ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Machiny oblężnicze

Jakiej machiny oblężniczej używasz najchętniej?
katapulta
45%
 45%  [ 47 ]
trebusz
38%
 38%  [ 40 ]
taran
1%
 1%  [ 2 ]
wieża oblężnicza
6%
 6%  [ 7 ]
tarcza
7%
 7%  [ 8 ]
Głosowań: 104
Wszystkich Głosów: 104

Autor Wiadomość
T-Rex 
Burżuj

Gra w: Crusader multi
Posty: 197
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 11 Maj 09, 14:37   

Jak wilk jest całkowicie rozbudowany to ja też w tym czasie mam jakieś eko to nie będę go atakować 15 tarczami i 30 ha...bo tyle to mogę mieć po starcie gdy on ma 40 a ja 3k i po nim.
Jak ruszysz na niego nawet po 10-20 minutach mając te przykładowe 50 ha kryte przez tarcze ( wtedy lepiej mieć więcej tarcz - też ok.50 ) to nie ma szans, żeby jego strzelcy przeżyli... obchodzisz zamek z bezpiecznej odległości, żeby Cię nie podpalił i zestrzeliwujesz dookoła.Na koniec ustawiasz się w bezpiecznym miejscu ( sad, farma,kamień ) blisko muru i strzelasz na strzelców na siedzibie lorda. W międzyczasie robisz innych pieszych, burzysz mur i tyle...już nie ma kto podpalić...
Nie strzelaj byle jak...jak jest mangonela to najpierw na nią, potem na balisty, jak idą pikinierzy to na nich...a potem docelowo na kuszników i łuczników...zacznij od jakiegoś rogu...tarcze są naprawdę przydatne.

P.S. Jak się wyznaczy cel strzelania gdy ha biegną, to one wtedy zatrzymają się i nie będą kryte - trzeba to robić jak już stoją.
 
 
Baissa 
Osadnik

Wiek: 25
Posty: 29
Medale: Brak

Wysłany: 11 Maj 09, 19:33   

Nie gram na multi. A Ty, T-rex?
 
 
T-Rex 
Burżuj

Gra w: Crusader multi
Posty: 197
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 11 Maj 09, 22:24   

Ja gram na multi, ale wcześniej też tarcz nie robiłam i też mi o nich powiedzieli :-D .
 
 
Baissa 
Osadnik

Wiek: 25
Posty: 29
Medale: Brak

Wysłany: 12 Maj 09, 14:53   

Ja robię... ale nie dla... O_o... jeźdźców.
 
 
MaximusSPQR 
Wędrowiec


Wiek: 30
Posty: 6
Skąd: Świdwin
Medale: Brak

Wysłany: 13 Maj 09, 22:51   

Ja ostatnio przerzuciłem się na wieże oblężnicze , bo jak już dojdą do zamku to praktycznie wróg ich nie zniszczy , a potem jest otwarta droga do siedziby lorda .
_________________
http://s16.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=100675 ---> Klikajcie ! Pomóżcie mi w grze :)

[img:fad3c5713b]http://im...img:fad3c5713b]
 
 
 
qba124 
Osadnik

Wiek: 29
Posty: 49
Medale: Brak

Wysłany: 1 Czerwiec 09, 12:41   

katapulty i balisty fajerowe
Ostatnio zmieniony przez qba124 1 Czerwiec 09, 12:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 1 Czerwiec 09, 18:55   

Hehehe balisty fajerowe... :D Balisty ogniowe jak już... Ja używam wszystkiego po trochu, zależy co w danej sytuacji jest mi potrzebne, ale najczęściej "balisty fajerowe" i katapulty.
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Templariusz 
Osadnik


Posty: 44
Medale: Brak

Wysłany: 1 Czerwiec 09, 21:35   

Ja głównie używam trebuszy i najbardziej je lubię, za wygląd, zasięg i moc. Minus, że nie można ich przemieszczać, ale mi to za bardzo nie przeszkadza. Wykorzystuje cały sprzęt oblężniczy w zależności, który się najlepiej nada do danej sytuacji.

Mi się wydawało, że balista zawsze dosięgnie sprzęt oblężniczy, nawet trebusze. Będę musiał popróbować i może znajdę ten punkt gdzie bezkarnie będę mógł niszczyć zamek wroga.

Mam czasami z tym problem, więc najlepiej będzie postawić jednego trebusza i sprawdzić, jak nie będzie zasięgu to następnego trochę bliżej i tak do skutku. Po jakimś czasie na oko będę już wiedział.

Nie pisz 3 postów pod sobą ;p
- Bordinio
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 20 Czerwiec 09, 17:40, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 2 Czerwiec 09, 15:32   

Nice Friend napisał/a:
kasy żal...


Podatki, więcej zasobów trzepać, piwo...

Mi się wydaję, że balista ściąga trebusze i katapulty... Chociaż...

No fakt... Nie pomyślałem w chwili obecnej o tym...

Double posting
- Bordinio
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 20 Czerwiec 09, 17:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
The Headhunter 
Wędrowiec


Wiek: 31
Posty: 10
Skąd: Muszyna
Medale: Brak

Wysłany: 15 Czerwiec 09, 15:22   

Najlepsza machina oblężnicza to:
Trebusze---> ponieważ mają wielką siłę i są niedostępne dla kuszników/łuczników z wież(o ile dobrze je postawisz)
_________________
TIME FOR SIEGE!
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 20 Czerwiec 09, 12:06   

Balista nie siegnie trebusza, jak sie go dobrze postawi. Najlepiej podejść jakąś jednostką i podchodzic, az Cie zestrzeli, wtedy stawiasz zaraz obok trebusz i juz.
 
 
Poettoo07 
Wędrowiec

Posty: 18
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 09, 09:15   

Balista stacjonarna o ile Trebusz, a nawet Katapulta z tego co pamiętam, są dobrze ulokowane, nie sięga ich. Rzecz w tym, że nawet Lwie Serce jeśli chodzi o single ustawia swoje zbyt blisko. :D
 
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 09, 10:07   

Poettoo07 napisał/a:
Balista stacjonarna


Cóż to za kosmiczna nazwa lol... Tak jak Siwy mówi, najlepiej sobie jednostką określić jej zasięg... I wtedy postawić trebusz...
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
Poettoo07 
Wędrowiec

Posty: 18
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 09, 10:14   

Czemu kosmiczna? Nawet w spolszczonej wersji Krucjaty jest "Balista stacjonarna" lub jako broń oblężnicza "Arabska balista ogniowa" a nie jak w nieudolnym angielskim: Ballist i Arabian fire ballista. :)
 
 
 
Mixer 
Osadnik


Wiek: 30
Posty: 26
Skąd: Gdańsk
Medale: Brak

Wysłany: 1 Lipiec 09, 22:05   

Trebusze ponad wszystko :D . Ich siła i zasięg to coś co jest przydatne do każdego oblężenia. :P
_________________
Polak Węgier dwa bratanki, i do szabli i do szklanki!
Lengyel, magyar két jó barát, együtt harcol, s issza borát!

Przyjaźń wiecznie!
Barátság örökké!
Friendship forever!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz