ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Kolesie z drabinami.
Autor Wiadomość
Agregat 
Wędrowiec


Wiek: 31
Posty: 5
Skąd: P-Ń
Medale: Brak

  Wysłany: 8 Sierpień 09, 22:09   Kolesie z drabinami.

Witam, mój problem polega na tym że ekipa z drabinami podchodzi do murów przeciwnika i sie ustawiają, problem w tym iż żadna mozliwa jednostka niechce wchodzić na mur. Sprawdzałem pokolej na różne typy muru i każdą mozliwą jednostke i ciągle nic.
Ostatnio zmieniony przez Odyn 21 Wrzesień 09, 15:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Acrobot 
Mieszczanin


Posty: 113
Medale: Brak

Wysłany: 9 Sierpień 09, 10:37   

Może źle ich przystawiłes albo niedokładnie wysłałes na mury czy coś :-/
 
 
Agregat 
Wędrowiec


Wiek: 31
Posty: 5
Skąd: P-Ń
Medale: Brak

Wysłany: 9 Sierpień 09, 20:58   

Podchodzą do muru i opierają sie o niego i jak klikam na jednostke np. pałkarz albo łucznik i klikam na mur aby wchodzili na nigo to nic sie niedzieje.

Słyszałem o wersji że piechota (rycerze) niemogą wchodzić ale jak pod mur podstawie wieże oblężniczą to wchodzą odrazu.
_________________
"Idźmy razem zawsze kupą,
                Pojedyńczo nas wytłuką"
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 10 Sierpień 09, 11:47   

Może spróbuj podstawić drabiniarza pod mur i daj np. pałkarza aby atakował wrogą jednostkę na murze ?
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Acrobot 
Mieszczanin


Posty: 113
Medale: Brak

Wysłany: 10 Sierpień 09, 13:33   

Albo nie używaj drabiniarzy :) Nie chce pochopnie oceniac, ale chyba nie grasz za długo. Jesli tak jest to wiedz, że drabiniarze sa najsłabsza jednostka i nie ma z nich pożytku. Lepiej zainwestowac w wieze oblezniczą. jest ona drozsza i wolniejsza ale jak juz dojedzie to nie da jej sie zniszczyc. Poza tym jest wytrzymalsza.
 
 
Agregat 
Wędrowiec


Wiek: 31
Posty: 5
Skąd: P-Ń
Medale: Brak

Wysłany: 10 Sierpień 09, 14:18   

Gram od 2 tygodni więc niewszystko ogarniam, co do wież to dobry sie zgadzam ale nieszędzie może podjechać.
_________________
"Idźmy razem zawsze kupą,
                Pojedyńczo nas wytłuką"
 
 
Acrobot 
Mieszczanin


Posty: 113
Medale: Brak

Wysłany: 10 Sierpień 09, 21:11   

W takim razie odpo czątku wyrabiaj sobie dobre nawyki - drabiniarze mogą wydawać sie fajni ale uzywanie ich to strata... wszystkiego. Czasu na klikniecie ikony w cechu, kasy itd. Wieżą można podjechac pod mur, nie mozna tylko pod baszty.
 
 
Al Ganonim 
Zasłużony

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 10 Sierpień 09, 21:53   

A ja się nie zgadzam :) .
Drabiniarze są idealni do taktyki kombinowanej. Ileż to już razy wysyłałem drabiniarzy, którzy (dowodzeni po partyzancku) zajmowali pole pod murem w miejscu odsłoniętym od strzałów. A jesli się grało ze znajomymi, to drabiniarze zawsze pomagali - trzeba było tylko nie dopuścic, by koleja się dowiedział o drabinie (drabinach). Ponadto komputer krzyczy, że "wróg podstawił wieże oblężnicze pod mury". Przy drabiniarzach nie ma rabanu.
_________________
WarlikeCrusader
25.11.2006 15.32.00
Tak teraz spotkanie Ala na forum to prawdziwy rarytas.
 
 
 
Acrobot 
Mieszczanin


Posty: 113
Medale: Brak

Wysłany: 11 Sierpień 09, 12:57   

Ale jak już wróg zorientuje (a tak sie zawyczaj dzieje) to moze zwalic drabiny a wieża po dojsciu pod mury jest nietykalna.
 
 
Agregat 
Wędrowiec


Wiek: 31
Posty: 5
Skąd: P-Ń
Medale: Brak

Wysłany: 11 Sierpień 09, 20:07   

Właśnie, wieża jest nietykalna. Jak grałem dzisiaj z Opatem to na murach miał nieco ponad 1500 mnichów więc jak podstawiłem wieże wszyscy się na mnie ruszyli. Wieża jest równie szybka co drabiniarze ( zrobiłem wyścigi :mrgreen: ) przez to że wieża zostaje przy murach przeciwnik ma krótszą drogę przy kontrataku.

PS. Jakie działanie mają latające krowy? Jak grałem z kumplem to jego armii nic nie robiły.

Poprawiłem drobne błędy.
- Bordinio
_________________
"Idźmy razem zawsze kupą,
                Pojedyńczo nas wytłuką"
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 1 Grudzień 09, 18:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Al Ganonim 
Zasłużony

Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 11 Sierpień 09, 21:18   

Zależy jeszcze, jaki zamek atakujecie. Głupotą jest wysyłanie drabiniarzy na potężną warownię od frontu, jednak do walki partyzanckiej sa idealni. Wystarczy umieścić drabiniarza z boku lub w miejscu niedostepnym dla strzał/bełtów.
_________________
WarlikeCrusader
25.11.2006 15.32.00
Tak teraz spotkanie Ala na forum to prawdziwy rarytas.
 
 
 
Agregat 
Wędrowiec


Wiek: 31
Posty: 5
Skąd: P-Ń
Medale: Brak

Wysłany: 11 Sierpień 09, 22:57   

Macie jakieś pomysły co do tego jak mam zmusić moich do wchodzenia po drabinach?
Może zagramy jakąś runde przez Hamahi?
Przy okazji sie troche poucze :-D
_________________
"Idźmy razem zawsze kupą,
                Pojedyńczo nas wytłuką"
 
 
intel005 
Mieszczanin


Gra w: Strongold Crusader, Stronghold Legends
Posty: 103
Medale: Brak

Wysłany: 12 Sierpień 09, 09:04   

Agregat napisał/a:

PS. Jakie działanie mają latające krowy?


Są po to żeby strzelać nimi w jednostki przeciwnika. :-) Krowy powodują zarazę która zabija.
 
 
T-Rex 
Burżuj

Gra w: Crusader multi
Posty: 197
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 12 Sierpień 09, 10:23   

Agregat, u mnie w grze też nikt po tych drabinach nie chce wchodzić i nie wiem dlaczego tak jest. Na pewno przejdziesz kampanię bez używania drabiniarzy, a w multi też nigdy nie widziałam, żeby ich używano, bo to raczej słabe zagranie.
Krowy to niestety potęga - w multi ustawia się opcję "bez rzucania krowami" - bo potrafią niesamowicie zniszczyć wojsko ( chodzi mi tu przede wszystkim o większe grupy konnych łuczników z tarczami ).
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 12 Sierpień 09, 14:20   

Ja krówkami strzelam w ognisko zwykle, bo tam często przeciwnik daje armię, a poza tym poumiera mu kilku chłopów. Uwielbiam np. trzema Trebuszami wymiotać wszystkie krowy z moich farm.
A co do drabiniarzy - mi też nie chcą wchodzić. Chcą tylko sporadycznie w Twierdzy, i zawsze wchodzą w Twierdzy dwójce. W Crusku nigdy. Tylko armie węża mogą wchodzić. Nie fair :(
A poza tym wieża jest "tykalna". Miotacze bomb ogniowych, lub np. ruszamy po całej wieży kursorem, aż nie zrobi się czerwony kursor.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz