ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Aktywność na forum.
Autor Wiadomość
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 22 Lipiec 14, 18:35   Aktywność na forum.

Witam. Zastanawiałem się w jakim dziale to umieścić, ale "o forum" wydał mi się miejscem najlepszym.

Na forum udzielam się, można by rzecz, od szczeniaka. Z przerwami, ale ciągle jestem tu od 5 lat (bodajże) i obserwuję rozwój naszej społeczności. Kiedy zaczynałem, aktywność na forum była naprawdę duża. Przybywało sporo użytkowników, tematów i postów. Jednakże powoli zaczynała cała wrzawa opadać. Od pewnego czasu po dzień dzisiejszy, mamy stałą, niewielką grupę użytkowników - ojciec admin, moderatorzy oraz ~10 stałych bywalców. Poza tym, każdy nowy użytkownik udziela się krótko lub jest tylko po to, by zadać jakieś pytanie.

Winą można obarczać różne czynniki, jak wiek gry lub serię słabych Twierdz osłabiających markę. Jednak "jedynka" i "krzyżowiec" są wiecznie żywe i jak widać, chociażby po YT, wciąż gra w nią dużo ludzi.

Wraz z nadciągającą premierą Krzyżowca 2 istnieje szansa może nie na przywrócenie forum do wcześniejszej świetności, ale tchnięcie w niego nowego ducha. W związku z tym, możemy się zastanowić, co możemy jako członkowie zrobić dla promocji strony i jej urozmaicenia.

Dobrze by było, gdyby na forum działały stałe akcje, które zachęcałyby do częstszego zaglądania na forum i angażowałyby użytkowników. Do ich promocji, jeśli się oczywiście zgodzi, mógłby posłużyć Lutel czy Bzyk (suby na YT swoje robią). Np.:

1) Comiesięczne (dwumiesięczne) konkursy - na fan-arty czy najlepsze mapy. Nagrodami byłyby kolorowe nicki, tytuły (+ do ego na forum :3) czy jakieś gierki na steama (jestem w stanie coś sam zasponsorować). Ważne jest, aby działały one stale - coś w formie ligi.

2) Edytor map - to świetne miejsce na ukazywanie kreatywnej twórczości graczy, co pokazała ostatnio kampania "Amor Patriae Nostra Lex". Jednak potrzeba zainteresowania mapami i kampaniami, tak by każda następna była oceniona przez przynajmniej paru ludzi. Nowi członkowie chcą tworzyć mapy nie tylko dla siebie, a gdy widzą, że z powodu lenia nikt się ich pracami nie interesuje, przestają to robić. Tak więc rozruszanie sceny mapmakerskiej leży w zainteresowaniu stałych bywalców - zarówno modów jak i pospolitych cywilów.

Macie jakieś jeszcze pomysły? I czy ktoś się pali do działania, czy woli sobie poleniuchować? :lol:

Pozdrawiam.


S.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
Ostatnio zmieniony przez Siwy 22 Lipiec 14, 18:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 22 Lipiec 14, 19:11   

Bardzo cieszy mnie, że wyszedłeś z taką inicjatywą ;) .

Moim zdaniem najlepsze mogłoby się okazać pójście w stronę mapmakerstwa. Swoją drogą, nie dawno rozmawiałem na podobny temat z Nidorem. Zaproponował on, by użytkowników, tworzących świetne mapy niejako nagradzać rangą, kolorkiem etc. Zasadniczo pomysł wydaje mi się nie najgorszy - o ile znalazłoby się szersze grono użytkowników, co by nie tworzyć kółka wzajemnej adoracji :D .

Mogłoby to polegać na tym, że utytułowanym, zasłużonym twórcom map dalibyśmy jakąś fajną rangę i oni mieliby niejako "obowiązek" oceniać mapki, które pojawiają się na forum. Inną rangą mogłaby być bardziej "pospolita" dla każdego, kto powiedzmy stworzy 3-5 naprawdę dobrych map. które mogłyby zostać umieszczone na stronie. Ale tak jak mówię - coś takiego mogłoby funkcjonować, gdyby zebrała się szersza grupa użytkowników. Oczywiście to tylko taki sobie pomysł do przedyskutowania ;) .

Cytat:
Comiesięczne (dwumiesięczne) konkursy - na fan-arty czy najlepsze mapy. Nagrodami byłyby kolorowe nicki, tytuły (+ do ego na forum :3) czy jakieś gierki na steama (jestem w stanie coś sam zasponsorować). Ważne jest, aby działały one stale - coś w formie ligi.


Jakie konkursy oprócz mapmakerskich proponujesz? Mi przychodzą do głowy jeszcze może szachowe. Jeden okazał się sukcesem, drugi nie wypalił :D . Można w sumie spróbować ze zwykłymi turniejami w SHC zasadniczo xd. Albo w Jedynkę, o!
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 22 Lipiec 14, 19:14   

Hunter napisał/a:
Do ich promocji, jeśli się oczywiście zgodzi, mógłby posłużyć Lutel czy Bzyk (suby na YT swoje robią).

No, w tym problem, że od jakiegoś czasu zaczęli robić swoje, nie napisawszy tutaj o niczym. Wszyscy wiemy, jaka była nazwa ich kanału na początku i jakie był założenia go dotyczące - oni jednak teraz twierdzą, że "nie mieli i nie mają nic wspólnego z SHNetem", że "prosili tutaj o pomoc, ale jej od nikogo nie uzyskali"(o czym najdobitniej świadczy kilkanaście stron w temacie dotyczącym kanału), a sam kanał od początku należał do Lutela i mamy szczęście, że łaskawie użyczył go w celu uploadowania filmów z Twierdzy. Co ciekawe, na stronie wciąż jest odnośnik do "kanału YT" oraz "serwera TS".

Jeśli zaś chodzi o aktywność na forum to obawiam się, że może być podobnie jak z SH2, Legends czy SH3. Raczej mało prawdopodobne, że Firefly nas zaskoczy, ale oczywiście ruch będzie nieco większy. Można spróbować wyłapać moment, kiedy wejść na forum z tego powodu przybędzie i zorganizować jakiś konkurs, ale w zasadzie mało prawdopodobne, że zyskamy na tym wielu stałych użytkowników.

Chyba, że zamierzamy iść na całość i od razu przejąć obsługę turniejów etc. dotyczących samego SHC2. Jest to pewnie wykonalne, ale powodzenie zależy przede wszystkim od tego, czy gra się przyjmie. No i konieczne byłoby zaangażowanie ze strony kogoś, kto samą grę będzie posiadał - ja np. nie planuję kupować od razu.

[ Dodano: 22 Lipiec 14, 20:18 ]
Siwy napisał/a:
Mogłoby to polegać na tym, że utytułowanym, zasłużonym twórcom map dalibyśmy jakąś fajną rangę i oni mieliby niejako "obowiązek" oceniać mapki, które pojawiają się na forum. Inną rangą mogłaby być bardziej "pospolita" dla każdego, kto powiedzmy stworzy 3-5 naprawdę dobrych map. które mogłyby zostać umieszczone na stronie. Ale tak jak mówię - coś takiego mogłoby funkcjonować, gdyby zebrała się szersza grupa użytkowników. Oczywiście to tylko taki sobie pomysł do przedyskutowania .

Nie chcę znowu być malkontentem, ale samymi rangami nie można wyczarować zainteresowania(chyba, że mówimy o użytkownikach w fazie pregimnazjalnej).
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 22 Lipiec 14, 19:24   

Cytat:
Nie chcę znowu być malkontentem, ale samymi rangami nie można wyczarować zainteresowania(chyba, że mówimy o użytkownikach w fazie pregimnazjalnej).


Chodziłoby raczej o stworzenia jakiegoś małego "światka" mapmakerów :D . Ludzie lubią się czymś wyróżniać w szerszym gronie, należeć do jakiejś grupy, etc. Ale mówię - do tego potrzebna byłaby większa ilość użytkowników..

Myślę, że najskuteczniejszym czynnikiem, który "przywiałby" nam tu jakąś ilość graczy, byłby sukces SHC2. A na to nie mamy wpływu... ;)
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 22 Lipiec 14, 21:21   

Kto by nie chciał kolorowego nicka na SHNecie.. :D Ale, jak już mówiłem, będą z nimi iść w parze jakieś kody na steam - jak już powiedziałem, sam coś zasponsoruję.

Kolorki i rangi nie będą wieczne. Zwycięzcy będą je dzierżyć aż do następnego konkursu - czyli co miesiąc lub dwa. Będzie o co walczyć ;p

Same konkursy - proponuję na razie trzy. Pierwszy - standardowy na mapę, na podobnych zasadach jak wcześniej. Oceniamy jakość i fabułę. Mogę wziąść za takowe odpowiedzialność. Drugi - szachowy. Siwy dobrze się sprawdził jako organizator, więc myślę że się podejmie wyzwania ;) . Pojedynki proponowałbym w formie drabinki - każdy z każdym to za dużo czasu i wyższa szansa nie-wypału.

Pierwsze dwa konkursy są sprawdzone i mają dużą szansę na sukces. Zastanawiając się nad trzecim, odrzuciłem turnieje w SHC. Powód jest prosty - większość z nich nie doszła do końca, ani nawet do połowy. Moja propozycja jest nieco pewniejszą, chociaż też testuje umiejętności graczy.

Otóż tworzymy mapkę, w której zadaniem jest pokonanie botów. Misja ma być możliwie trudna. Wygrywa ten, który ukończy ją w najszybszym czasie. Aby uniknąć oszustw, gracze mają zrobić co najmniej 3 screeny z gry i jeden screen tabeli końcowej. Wyniki publikowane są po upływie terminu, a w tym czasie wyniki pojedynków z dokumentacją przesyłne są na PW organizatora.

Co do Krzyżowca 2 - po cichu liczę na solidnę grę - tym razem ich nikt nie pogania, a pracują na znanym już dla siebie silniku. Jednakże, nawet jeśli gra okazałaby się słaba, wytworzy ona tak czy owak ruch w internecie, który można sporzytkować na promocję forum i akcji na nim prowadzonych.

Lutel - cóż, chociaż Smerf przedstawia go jako syna marnotrawnego (co nie mija się trochę z prawdą ;p) to był jego kanał na rozwój którego włożył dużo czasu i wysiłku. Może z nim zronić co zechce. A przy okazji myślę, że nie będzie miał nic przeciwko promocji konkursu, tak jak zrobił promocję kampanii.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 23 Lipiec 14, 20:09   

Myślę, że możemy dać Lutelowi spokój i go nie obwiniać. Prawda jest taka, że po prostu już nie mieli po co nagrywać Twierdzy, a osiągnęli jakąś tam oglądalność, dlatego szkoda byłoby to stracić. Po za tym nie zapominajcie o Niedźwiedziu, który pewnie też miał duży wpływ na decyzje Lutela. Dobrze, że przynajmniej wypromowali naszą kampanię.

Co do tematu... pamiętacie ile osób przyciągnął konkurs, w którym wygraną był Stronghold 3? Może jakby teraz zaproponować SHC 2 do wygrania, zrobiłoby to jakiś ruch na forum. Pozostaje tylko nie mały problem kto by sponsorował nagrodę...

Chętnie zrobiłbym na forum konkurs na mapę, mógłbym teraz oceniać, bo w ostatnich dwóch brałem udział i trzeba trochę od tego odpocząć. Turniej w SHC raczej nie ma szans wypalić :/ .
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 14, 08:22   

Cóż, jeśli miałby powstać konkurs na mapę, to preferowałbym Twierdzę Krzyżowiec, albo najlepiej wolny wybór, tzn. jedynka bądź SHC, bo ostatnie konkursy były tylko do jedynki.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Szyszek 
Wolny chłop

Gra w: SHC , SHC:E
Wiek: 23
Posty: 57
Skąd: Bolesławiec
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 14, 17:05   

Turniej SHC faktycznie nie ma sensu, dowodem na to są posty w dziale Turnieje i Konkursy, ale może po 2 września w SHC2. Tylko, że turniej musiałby być na większą skalę, nie tylko na forum. A tutaj już nie wiem, jak to zrobić. Może inni wiedzą, gdzie można by to wypromować.
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 26 Lipiec 14, 15:10   

Ok, wróciłem ze szpitala, trochę jeszcze cierpię, ale urządziłem sobie w pokoju mroczną jaskinię z laptopem nad brzuchem i biszkoptami pod ręką i jestem gotów do kontynuacji tajnych planów ;) .

Widzę, że zainteresowałem parę osób, z czego jest mi niezmiernie miło. Widzę że podzielacie moje pomysły dot. konkursów, tak więc zabiorę się za realizację planów. Kupiec - chętnie będę cię widział jako pomoc w organizacji i przeprowadzeniu konkursu, ogłoszę go za niedługo (zostaw mi ten honor jako sponsorowi ;) ), następnie ogłoszę konkurs w SHC (zasady takie jak powyżej). Ugadamy się też co do szachów.

A na razie - proponuję wszystkim zacząć się udzielać w "edytorze map" i recenzować tam prace. Pozdrawiam.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 26 Lipiec 14, 15:40   

Jeszcze trzeba zacząć robić jakieś mapki, bo poza kampanią nic tam nie ma nowego :D
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 26 Lipiec 14, 16:37   

Nie jestem pewny, czy tyle konkursów na raz to dobry pomysł :P . Moim zdaniem lepiej zrobić jeden po drugim.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 26 Lipiec 14, 18:38   

Oczywiście nie chciałem Ci dobierać tej przyjemności Hunter, dlatego jak założysz temat, możesz mnie zapisać jako jurora. Tak jak mówi Siwy, nie możemy zrobić wszystkich konkursów naraz i myślę, że najlepiej jak teraz zrobimy konkurs na mapę, póki jeszcze są wakacje.
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 26 Lipiec 14, 19:11   

Jak zapewne Siwy przeczytałeś, najpierw zrobimy konkurs na mapę, a następnie tamten w SHC. ;) A cd. szachów się ugadamy później.

Za niedługo zaczną się zapisy do konkursu, jednak najpierw przygotuję nagrodę i odp. zasady (chcę startować, gdy wszystko będzie dopięte na ostatni guzik).

Threeth - na razie jest "kampania mistrzów", ale za niedługo pojawi się też coś nowego :) .
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Banshee 
Burżuj


Posty: 160
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 11 Sierpień 14, 15:40   

Nie każdego podnieca robienie map więc może jakiś turniej co kilka miesięcy w strongholda? 1v1/2v2. :P .
_________________
Andrzej Breivik
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 12 Sierpień 14, 20:05   

Turnieje są ok, tylko te na SHNecie mają to do siebie, że nie docierają nigdy do końca (no, może 2-3 się udały ;p ).
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz