ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Proszę o pomoc w kampanii!!!
Autor Wiadomość
Xanes 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Posty: 3
Medale: Brak

  Wysłany: 29 Sierpień 13, 15:45   Proszę o pomoc w kampanii!!!

Witam. Po około 2 latach wracam do tworzenia map. Postanowiłem stworzyć kampanię. Nie wiem jeszcze o czym, ale na pewno będą to:
-Dopracowane i szczegółowe mapy (mam w tym doświadczenie)
-Przynajmniej 15-20 misji
-Dramatyczne zwroty akcji, jak np. przejście na stronę wroga.

Ale mam 2 problemy:
-Polskie znaki (jak robić je w Deluxe)?
-Gdzie zamieszczać mapy?
_________________
Idź i walcz!
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 29 Sierpień 13, 17:25   

Polskich znaków niestety nie da się zrobić w odprawie. Główną fabułę najlepiej napisz na forum, gdzie polecam wstawiać mapy, a w tych ostatnich pisz tylko parę zdań, co jest do wykonania w konkretnej misji.
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 30 Sierpień 13, 21:45   

Uploaduj mapy na jakiś dobry serwis, np. speedyshare.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Xanes 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 6 Wrzesień 13, 16:58   

Oto moja pierwsza mapa do Stronghold: Crusader. Nie ma polskich znaków, niestety. Ale oto fabuła.

"Udaj się na południe, gdzie Kalif, zwany przez swój lud "Okrutnym" buduje swój nowy fort. Przejmij go, a następnie umocnij i czekaj na przybycie Lwiego Serca. Fort nie jest jeszcze ukończony, a w okolicy nie ma kamienia. Musisz oprzeć swoją gospodarkę na handlu drewnem, chlebem i kamieniem.

Porady:
-Nie zajmuj się odbudową spalonych farm. Zadbaj tylko o drewno i handluj nim.
-Jak najwcześniej zbierz możliwie duże zapasy pszenicy.
-Przygotuj się na natarcie głównych sił oblężniczych Kalifa.

http://speedy.sh/gFH7d/Skorpion.map

[img]file:///C:/Users/Zofia/Desktop/Skorpion.png[/img]
_________________
Idź i walcz!
 
 
Bart1999 
Wędrowiec

Gra w: wszystkie
Posty: 14
Medale: Brak

Wysłany: 7 Wrzesień 13, 13:46   

Misja 1

Fabuła: Przeciętna, ale nie najgorsza. Nie napisałeś, dlaczego Kalif cię atakuje ani co ma z tym wspólnego Lwie Serce. Mógłbyś dodać kawałek historii, np dlaczego Kalif jest twoim wrogiem. Popracuj nad tym.

Krajobraz: Średni. Rzeczka w oazie ma kilka kwadratowych niedociągnięć. Na szczęście niedużo. Sama oaza średnia. Mógłbyś dodać więcej powierzchni warstw, tj. "Krzewy" i "Gęste Krzewy". Przydałoby się też więcej drzew i krzaków, a przy wodzie kilka skałek. Mógłbyś też zmniejszyć ilość kaktusów w jednym skupisku - porozrzucaj je po mapie. Pamiętaj też, że możesz urozmaicić ziemię poprzez "Ziemia i skały". Na pewno lepiej to wygląda niż "Ziemia".
Poza tym nie mam zastrzeżeń.

Zadanie: Bardzo dobre. Zamek ma ładne podstawy. Dobrze się prezentuje. Na mapce nie ma kamienia. To też plus do trudności. Ataki kalifa ok, mógłbyś trochę zwiększyć ilość wojsk atakujących. Misja łatwa. Oceniam na +
_________________
Co to jest "nowa wersja programu"?
- Program, w którym poprawiono stare błędy i zrobiono nowe....
 
 
Xanes 
Wędrowiec

Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 7 Wrzesień 13, 14:28   

Dzięki za ocenę. Lubię robić inwazje do Krzyżowca. Za jakiś czas zamieszczę kolejną. Te kaktusy też postaram się redukować.

[ Dodano: 7 Wrzesień 13, 16:36 ]
Oto moja kolejna mapa obrony zamku.

OGNIEM I MIECZEM
Po udanym oblężeniu Belvior Saladyn nakazał forsowny marsz na Tyr, niszcząc po drodze wszystkie zamki i miasta Europy. Jednym z zamków, które stawiają większy opór jest fort Rouven. Obejmij kontrolę nad garnizonem zamku i odbuduj zrujnowane mury, a następnie powstrzymaj armię Saladyna, podczas gdy Tyr odbuduje swoje fortyfikacje. Rouven odbiło już kilka fal szturmu, więc wytrzyma i kolejne.

Strategia: Twoim priorytetem powinna być odbudowa zniszczonej bramy.

Porady:
-Zacznij od budowy kilku chat drwala.
-Saraceni będą atakować z 2 stron. Lepiej się przygotuj.
-Nie możesz szkolić dodatkowych pikinierów. Oszczędzaj tych, których masz na początku.
-Twoją główną bronią powinna być smoła.

Oto link (przepraszam, że nie ma minimapki, ale nie wiem, jak wstawiać na stronę):
http://speedy.sh/V2HVw/Ogniem-i-mieczem.map

[ Dodano: 7 Wrzesień 13, 20:07 ]
P.S.

To nie jest jeszcze kampania. Na razie ćwiczę mapmakerstwo.
_________________
Idź i walcz!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz