś musi doruwnywać swemu panu czyli Lordowi.
_________________
W życiu łap szczęśliwe chwile, inaczej zostaniesz debilem.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz