ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze początki z grami
Autor Wiadomość
davis140 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 28
Posty: 127
Skąd: Jaświly
Medale: Brak

Wysłany: 15 Listopad 10, 14:13   Wasze początki z grami

Tak jak w temacie. Tutaj możecie napisać jak od jakich gier na jakich konsolach zaczynaliście. :mrgreen:

Ja w wieku 6-9 lat miałem styczność z Pegazusem, grałem w klasyczne już gry, takie jak Mario, Contra, Kaczki, Dr. Mario, Darkwing Duck... Mój brat miał również konsolę SNES, ale zostawił mi ją dopiero w 2004. Z tej konsoli w pamięć zapadła mi tylko jedna gra "EarhBound", polecam ją serdecznie wszystkim fanom starych RPGów. Na PC grałem z początku tylko w minigry, potem przyszła kolej na nieco poważniejsze tytuły. Mój kolega w 2003 dostał demo Crusadera, w które graliśmy przez dosyć długi czas. No a potem przyszła kolej na pełną wersję...
 
 
 
Warlike 
Moderator
Wodzu, prowadź!


Wiek: 30
Posty: 228
Skąd: Gorlice
Medale: Brak

Wysłany: 15 Listopad 10, 14:30   

Kulki i Need For Speed Porsche... To były czasy :D . "Jeszcze nikt nie walnął w słomę!" :P .
 
 
 
Willhelm III 
Osadnik


Gra w: SHC, SH2 Deluxe
Wiek: 28
Posty: 41
Skąd: Bytom
Medale: Brak

Wysłany: 15 Listopad 10, 16:20   

Ja po raz pierwszy miałem z grami styczność na PS 1. Była to gra Herkules , którą po kilku latach zgubił mi szanowny pan Dawid Grzeczyk :-x (celowo napisane, bo może tu zagląda i niech wie, że mam do niego o to lekką urazę ;-) ). Drugą grą było Medal of Honor, oczywiście na PS 1, następnie Crash Bandicot 2, 3 itd. Same najlepsze gry :-D .
_________________
Alanné mba yi woma... wé
Ho tou sondé
Ho ma... yé
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 15 Listopad 10, 20:03   

Uh uh, aż łezka się w oku kręci jak przypominam sobie moje początki z grami ;) Na samym początku były gry w DOSie [ nie pamiętam tytułów, ale całkiem nieźle się przy nich bawiłem. Szkoda tylko, że mogłem grać jedynie u wujka ]. Jako prawdziwe początki, uznaję jednak gry Timon i Pumba oraz "jajka" [ nie pamiętam nazwy :) ] . Kiedyś te gry bawiły dzieci i były całkiem zaawansowane jak na tamte realia.
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 16 Listopad 10, 17:36   

Cóż, ja zaczynałem od PC. W wieku 6 lat kupilismy kompa (głównie dla mamy, która musiała mieć go do pracynad "papierami"). Ot wtedy dostełem od wujka pierwszą grę - Kurkę Wodną 2. Jest to przyjemna, chumorystyczna strzelanina przeznaczona właśnie dla dzieci (oczywiście każdy może w nią grać :) ). Pamiętam, jakie to było wydarzenie, jak z tatą przechodziłem ostatniego "bossa". Później grałem w takie mini-gierki z kwartalnika "Komputer Świat: Twój Niezbędnik". Oczywiście, znajdowqały sie tam też niezłe tytuły. Dzięki niemu zostałem wciągnięty do świata RTS-ów przez grę Trash, opowiadającą wojnę ludzi z mutantami w niedalekiej przyszłości. Chociaż nie było tam kampanii, tryb potyczki dostarczył mi miłych wrażeń. To był mój "początek" w miniświecie gier. Później nadszedły trochę wyścigówki (lubiane przez młodszego brata), Stronghold i DMC 3 SE (oczywiście na nowym kompie).
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 19 Listopad 10, 15:41   

Ja zaczynałem na PC... chyba od takich prostych gier na MS-DOS'ie. To były czasy :) . Potem wtargnąłem na Win98, a tam m. in. Mario, Bonkheads, Croc i takie tam. Z biegiem lat dotarły do mnie Tzar, Knights and Merchants i inne. To były początki - komp z DOS i komp z '98.

Kiedy dostałem kompa z XP i internetem (modem) - czyli mój obecny - wówczas się zaczęło. Na początek gry na internecie, później nieśmiało zaczynałem dotykać różnych gier off-line... aż wreszcie poznałem Heroes 3, Stronghold :) .
 
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 19 Listopad 10, 19:06   

Ja miałem o tyle łatwiej, że mój ojciec był i jest informatykiem ;) Komputer miałem dość wcześnie, (nawet 2) z windowsem 95 albo 98 (nie pamiętam). Pierwszych gier nie pamiętam, korzystałem już sam z kompa w wieku ok. 6 lat. Pierwsze gry które weszły mi w pamięć to:

-Kapitan Pazur (claw)
-Kangurek Kao
-Heroes 3 <3


Edit:
Jeszcze Kulki ofc ;D
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 19 Listopad 10, 19:35   

Ja zacząłem grać na komputerze od 4-5 lat, a pierwszą grą w którą grałem to oczywiście Twierdza Deluxe, nie grałem wtedy jeszcze w kampanie ale się bawiłem się edytorem map.
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 19 Listopad 10, 20:11   

Hmm , moja przygoda z grami zaczęła się od legendarnego Pegasusa (miałem chyba 3 takie konsole xD bo to dziadostwo szybko się psuło) Do gier których utkwiły mi w pamięci można zaliczyć : Contra, Super Mario , Tank,Soccer i Legend of Kage
Potem miałem przerwę w graniu aż do bodajże 13 roku zycia kiedy za zaoszczędzone piniądze kupiłem sobie kompa :P Pamietne wieczory Kapitanem Pazurem (POLECAM), Tarzanem , Deluxe Ski Jump, Wyścigami kurczaków :)
 
 
adriannn 
Wolny chłop


Gra w: 1, Crusader
Wiek: 26
Posty: 85
Medale: Brak

Wysłany: 20 Listopad 10, 11:45   

Tay napisał/a:
-Kapitan Pazur (claw)
-Kangurek Kao


Też to były moje pierwsze gry! :mrgreen: Ale głównie to mama w nie grała :-P Ja tylko patrzałem i krzyczałem: ,,Zabij go!" :lol:

Z innych to była gra Robin Hood, jakieś wyścigi, o! Comandos II i Desperados - gry taktyczne ;-) Pamiętam jak się bałem grać: ,,Nie, ja nie chcę bo mnie zabiją!" :lol: W te gry to głównie tata grał.

I jeszcze jedna gra: Kroniki Czarnego Księżyca :-> To była gra, ta muzyka, odzywki żołnierzy (,,Do boju, do boju moi lordowie!", ,,Naprzód marsz!") Och... jeszcze bym sobie pograł w nią, chyba mam ją na kompie :->

A na kompie już grałem mając 3 latka :shock:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz