ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
OGŁOSZENIE! APEL DO TEAMU!
Autor Wiadomość
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 4 Grudzień 10, 23:23   OGŁOSZENIE! APEL DO TEAMU!

Powiem krótko - należy wreszcie coś zrobić z tym teamem. Wszelkie dotychczasowe próby odnowienia Teamu spełzły na niczym, dlatego też proponuję kilka spraw:
1. Zmienić skład Teamu. MaxMacior od dawna nie wchodzi na forum Twierdzy, a Lord Smerf nie interesuje się zbytnio sprawami naszej grupy. Ponceriusz... cóż, on ostatnio jest nieobecny, jednak powinien zostać. Ponadto, proponuję przeprowadzić ponowną rekrutację, gdyż od czasu powstania grupy pojawili się nowi, przypatki mapperzy, np. przemusio, olowek...
2. Zawiesić pracę nad kampanią. Ona umarła. Z 27 map wystawiliśmy 6, większość pozostała praktycznie nieruszona. Proponuję więc przeanalizować i przedyskutować o nowej kampanii i jednocześnie starać się uchronić od dawnych błędów (dlatego proponuję, aby Team robił 2-3 mapy wprzód, aby nie było tak, iż zrobi się masę map bez odprawy, opisu itp).

Proszę potwierdzić swój udział w Teamie wszystkich użytkowników. Jeśli wszystko pójdzie według planów, poproszę też Odyna o przyznanie mi moderatora grupy, co ułatwiłoby mi kierowanie nią (obecny moderator grupy, Lord Smerf, jak pisałem, nieszczególnie się naszym Teamem interesuje). Jednak wpierw prosiłbym o jakiś odzew ze strony użytkowników forum.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 5 Grudzień 10, 11:18   

Cóż, dawno mówiłem, żeby porzucić kampanię, ale niektórzy kurczowo się niej trzymali. Do doprowadziło do obenego stanu. Ja, jak najbardziej, w teamie zostaję.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 5 Grudzień 10, 21:48   

Ja też zostaje. Olowek się zgłaszał do teamu(na początku), ale nie został przyjęty(!).
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 5 Grudzień 10, 22:07   

Zostaję, jeśli wskutek mojego małego zainteresowania sprawami teamowymi(nie ma jednak co ukrywać - nie tylko ja zawiniłem) nie straciliście ochoty do współpracy ze mną. Od razu jednak zaznaczam, aby potem nikogo nie rozczarować, że na tworzenie map nie będę miał w żadnym wypadku czasu. Testowanie, małe poprawki, wstawianie misji i zarządzanie teamem - to wszystko, na co będzie mnie stać.

Po pierwsze sugerowałbym poszukanie historyka, do zastąpienia lub pomocy thompsonowi(nie wiem jeszcze, czy nadal chce brać w tym udział). Zgodzę się też w zupełności, że nowi mapmakerzy to dobry pomysł.

Co do zawieszenia prac nad kampanią, też jestem za. Zbyt wiele jest zagmatwane(tak, jest w tym dużo mojej winy), aby to teraz odkręcać. Najbardziej zgadzam się z tym, że niepotrzebnie wybiegaliśmy tak daleko do przodu bez wstawienia kilku pierwszych misji.

Reasumując - nowy skład, nowa kampania i, mam nadzieję, energiczny start.
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 6 Grudzień 10, 13:03   

Proponuję przejść na SH, bo teraz do tej części bardziej zrobi się kampę.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 6 Grudzień 10, 15:48   

No, no to myślę, że udało się trochę zebrać. Cieszę się też, że jednak zostajesz, Smerf ;) . Osobiście proponuję jednak podjąć jakieś większe kroki gdzieś tak pod koniec tygodnia szkolnego, np. czwartek-piątek. Zazwyczaj nie ma wtedy dużo nauki, a w weekend się główne sprawy omówi.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 6 Grudzień 10, 18:43   

Jestem za. Sam z doświadczenia wiem, że nauka jest, nawet w piątek-czwartek ;)
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 6 Grudzień 10, 20:53   

No, ale jest to zwykle mniej nauki niż w poniedziałek, wtorek i środę. Ja osobiście mam tego pecha, że w piątek mam siedem lekcji (z czego jest WF na trzeciej lekcji, potem chemia, matma, potem informatyka na rozluźnienie i nagle na sam koniec walnięta fizyka) jednakowoż w czwartek mam sporo czasu na zajęcie się teamem (lekcje od 9.50 do 12.25), a i wielu ma zwykle pod koniec tygodnia mniej lekcji ;) .
Rodzaj gry jaki będzie - czy to Twierdza czy Twierdza Krzyżowiec - możemy później omówić ;) . Osobiście wolałbym Crusadera, jednak jeśli większość będzie za zwykłą...

@Down
Ja mam zróżnicowany plan ;) . Poniedziałek - 7.10-15.20, wtorek 7.10-13.30, środa 8.00-14.25, czwartek 9.40-12.25 i piątek 8.00-14.25
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
Ostatnio zmieniony przez Kokoju 8 Grudzień 10, 15:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 8 Grudzień 10, 11:18   

Omg, ja tam mam 7 lekcji prawie codziennie i zawsze od 8.00, ale nie róbmy offtopu na ten temat ;)
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 9 Grudzień 10, 20:31   

Na początku przeproszę, że napisałem, że zajmę się napisaniem tematu o rekrutacji nowych członków. Bo tego nie zrobiłem, choć to bardzo proste.

Nie wiem, czy mnie chcecie, bo rzadko wchodzę (jednak mit o masie lekcji w gimnazjum okazał się prawdą :-( ), ale chętnie bym zrobił mapę do jedynki. Jeśli się da, to chciałbym zostać, może w święta, czy w ferie będę dużo robił, bo mój plan jest jeszcze gorszy od waszych :lol: . Ale już nie robię spamu, żeby go pisać...

Jako pierwszą kampanię nowego teamu zróbmy podboje normańskie. Taka moja propozycja.

[ Dodano: 9 Grudzień 10, 20:33 ]
Może, żeby mapy się nie straciły, zrobimy temat do którego wrzucimy nietestowane pozostałem mapy.
_________________
Good night white pride
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 9 Grudzień 10, 22:09   

ponceriusz napisał/a:
Może, żeby mapy się nie straciły, zrobimy temat do którego wrzucimy nietestowane pozostałem mapy.


No cóż, kampanii nie ma co kończyć, w ostateczności moglibyśmy puścić je jako jakieś osobne scenariusze Inwazji.
Ja tam osobiście byłbym za Crusaderem, ale to można przedyskutować.
W każdym razie, trzeba wpierw przeprowadzić rekrutację. Ponceriusz, ty się zgłosiłeś, zdążyłbym zrobić to gdzieś tak do ok. godz. 20 w piątek? Bo na dobrą sprawę już w sobotę możnaby przedyskutować, jaką kampanię zrobimy.

___

Za Crusaderem jestem, gdyż:
-Są zarówno arabskie jak i europejskie jednostki.
-Łatwiej zrobić wielkie miasta (W SH domki to są jakieś chatki, więc trzeba użyć warsztatów, piekarni i browarów, jednakowoż są one różne i dosyć dziwnie to wygląda z góry. Domy w SHC są podobne, i pozwalają zrobić naturalne miasto)
-Można zrobić ciekawsze Inwazje (Balisty ogniowe oraz misje polegające na umiejętnym wykorzystaniu Konnych Łuczników czy Assassynów)
-Możliwość złączenia mapy na Inwazję-Krzyżowca
-Ogółem kampania nie uzależniona od czterech wodzów (Szczura, Węża, Wieprza i Wilka)
-Można zrobić przy małym nakładzie dwie mapy - najpierw zrobić krajobraz, zapisać go, a następnie wczytać dwa razy - na jednym savie zrobić mapę do kampanii, a na drugim mapę do Krzyżowca.

Minusy:
-Brak swoistego klimatu
-Ubogość skryptów (między innymi wiadomości)
-Nie ma możliwości zrobić tak wspaniałych krajobrazów jak w SH (choć krajobraz pustynny też ma swoje plusy)
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 11 Grudzień 10, 17:03   

Crusader jest dobry, ale SH1 też. Ma np. więcej tricków. Poza tym wszyscy mają v1.2, a w Crusaderze są problemy z wersjami (czyt. osoba x zrobi mapę w v1.2 a osoba y z v1.1 nie może w nią zagrać).
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
olowek 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1
Wiek: 29
Posty: 217
Skąd: Przeworsk
Medale: Brak

Wysłany: 11 Grudzień 10, 17:21   

Co do SHC czy da się pobrać v 1.2, gydyż ja mam v1.1?? Poza tym być może mapy do SH będą częściej oceniane, niż do SHC, ostatnio przybyło parę osób, którzy właśnie grają w sh1. Poza tym w SH można zrobić oprócz kampanii historycznej fantastyczną a miejscem akcji może być zarówno normalny klimat jak i zimowy.

Do SH proponuję wojnę stuletnią, podzielić to na np 3 okresy, a w każdym okresie po 5 map w tym takie jak wielkie bitwy pod Crecy czy Azincourt, oblężenie Orleanu, albo po prostu wybrać jeden etap tej wojny z większą ilością map.
_________________
Moje mapy:
http://stronghold.heaveng...&author=Arn_AFe
http://stronghold.heaveng...&author=Arn_AFe
Ostatnio zmieniony przez olowek 11 Grudzień 10, 18:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 11 Grudzień 10, 18:14   

olowek napisał/a:
czy da się pobrać v 1.2, gydyż ja mam v1.1?


Nie(przynajmniej nic mi nie wiadomo o tym by się dało), ponieważ 1.2 to extreme.
 
 
Willhelm III 
Osadnik


Gra w: SHC, SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 41
Skąd: Bytom
Medale: Brak

Wysłany: 11 Grudzień 10, 19:09   

A ja jestem za SHC, bo są różnorodne jednostki, można robić ciekawe misje z użyciem konnych łuczników i assasynów(najciekawsze). Są też balisty ogniowe, którymi można podpalać budynki i ogólnie SHC jest lepsze. A tak w ogóle to nie podsiadam SH1 :-D
_________________
Alanné mba yi woma... wé
Ho tou sondé
Ho ma... yé
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz