ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[problem z misją] 11
Autor Wiadomość
szemrany 
Wędrowiec


Gra w: obecnie w S2
Posty: 20
Medale: Brak

Wysłany: 11 Czerwiec 10, 21:25   [problem z misją] 11

Witam!
Utknąłem w 11. misji. Staram się produkować pałkarzy od samego początku. Jednak po kolejnych atakach wroga, do ostatecznej bitwy prawie nic z mojej armii nie zostaje.

proszę o rady

wersja gry: 1.2 Twierdza Deluxe
poziom: normalny
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 12 Czerwiec 10, 05:54   

To ta misja, gdzie atakuje nas po raz pierwszy wilk?? Jeśli tak to musisz produkować dużo kuszników i postawić trochę chatek drwala poza murem, daleko od siebiebie w 2-budynkowych grupkach. Gdy wróg będzie chodzić i je rozwalać, twoi kusznicy i łucznicy będą ostrzeliwać wroga. Gdy wrów przedrze się przez mury, ustaw wojska na siedzibie tak aby wszyscy pałkarze bili w wchodzącego na siedzibe wroga.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Alexander I 
Wolny chłop


Gra w: SH1, SHC, SH2
Wiek: 30
Posty: 85
Skąd: Z Polski
Medale: Brak

Wysłany: 12 Czerwiec 10, 08:39   

Masz Twierdze Warchest??? Jeśli tak to wejdź w Start potem FireFly Studios Twierdza (Warchest) i tam masz poradnik postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi w poradniku i przejdziesz.

Pozdrawiam Alexander I

P.S Ważne jest miejsce gdzie postawisz zamek (siedzibę)
_________________
Kliknijcie w to:

http://s18.gladiatus.onet.pl/game/c.php?uid=59587

Wy nic nie stracicie ja trochę zyskam
 
 
Kuros_666 
Wędrowiec

Posty: 16
Medale: Brak

Wysłany: 12 Czerwiec 10, 09:17   

Ja Ci podam mój sposób na poziom bardzo trudny bez straty żołnierza. Pierwsze dwa screeny przedstawia jak wyglądał mój zamek przed pierwszym atakiem.




Teraz opis co i jak budować wg. mnie:
Siedzibę stawiamy koło wzgórza. Ułatwi to nam obronę i ogrodzenie naszego zamku. Po pierwsze oczywiście budujemy ~7 chatek drwali przy skupiskach drzew na cyplu i koło siedziby. Stawiamy jedną chatkę oraz dwie farmy pszenicy. W następnej kolejności stawiamy zbrojownię oraz zaraz obok warsztat łuczniczy. Następnie budujemy młyn oraz kilka (w moim przypadku 6) piekarni. Pozwoli nam to na zwiększenie racji żywnościowych i zwiększenie podatków. Dostawiamy kolejne warsztaty łucznicze i w międzyczasie ogradzamy nasz zameczek. Ważne jest żeby nie zostawić żadnej luki w murze i zdążyć przed pierwszym atakiem (na niższych poziomach myślę nie trzeba tego tak szybko robić) ;) Szkolimy łuczników. Misję (tak jak praktycznie każdą inną) można przejść przy pomocy jednostek strzelających. Nie bawimy się w pałkarzy czy włóczników. Stawiamy kamieniołom (lub ile chcemy ;) ) i woły. Teraz czekamy tylko na nadejście wroga i bronimy się przed nim. Gdy po raz pierwszy pokonamy wojowników wilka zaczynamy produkcję kuszy w posiadanych warsztatach łuczniczych (miałem ich 6) i pancerzy. Stawiamy 1-2 zagrody bydła, 3 warsztaty garbarskie. Jeśli mamy kamień możemy zamienić palisadę na kamienny mur i wieże. Cały czas szkolimy wojsko.

Mam nadzieję, że ten krótki opis pomoże Ci ;)
 
 
szemrany 
Wędrowiec


Gra w: obecnie w S2
Posty: 20
Medale: Brak

Wysłany: 12 Czerwiec 10, 14:44   

Kuros_666, dzięki za rzeczową i fachową odpowiedź. Skorzystałem z Twojego opisu i przeszedłem tę emocjonującą misję bez problemu.

Alexander I, wojownik123 - także dzięki!
 
 
TwierdzaBoss 
Burżuj


Gra w: Twierdza 1 rulez!
Wiek: 24
Posty: 173
Skąd: Polska
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 15 Lipiec 12, 17:53   

to bardzo łatwe!(wiem że już rozwiązany problem ale chcę powiedzieć jak to zrobiłem...)
postawiłem siedzibę obok znaku na lewo (koło większego skupiska drzew przy początkowym widoku)postawiłem palisadę i wieże potem jedzenie i chatki drwali...potem 1 atak i 1 zbrojny...zabliłem go łukami...potem dostałem przepis na kuszę i łatwo poszło :D
PS.żeby zbrojni nie szturmowali bramy robimy daleko dziurę w murze i oni idą i zanim dojdą to ich zabijesz łukami a jak nie to masz włóczników :)
_________________
Wywalam z tego forum z żalem...żegnajcie i przepraszam za spam itd. nie będę się mścił spamem na ludziach którzy mają rację popiszę tu jeszcze i poczekam na bana...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz