ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zarys kampanii z linkami
Autor Wiadomość
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 29 Marzec 11, 13:55   Zarys kampanii z linkami

I Rozdział - Jan Hus
001 - Sobór - listopad 1414 [autor: Kokoju]
W porozumieniu z papiestwem Zygmunt Luksemburski nakazał Janowi Husowi przybyć do Konstancji aby wytłumaczyć się przed władzą w tym kraju. Hus początkowo nie chce tam przybyć, póki nie otrzymał żelaznego listu gwarantującemu Janowi bezpieczeństwo.
Konstancję należy odpowiednio przygotować do przybycia Husa. Należy zdobyć pewne zasoby zbierając daniny z wiosek naokoło miasta.
Zadanie: zebrać X złota, Y owoców i Z chleba.

LINK --> http://www.megaupload.com/?d=FT0JJ2WU

002 - Proces - lipiec 1415 [autor: ponceriusz]
Zygmunt złamał umowę i uwięził Husa. Teraz zostaje przygotowany dla niego stos, o ile nie wyprze się swych nauk i nie przyzna publicznie, że nie jest zwolennikiem Wiklefa. Jan ogłosił jednak, że będzie się trzymał dalej swych przekonań, i dodał, że nadal będzie popierał wiklefowskie nauki. Z wyroku Luksemburczyka Jan Hus ma zostać spalony na stosie. Trzeba poczynić odpowiednie przygotowania i oczyścić tereny naokoło Konstancji z bandytów, czeskich buntowników i skrajnych zwolenników nauk Husa.

LINK --> http://www.megaupload.com/?d=YMS0YIG1

003 - Powstanie - lipiec 1419 [autor: wojownik123]
Powstanie w Pradze zapoczątkowało wojny husyckie. Husyci, zwolennicy nauk Jana Husa, objęli w krótkim czasie część Czech. Aby zastopować rozprzestrzenianie się Husytyzmu Zygmunt Luksemburski nakazał wyeliminować część Husytów naokoło Pragi.
Zadanie: wyeliminować wszystkich wrogów na mapie.

LINK --> http://www.megaupload.com/?d=ZUG0UP0X

004 - Wyplenianie - luty 1420 [autor: wojownik123]
Husyci zaczęli przejmować coraz większą władzę w kraju. Mimo, iż nie dysponowali silną jazdą, mieli liczną altylerię i wyćwiczoną, zdolną piechotę, która wykorzystują tabory odpierała ataki konnych. Porażka w bitwie pod Nekmierzem także trafiła w autorytet Zygmunta Luksemburskiego. Teraz Czesi muszą zorganizować się i zaatakować kolejne ruchy oporu wokół Pragi.
Zadanie: odeprzeć wszystkie inwazje i wyeliminować wszystkich wrogów na mapie.

LINK --> http://www.megaupload.com/?d=M8A1DHEH
==========================================================
II Rozdział - Narodziny Husytyzmu

005 - Bunt - sierpień 1419 [Lowcakur]
Powstanie w Pradze rozpoczęło się. Jan Žižka, wojownik spod Bitwy pod Grunwaldem wraz z Mikulašem z Husi poprowadzili bunt. Podczas niego powstańcy spalili wiele praskich kościołów i klasztorów. Trzeba wybić zwolenników Zygmunta i szybko opuścić miasto, nim przybędą posiłki od Luksemburczyków. Na nieszczęście Zofia, żona niedawno zmarłego króla czeskiego Wacława Luksemburskiego, brata Zygmunta, usilnie stara się odzyskać władzę w mieście.
Zadanie: wyeliminować wszystkich wrogów na mapie

006 - Bitwa pod Nekmierzem - grudzień 1419 [wojownik123]
Jan Žižka poprowadził Husytów przez kolejne zwycięstwa, jednak obecna sytuacja wyglądała dla heretyków nieciekawie. Pod Nekmierzem zebrała się spora ilość wojsk czeskich. Ich wytrwała kawaleria stanowiła śmiercionośną broń przeciw husyckiej piechocie.
Žižka zaplanował kolejną taktykę polegającą na użyciu taborów mających uchronić strzelców przed konnymi i wrogimi kusznikami. Jeśli tylko piesi zbrojni utrzymają rycerzy na bezpieczny dystans, wojska strzeleckie wybiją konnicę nim ta się zbliży. Taka taktyka wydaje się jedynym rozsądnym rozwiązaniem w walce z przeważającymi przeciwnikami husytyzmu.
Zadanie: wyeliminować wszystkich wrogów na mapie

007 - Tabor - marzec 1420 [ponceriusz]
Taktyka z użyciem wozów okazała się nad wyraz skuteczna. Na otwartym polu kilku konnych pokonywało średni oddział pieszych, a dzięki wozom piesze wojska mogły pokonać znacznie liczniejsze oddziały kawalerii.
Niedaleko wsi Tabor Husyci założyli niewielki obóz. Stąd zaczną się przygotowania do przyszłych bitew z przeciwnikami zwolenników Jana Husa. Aby założenie obozu się powiodło, trzeba jednak oczyścić teren ze szpiegów i przeciwników Husytów.
Zadanie: odeprzeć wszystkie inwazje i zdobyć X złota, Y drewna i Z mięsa.

008 - Bitwa pod Sudomierzem - marzec 1420 [przemusio]
Zbliża się kolejna walka z Luksemburczykami. Tym razem Husyci są bardziej przygotowani. Taktykę wozów opanowali oni do perfekcji. Pod Nekmierzem Luksemburczycy mieli sporą przewagę, teraz przewaga jest jeszcze większa. Jednak jest i o co walczyć - zwycięstwo zapewni sławę i chwałę Husytom. A nic wartościowego nie przychodzi bez walki.
Zadanie: wyeliminować wszystkich wrogów na mapie.

Jeśli to nie są ostateczne wersje, to zabierać się do roboty i mi przesłać.
Linki do map drugiego rozdziału dodam później.

Późniejsze rozdziały:
III Rozdział - I Krucjata Antyhusycka
IV Rozdział - Per Aspera ad Astra
V Rozdział - II Krucjata Antyhusycka, faza pierwsza
VI Rozdział - Kontratak Husycki
VII Rozdział - II Krucjata Antyhusycka, faza druga
VIII Rozdział - Carpe Diem

Liczba misji mogłaby być taka:
I Rozdział - misje 001-004
II Rozdział - misje 005-008
III Rozdział - misje 009-014
IV Rozdział - misje 015-021
V Rozdział - misje 021-026
VI Rozdział - misje 027-032
VII Rozdział - misje 033-036
VIII Rozdział - misje 037-040

PS Nie oznaczałem w quote, żeby było czytelniejsze. W większości kopiowałem Kokoju z tego tematu. Post będzie edytowany. Jak mnie nie będzie na forum, to ci z uprawnieniami (Kokoju chyba tylko) oczywiście mogą edytować.

[ Dodano: 29 Marzec 11, 12:58 ]
W tym temacie sa tylko gotowe mapy.
Zaklepujemy tu.
_________________
Good night white pride
Ostatnio zmieniony przez ponceriusz 1 Kwiecień 11, 10:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 26
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 30 Marzec 11, 18:15   

ponceriusz napisał/a:
Jan ogłosił jednak, że będzie się trzymał dalej swych przekonań, i dodał, że nigdy nie był i nie będzie popierał wiklefowskich nauk.


Prosiłem wcześniej, aby to zmienić. Hus był gorącym zwolennikiem Wiklefa i na jego głoszeniach opierał swoje nauki, a nie był jego przeciwnikiem.

Dodatkowo, w gdy zuploadowałem Sobór, to tą nowszą wersję.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 30 Marzec 11, 19:50   

wojownik123 napisał/a:
Dodatkowo, w gdy zuploadowałem Sobór, to tą nowszą wersję.

Trochę nie rozumiem tego zdania. Ja tylko proszę, żeby ktoś kto ma, dał tu linka do misji Sobór, bo ja jej nie mam (mam starsza wersję).

Ja ten tekst kopiowałem z postu Kokoju i nic nie zmieniałem.

[ Dodano: 30 Marzec 11, 18:55 ]
Już poprawiłem ten tekst.
_________________
Good night white pride
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 26
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 31 Marzec 11, 17:54   

Powiedziałem, że misja zreuploadowana w temacie "Zaklepywanie misji" jest nowszą wersją, nie starą, a link do niej w tamtym temacie jest (chyba że go nie obejrzałeś).

http://www.megaupload.com/?d=FT0JJ2WU Sobór v1.1
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 1 Kwiecień 11, 10:27   

Dzięki, dobrze, że chociaż ty wchodzisz do tego działu. Bo inni coś się nie udzielają.
Teraz trzeba to wstawić, tylko skoro to pierwsza misja, to trzeba by coś na początku napisać o wojnach husyckich, to nie wiem, czy Kokoju wchodzi, jeśli nie to może Lowcakur (historyk) coś tak ogólnego napisze, chyba, że mam coś wkleić, co ktoś już napisał, np. Kokoju w temacie "Plany kampanii" napisał tak:
Cytat:
wojna stuletnia między Francją a Anglią sprawiła, iż oba państwa się osłabły. Władcy nie mieli pieniędzy by opłacić wojska najemne, więc zajęły się one grabieżą. Ogółem - chłopstwo było narażone i na zdeprawowanych najemników i na zwyczajnych bandytów, i w rezultacie zaczęło się buntować swym panom. Byli oni kierowani przez Johna Balla i Wata Tylera, i mimo, iż były to piesze wojska, odnosiły sukcesy w walce z ciężkozbrojnym konnym rycerstwem - to stworzyło podwaliny dla tworzenia armii wśród mieszczan i chłopów. Mimo to jednak Tyler i Ball nie nie osiągnęli tego, co chcieli. Wkrótce potem rozpoczęły się też bunty co do bogatego życia duchownych. Pierwszym z takich był John Wiklef, angielski teolog.
Nauki Wiklefa zostały uznane za herezję, jednak ogólne jego poglądy wzbudziły zainteresowanie wśród krajów Europy - zwłaszcza na Czechach.
Kolejnym uczonym sprzeciwiającym się Kościołowi był Jan Hus. Podważał autorytet Kościoła, zaprzeczał też temu, że Papież był boskim wybrańcem.
By sprzeciwić się Husowi zwołano Sobór w Konstancji i rozkazano Janowi stawić się tam. Początkowo Hus nie chciał się tam zjawić, jednak gdy otrzymał gwarancję od Zygmunta Luksemburskiego, Jan postanowił się tam pojawić. Zygmunt złamał dane słowo i uwięził Husa. Postanowiono mu ultimatum: jeśli wyprze się swych poglądów i publicznie ogłosi, że był zwolennikiem nauk Wiklefa, uniknie kary (spalenia na stosie). Hus jednak się nie zgodził.
Jako ciekawostkę dam fakt, iż pewien szlachcic przed spaleniem na stosie Jana poprosił go, by jednak zgodził się na warunki Kościoła. Wówczas Jan odrzekł, że "Dzisiaj upieczecie chudą gęś, ale za sto lat od teraz usłyszycie śpiewającego łabędzia, którego zostawicie nieupieczonego i żadna pułapka ani sieć nie złapie go dla was.". Słowo "Hus" znaczy po czesku właśnie gęś, a równo sto lat później swe nauki oparł na naukach Jana Martin Luther, zaś jego herbem był właśnie łabędź.
W każdym razie gdy Husa spalono, wielu jego zwolenników zaczęło się buntować. Oparło się na doświadczeniach z buntów po wojnie stuletniej (i tryumf wojsk pieszych nad konnymi). Ważną postacią był Čeněk z Vartemberka, który wówczas był szlachcicem, co sprzeciwiał się spaleniu Husa. Inną ważną postacią był Jan Žižka, wojownik spod Bitwy pod Grunwaldem, który jako pierwszy opracował taktykę przy użyciu taborów i wozów, dzięki której znacznie lepiej Husyci walczyli przeciw konnicy.

Jednak to był raczej luźny tekst który miał mi wyjaśnić te wojny, więc nie wiem, czy nadaje się do pierwszego postu w temacie z kampanią.

Tak więc proszę o odpowiedź (nie tylko wojownika, chociaż oczywiście jego także), jaki tekst wkleić do pierwszego postu, bo ja za mało wiem o tych wojnach husyckich, żeby coś o nich pisać. Potem z wklejeniem tej fabuły co jest w pierwszym poście w tym temacie bym sobie już poradził.
_________________
Good night white pride
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 1 Kwiecień 11, 14:13   

Czy tekst moze byc w troche luzniejszej formie? Czy musi byc napisany encyklopedycznie?
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 26
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 1 Kwiecień 11, 16:35   

Na początek najlepiej w nim poprawić tą wzmiankę z Husem i Wiklefem :) Wiesz o który mi chodzi, ponceriusz, to strasznie razi.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 1 Kwiecień 11, 18:09   

Lowcakur, napisz tak, żeby wszystko było zrozumiałe, bo jak napiszesz encyklopedycznie, to nikt nie będzie czytać do końca. Ale też z umiarem z tą luźniejszą formą.
_________________
Good night white pride
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 1 Kwiecień 11, 21:19   

Spoko, plan kampani postaram sie pisac stronniczo, czyli np.
"I kampania antyhusycka"
Opis oczywiscie bedzie potepial husytow i wychwalal naszych niemcow czy papieza.
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 26
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 11, 07:38   

Tylko nie rozpędzaj się za bardzo z ganieniem, gdy będzieś pisał opis w misjach gdzie gramy Husytami.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 11, 10:08   

Ale to bedzie pisac inny kopista(tu Husycki, tam Chrzescijanski).
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 11, 10:41   

Niezły pomysł, tylko trzeba na początku dać kawałek tekstu niestronniczego, taki co wyjaśni tak ogólnie co to wojny husyckie. I napisać, żeby wszyscy wiedzieli, kiedy gramy Husytami, a kiedy Chrześcijanami.
_________________
Good night white pride
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 11, 10:47   

Przecież husyci też zaliczali się do chrześcijan...
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 26
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 11, 12:21   

Tak, ale to nie to samo - rzymskokatolicy to przecież nie herezjanci Husyccy.

I prośba do modków: jeśli możecie, nie zagłębiajcie się zbytnio w pracę teamu, bo tak będziecie wiedzieć wszystko przed premierą.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 2 Kwiecień 11, 12:32   

OK, dzisaj jak wroce z basenu, zabiore sie do roboty i bede pisac opwiadanie, czyli to, co humanisci lubia najbardziej. :D
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz