ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
NLP, Psychologia, Terapeutyka
Autor Wiadomość
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 13, 08:36   NLP, Psychologia, Terapeutyka

Cześć wszystkim! Po "krótkiej" przerwie zajrzałem na forum i chyba zostanę na jakiś czas.
Co do tematu. Czy są osoby na forum rozwijające się w zakresie NLP, psychologii? Pewnie wielu nie będzie wiedziało co to jest NLP, więc pozwolę sobie wytłumaczyć wstępnie. NLP to neurolingwistyczne programowanie. Neuro czyli mózgu, a lingwistyka to mowa werbalna oraz niewerbalna. W NLP znajduje się pełno technik, które mogą poprawić jakość naszego życia, możemy nauczyć się wywoływać określone uczucie w sytuacji jakiej chcemy, np. odprężenie w czasie egzaminu, euforia gdy spadnie deszcz. NLP zajmuje się także terapeutyką, pokonywaniem "zmor przeszłości" jak i poprawą stanu obecnego. Ponadto NLP jest świetnym półśrodkiem do nauki technik szybkiego czytania, uczenia, rozumienia, zapamiętywania czy nawet drogą do pamięci fotograficznej. W Polsce prekursorem NLP jest Mateusz Grzesiak, prowadzi on seminaria, szkolenia i jest chyba najbardziej doświadczonym Coach'em w naszym kraju.
Ja zacząłem interesować się NLP jakieś dwa lata temu dzięki koledze ze szkoły. Czytałem książki o tym, oglądałem seminaria, zacząłem wykorzystywać wiedzę w praktyce. Dało mi to dużo lepszy kontakt z ludźmi i komfort życia. Polecam!
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 30 Grudzień 13, 00:32   

Po krótkim "riserczu" przez Google, wygląda mi to na zbiór prostych wniosków zaserwowanych w "naukowy" sposób i zmieszanych z autosugestią. Zwłaszcza po odwiedzeniu strony internetowej tego polskiego "prekursora" jestem przekonany, że to przede wszystkim maszynka do tłuczenia kasy za pomocą cudownych metod typu angielski w tydzień za 7000 złotych.

Można być w każdym razie pewnym tego, że takie zabawy są na całej linii sprzeczne z chrześcijaństwem.
 
 
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 30 Grudzień 13, 10:31   

Na temat religii dyskutować nie będę.
Co do tłuczenia pieniędzy to owszem, na wszystkim da się zarobić ale metody są skuteczne i to się liczy. Moim zdaniem lepiej wydać 2000 zł i mieć jakiś problem za sobą w godzinę, niż wydawać po 200 zł na wizytę 2 razy w tygodniu u psychologa przez 10 lat.
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 30 Grudzień 13, 12:06   

Rzecz w tym, że religii nie da się wyjąć poza światopogląd w taki sposób, jak np. preferencje muzyczne.

Tak, na wszystkim da się zarobić, ale ten pan twierdzi, że przemawiając do kogoś przez tydzień, przeplatając wyrazy polskie i angielskie i całkowicie ignorując zasady gramatyczne, jest w stanie nauczyć języka lepiej niż w wyniku przydługiego kursu. Taki sposób zarobku nie różni się zbytnio od wpychania samotnym staruszkom jakichś cudownych leków i maszyn przedłużających życie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz