ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[misja] Najtrudniejsza misja SH1
Autor Wiadomość
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 16 Grudzień 08, 20:35   [misja] Najtrudniejsza misja SH1

Jaka misja była dla was najtrudniejsza? Dla mnie chyba ostatnia bo najdłużej meczylem sie zanim ogarnalem taktyke jak ja przejsc...
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 6 Marzec 09, 18:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 17 Grudzień 08, 14:02   

Moim zdaniem najtrudniejsze są misje 15 i 18 (oblężenia zamku Wieprza).
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
Ostatnio zmieniony przez Tay 26 Wrzesień 10, 10:05, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
MK 
Wolny chłop

Posty: 58
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 18 Grudzień 08, 19:34   

Atak na wieprza, atak na wilka.
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 08, 08:40   

Atak na Wieprza z całą pewnością. Męczyłem tę misję naprawdę, ale to naprawdę długo. Kłopotliwa jest też misja, w której musimy bronić zamku przed siłami Węża i Wilka. Jeśli źle się rozbuduje zamek (lokalizacja choćby), to może być nieprzyjemnie.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 08, 18:04   

Atak na Wieprza, lecz tylko ten, w którym musimy zdobyć jego zamek w określonym czasie. Za pierwszym razem na łatwym poziomie przechodziłem to 4 razy. 2 razy leciałem jak szło i oczywiście przegrana. Za 3 razem najpierw siedziałem i oglądałem zamek szukając najsłabszego punktu i obmyślając strategię, lecz gdy przebiłem się przez pierwszą warstwę... skończył mi się czas na wykonanie misji. Za 4 razem wykonałem wcześniej zaplanowany plan i dopiero wtedy wygrałem. Co do oblężenia Wilka, to ta misja jakoś specjalnie trudności mnie nie sprawiła. A jeżeli chodzi o tą misję, co podał Crux, to też były problemy, ale nie takie jak z Wieprzem.
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 19 Grudzień 08, 18:07   

Czyli najtrudniejsze są te misje w których trzeba atakować.
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 08, 19:48   

Najtrudniejsza misja? Cóż... Kiedyś myślałem, że misja obrony klasztoru i ta na bagnach są trudne. Oczywiście tak nie jest :D . Są one bardzo proste i przyjemne. W rzeczywistwości trudną misją jest drugi atak na Świnię. Posiada on pełno smolnych rowów i przy odrobinie nieuwagi cała nasza armia może pójść z dymem.
Pierwszy szturm na rodzinne miasto wieprza utrudnia czas, jednak po kilku miesiącach praktyk nad SH:C ta misja jest dla mnie igraszką. Wystarczy wziąć jeden oddział włók, żeby dokopali się do bramy, a potem pałami i taranem rozwalić bramę i zająć przedsionek. Potem działamy podobnie(pały+taran), tylko możemy już wprowadzić łuczników i kuszników na wieże wroga i możemy zacząć ostrzeliwanie wroga. Reszta to formalność. Całość ukończyłem w połowie czasu, lecz zginęło mi sporo jednostek, gdy na chwilę spuściłem z oczu mój oddział.

Oblężenie zamku Wilka? Dla mnie to był banał, tylko na koniec wpakowałem 3/4 mojej armii do centralnej części jego twierdzy i poszła z dymem po zapaleniu się smoły :) . Cóż, zdarza się. Ale poza tym było to b. proste(w ogóle dali mało misji z wilkiem, niszczenie go było formalnością, wieprz był dużo trudniejszy).

Crux napisał o misji obronnej przed wilkiem i Wężem. Moim zdaniem zadanie jest proste. Warto zrobić oddział 30 pałek i 20 łuczników na wieży. To powinno załatwić sprawę z wilkiem. Ale i bez takich ilości można to wygrać. Warto też postawić mury obronne i obwarować miasto. To baardzo pomaga.


Podsumowując: najtrudniejszą misją strongholda 1 jest moim zdaniem m. 18, czyli drugie oblężenie zamku Wieprza.
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 08, 21:18   

Mathias napisał/a:
[...] Są one bardzo proste i przyjemne[...]

Może i metafora ale tak ogólnie to te najtrudniejsze misje są właśnie najprzyjemniejsze... :)
 
 
PitaKura 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 98
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 08, 21:21   

Najtrudniejsze wprowadzają taki pewien dreszczyk emocji ... a czasami nieźle mogą wkurzyć :evil: .
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 08, 21:30   

Nieźle mogą wkurzyć ale jak się pomęczysz xxx h i przejdziesz misje po pięćdziesiątej próbie to satysfakcja jest bezcenna... :D
 
 
PitaKura 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 98
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 21 Grudzień 08, 21:33   

O tym nie wspomniałem ;) Z tym 50 razem to chyba mówisz o poziomie bardzo trudnym ... :D . Łatwy można przejść jak z 3 razy się spróbuje .

Ale satysfakcja bezcenna ;) !
Ostatnio zmieniony przez PitaKura 21 Grudzień 08, 21:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 22 Grudzień 08, 06:52   

Pierwsza misja w której atakujemy zamek wieprza. Na dobrą sprawę nigdy tej misji nie przeszedłem... ;d
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 22 Grudzień 08, 08:48   

21 misja
w 18 misji jest za dużo wojska, i to mi ułatwiło grę, a w zamku Wilka jest znacznie mniej
_________________

 
 
Acrobot 
Mieszczanin


Posty: 113
Medale: Brak

Wysłany: 22 Grudzień 08, 08:53   

Największe kłopoty sprawiły mi misje 15, 18, 21. Najwięcej 15. Tygodniami się głowiłem, a nie przeszedłem. Do osiemnastej podszedłem tylko raz, ale widząc jakie straty poniosłem już do nie podchodziłem.
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 22 Grudzień 08, 09:41   

To cała frajda z gry... próbować 100 razy i przejść za sto pierwszym :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz