ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Kacper
21 Listopad 10, 18:20
1200 Tura II - Mgła wojny
Autor Wiadomość
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 8 Październik 10, 13:47   1200 Tura II - Mgła wojny

Dwa silne sojusze poczęły się tworzyć - jeden północny, drugi południowy. To niesłuży pokojowi. Pozostałe państwa patrzą z niepokojem na ową sytuację. Kto pierwszy padnie ofiarą? Nad światem zawisa mgła wojny...

Oto upragniona druga tura. Zgodnie z obietnicą wywalam z CP II dwóch zapominalskich, którzy nie wykazali żadnej inicjatywy. Tymi dwoma są Persil i jamiesiorek. Przemusio też nie wysłał mi poprawnego infa, lecz wykazał sie sporą inicjatywą. Ten mail, co mi wysłał, był błędny i trudny do zrozumienia, więc niech mi speedem go nadeśle według szablonu podanego w komendach. Dla pozostałych dziewięciu rozesłałem infa. Wypisane są na nich miasta, w których coś zbudowano. Pozostałe też są w grze, ale pojawią się w infie wtedy, gdy coś w nich zbudujemy. Pod miastami są budynki - nazwa rodzaju np Fortyfikacje i poziom rozbudowania np zasieki czyli fortyfikacje 1, jak ktoś wybuduje palisade to fortyfikacje 2. Przy maksymalnych poziomach bedę dodawać dopiskę (maks). Jeśli budynek z jakiejś kategorii nie jest "na poziomy" (oznaczone nie cyferką, a "-") robie dla nich osobną rubrykę. Przypominam, aby zyskać w danym mieście dochód z surowców lub z pszenicy, należy zbudować targ.

Prypominam też Cruxowi o założenie swojej "Ambasady" jak najpilniej!

Komendy proszę mi przesyłać zgodnie z szablonem.

Aha, żeby nie zrywać z tradycją można (a to jak najmilej widziane) zamieścić tu gazetę. Tacy weterani jak Crux czy Kacper więdzą o co z nią chodzi, ale dla niewtajemniczonych pokaże szablon gazety:

Goniec Moskiewski


Formownie szyków


Nasz miłościwy władca car Nikołaj przeprowadza nabór do carskich sił zbrojnych. Rosjaninie, i ty zaciągnij się do koszar! Dla każdego ochotnika duży żołd wypłacany z góry.


Rozwój


W Moskwie i innych miastach car rozkazał rozbudowę pól i wzmocnienie fortyfikacji. Nadchodzi dla nas czas dobrobytu.


Ku uciesze poddanych


Car rozkazał w naszym mieście budowę jarmarków i teatrów. Najlepsi aktorzy przybywają do Moskwy, by grać ku uciesze wspaniałomyślnego cara i jego poddanych. I ty odpręż się po pracy i zdążaj na niesamowity spektatkl!


Myślę że wiecie o co chodzi.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
Ostatnio zmieniony przez Fryzjer 24 Listopad 10, 16:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 8 Październik 10, 14:33   

Hej! W wiadomości do mnie wspomniałeś o załączniku, ale go nie wysłałeś :) . Mógłbyś mi jeszcze raz wysłać info?
 
 
 
adriannn 
Wolny chłop


Gra w: 1, Crusader
Wiek: 26
Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 8 Październik 10, 14:35   

Fajnie że mamy już drugą ;-) Według mnie zróbmy tak, że każdy ma 2 dni na napisanie maila. Jeśli ktoś wyjeżdża np. na 3 dni to powinien to wcześniej zgłosić.

Kurier Królewski
Podatki w górę!
W najbliższym czasie, nasz miłościwy władca król Henryk, zarządzi nową ustawę podatkową. Przed rajcami, hrabiami i ministrami tłumaczy się tak:
,,Zbliża się wojna, nasi sojusznicy będą potrzebować wsparć w bitwach, a także sami musimy się obronić. "
Kuj, pracuj albo walcz!
Każdy dorosły i sprawny mężczyzna powinien brać udział w wojnie, albo pracować na rzecz króla. Kobiety w miarę możliwości powinny pomagać mężom.

PS. Wyślij mi to info w wordzie, nie mogę tego otworzyć :-/
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 8 Październik 10, 15:34   

Wiadomości Śląskie

Morderstwo w Cieszynie!
Znany i lubiany arystokrata - Jan Henryk Lubomirski - został zamordowany! Zeszłej nocy jego ciało znaleziono w komnacie swojego dworu. Dotychczasowe ekspertyzy pozwoliły ustalić, iż zginął on w wyniku wykrwawienia. Sprawca zadał mu kilkanaście ran kłutych, prawdopodobną broną był nóż, kord lub sztylet.
Na razie nie udało się ustalić tożsamości zamachowcy, jednak teorie spiskowe już krążą w obiegu. Władze Cieszyna podejrzewają, iż morderstwo zostało zlecone przez tzw. "lwy północy", czyli któreś z pomorskich księstw. Tego typu hipotezy mają związek z powstaniem dwóch rywalizujących koalicji, Lubomirski zawsze był gorącym zwolennikiem utworzenie sojuszu państw południowych, co w ostatnich dniach stało się faktem. Być może ze złości Pomorzanie zlecili zabójstwo? Tak czy inaczej książę Mathias nie zostawi tego bez komentarza...

Restrukturyzacja Księstwa Śląskiego!
Zgodnie z zapowiedziami księcia Mathiasa jeszcze sprzed jego wstąpienia na tron, rozpoczęła się wielka rozbudowa gospodarcza państwa. Władze zapowiadają, że to nie koniec, i obiecują utworzenie (cytat) ,,najpotężniejszej ekonomii w Europie". Czy plany zostają zrealizowane? Przekonamy się wkrótce.

Zjednoczenie i konkurencja - powstanie Przymierza Państwa Południowych
Jakiś czas temu pięciu władców sąsiadujących ze sobą krajów zawarły sojusz, zwany Przymierzem Państw Południowych. Należy do niego także Księstwo Śląskie. Przymierze to powstało w wyniku rozszerzenia silnej koalicji śląsko-krakowskiej o nowe państwa, a konkretnie Królestwo Bohemii, Ziemię Sandomierską i Księstwo Mazowieckie. Wszystkie państwa zawarły ze sobą komplet paktów, w tym rzecz jasna traktaty handlowe. Zgodnie z prawem międzynarodowym jedno państwo może mieć na tę chwilę maksymalnie 4 podpisane porozumienia handlowe, tak się składa, że nie łamiąc tej zasady wszystkim członkom sojuszu udało się je podpisać z każdym innym członkiem przymierza.
Fama głosi, że książę Mathias w zamkniętych komnatach dyskutuje z innymi władcami na temat wspólnej polityki zagranicznej i... taktyki wojennej! Ile w tym prawdy, nie wiadomo, jednak walka wisi w powietrzu. Na wieść o powstania Sojuszu Południowców powstał drugi blok militarny - Przymierze Północne. Książę musi teraz zapewne dobrze wszystko obmyślić, gdyż to właśnie z JEGO inicjatywy powstał pierwszy sojusz, a w efekcie pojawili się i potencjalni przeciwnicy.
Lud śląski ufa swojemu panu, jednak czy uda się Przymierzu Państw Południowych wypracować wspólną, satysfakcjonującą wszystkich strategię? A może już leży ona na stołach władców? Prawdopodobnie wszyscy dowiedzą się tego już wkrótce...

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
1. Pod kościołami trwa zbiórka pieniędzy na rozwój naszego państwa.
2. Wszyscy obywatele winni są zgłosić się do najbliższego budynku administracyjnego (np. rada miasta lub rada osady) w utworzenia spisu ludności i ewentualnego "znalezienia pracy".
3. Wszyscy mieszkańcy Cieszyna zobowiązani są udać się do urzędu sędziego na przesłuchanie ws. morderstwa Jana Henryka Lubomirskiego.
4. PIERWSZE ROZPORZĄDZENIE KSIĘCIA MATHIASA I: od dnia dzisiejszego oficjalnie zostały otwarte drogi handlowe do państw Sojuszu Południowców. Oznacza to, iż można swobodnie wymieniać towary z każdym z tych krajów. Nie zapominajcie jednak o podatku na rzecz skarbu księstwa!
5. DRUGIE ROZPORZĄDZENIE KSIĘCIA MATHIASA I: w dniu dzisiejszym zostają jednocześnie zamknięte wszelkie kontakty z państwami paktu północnego. Granica z Ks. Wielkopolski została zablokowana przez wojsko księstwa. Wszelkie podróże do któregoś z krajów tamtego sojuszu są surowo wzbronione. Niesubordynacja będzie karana bezlitośnie.

AMEN.
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 9 Październik 10, 08:36   

Pojawiły się głosy o tym, że nie możecie otworzyć załącznika, więc będę w mailu podawać link od speedyshare. Roześlę je jeszcze raz.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 9 Październik 10, 09:20   

Załącznik tym razem dotarł, ale nie mogę go otworzyć (chyba za stara wersja Excela) :( .

Edit: Już ok, Lord Smerf zrobił dla mnie screena tabeli.
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 9 Październik 10, 12:06   

To raczej nowa wersja excela, z rozszerzeniem xlsx. Ci co nie mają Office 2007, nie otworzą. Niech żyje Bill G. .
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 9 Październik 10, 13:57   

Zgadza się, ja mam Excela 2003. Gdyby nie pomoc Lorda Smerfa, nie odczytałbym. Najlepiej by było po prostu wysyłać wszystkie informacje w wiadomości (mail), z tego, co widziałem, w tej tabeli nie ma niczego, co KONIECZNIE musi być w Excelu. Oczywiście tak tylko sugeruję, ale mnie i wielu innym zapewne sprawiać będzie trudność kombinowanie z otwieraniem tego poprzez posyłanie znajomym i proszenie ich o screena.
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 9 Październik 10, 18:02   

Według waszych próśb będę w nastepnej turze wysyłać w mailu, nie w excelu.

Kacper napisał/a:
Ci co nie mają Office 2007, nie otworzą. Niech żyje Bill G.


A z Twierdzami nie jest inaczej ? :P Zawsze ludzie umieja wynaleść jakieś utrudnienia :->
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Adax 
Laureat konkursu


Gra w: Sh1.SHC
Wiek: 26
Posty: 106
Skąd: Za górami...
Medale: Brak

Wysłany: 9 Październik 10, 18:30   

Narazie nie mogę wysłać, wyślę jutro.
_________________
Czas leci, czas leci...
Innymi słowy do roboty...
Ech. :p
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 9 Październik 10, 18:59   

Właśnie, do kiedy trwa II tura? Do jutra wieczorem?
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 10 Październik 10, 07:52   

Chciałbym ją sprawnie przeprowadzić, jesli ktoś się spóźni, to ew. jutro mi dośle, ale fajnie by było gdybym miał do 20.00 wszystkie ruchy.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 10 Październik 10, 10:10   

No to szybko, panowie! Jutro już niech będzie III tura :) .
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 10 Październik 10, 10:27   

Sorka, byłem na biwaku. Już piszę ruchy ;)
_________________

 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 10 Październik 10, 17:42   

Z moich Sojuszników (z tego, co wiem) już wszyscy zrobili (ja, adriann, brennus i Lord Smerf), nie wiem tylko, co z DarnOKiem. Z innych widzę też już w większości porobione. Kto jeszcze nie wysłał komend, Wojowniku?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz