ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
J jak JĘZYKI ... :)
Autor Wiadomość
DiDus 
Wędrowiec


Gra w: Stronhold Crusader i normalna twierdza.
Wiek: 26
Posty: 19
Medale: Brak

  Wysłany: 19 Kwiecień 10, 19:11   J jak JĘZYKI ... :)

Jakich języków się uczycie ?? Jakich nie lubicie ?? A jakich chcielibyście się uczyć ????? :-P
_________________
KUBA T...(DiDus) ::)
 
 
 
gign2 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold , SC .
Wiek: 30
Posty: 120
Skąd: Ciechocinek
Medale: Brak

Wysłany: 19 Kwiecień 10, 19:48   

ucze sie Angielskiego i Niemieckiego , nie lubie szczerze Niemieckiego , chcialbym sie uczyc Rosyjskiego , wchodzisz do jakiegos sklepu z zabawkowa bronią i nawijasz po Rosyjsku XD
_________________
Ale Urwał!!!

chcesz mi pomóc ? Wejdz, to cie nic nie kosztuje :P
http://s1.battleknight.pl...ef=MTQzNTQ2NA==
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 19 Kwiecień 10, 19:49   

Ja uczę się j. angielskiego, j. polskiego oraz j. niemieckiego. Nie przepadam za niemieckim. Muszę powiedzieć, że chyba coraz mniej z niego kumam :P Ponadto lekcje są nie za ciekawe i do tego raczej opierają się na zapamiętywaniu zwrotów niż na umiejętności tworzenia nowych zdań.

Językami, którymi chciałbym władać:
- włoski
- arabski
- łacina

Do dwóch pierwszych mam przybory, ale zbytnio nie styka mi czasu. ( straszny leń )
 
 
 
olowek 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1
Wiek: 29
Posty: 217
Skąd: Przeworsk
Medale: Brak

Wysłany: 20 Kwiecień 10, 12:48   

Ja uczę się angielskiego i niemieckiego, ale wolę angielski. Chciałbym się nauczyć łaciny oraz francuskiego
_________________
Moje mapy:
http://stronghold.heaveng...&author=Arn_AFe
http://stronghold.heaveng...&author=Arn_AFe
 
 
 
thompson 
Rekrut


Gra w: SH2 multi (okazyjnie)
Wiek: 30
Posty: 415
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 20 Kwiecień 10, 17:22   

Angielski i niemiecki. Miałem jeszcze rok hiszpańskiego. Z angielskiego jestem koks, z niemca tak sobie szprecham. A hiszpański to gdybym sobie przypomniał to całkiem dobrze.
_________________
http://szerlok.pl/nakarm_psa/
 
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 20 Kwiecień 10, 17:25   

Ja się uczę angielskiego i rosyjskiego (klasa językowa) ;) . O ile rosyjski dosyć lubię, o tyle angielskiego nienawidzę ]:->. Może to przez nauczycielkę? Nie wiem... W każdym razie przedmiot mi nie podchodzi głównie dlatego, że nie znoszę "wkuwania" słówek. A rosyjski ma w sobie to ,,coś" polskiego i dzięki temu łatwiej mi go opanować :) .

Języki, jakie chciałbym opanować: hmmm... chyba lenistwo nie pozwoli mi się nauczyć jeszcze jednego :p . Ale jakbym miał wybierać, to może arabski (jeżdżę do nich prawie co roku na wakacje :) ) i... na tym koniec listy :D . Z tych, których się nie używa już, to zdecydowanie najbardziej pociągają mnie skandynawskie runy i chciałbym je kiedyś poznać :) .

Według mnie powinno się znać co najmniej jeden język zachodnioeuropejski i jeden wschodnioeuropejski. Więc uważam, że nauka np. angielskiego + niemieckiego to nie dla mnie ;) .
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 20 Kwiecień 10, 18:16   

Ja uczę się angielskiego oraz hiszpańskiego. Tego pierwszego języka nie darzę zbyt wielką sympatią ze względu na m.in. nauczycieli, jednak, jak wiadomo, jest on obecnie konieczny przy kontaktach z kimkolwiek poza granicą. Za pomocą języka hiszpańskiego można się natomiast porozumieć np. w całej Ameryce Południowej, gramatyka nie wygląda na trudną, dużo słów przypomina te polskie. Problemem jest jedynie odmiana czasowników przez osoby, dość dezorientująca może być także szybka wymowa tegoż języka.

Na pewno nie chciałbym uczyć się francuskiego, chociaż moja wymowa "jest nieco zbliżona do francuskiej". Uważam, że ten język nie ma dzisiaj zbyt szerokiego zastosowania, a poza tym niezbyt lubię Francuzów. :P
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 20 Kwiecień 10, 19:15   

Ja się uczę angielskiego i niemieckiego. Angielski lubię, choć lekcje są do dupy... Jakoś łatwo mi się go uczyć, bo jest prosty... Żadnej odmiany rzeczowników, przymiotników, czasowników (praktycznie, bo przeważnie to jest jedna forma do każdej osoby, nie licząc to be czy have). Ogólnie ang jest wszędzie i warto go dobrze znać ;) .

Szwabskiego nie lubię, choć lekcje nie są najgorsze (może to dlatego, że w podstawówce przez 3 lata całkiem sporo sie nauczyłem, a teraz mam od podstaw :D [ang wiodący]). Hm... No zrypany język ;) .

Chciałbym kiedyś poznać łacinę :) .
 
 
Drizzt 
Burżuj

Gra w: SH1, SHCrusader, SH2
Wiek: 28
Posty: 157
Medale: Brak

Wysłany: 20 Kwiecień 10, 19:26   

Angielski i Niemiecki. Mi osobiście wydaje się że jestem lepszy z Angielskiego, lepiej wszystko łapie i łatwiej mi to zapamiętać. No, niemiecki to mała udręka ( choć to z Niemca miałem lepszą ocenę ).

Co do języka który chciałbym poznać to Ruski :D

A tak apropo, jestem nowy jak co ;)
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 20 Kwiecień 10, 21:44   

Uczę się angielskiego i PHP (autor nie sprecyzował o jakie języki chodzi ;) ). Uczyłem się już rosyjskiego, niemieckiego, C, C++, C#, HTML i Pascal'a. Z tych wszystkich najbardziej nie trawię niemieckiego i bardzo cieszę się, że musiałem męczyć się z nim tylko przez 3 lata w liceum. Rosyjski nie jest zły, ale nie mam możliwości, ani chęci przypominania go sobie.
Chciałbym poznać hiszpański. Głównie dlatego, że w TWC byłem królem Hiszpanii i całkiem nieźle czułem się w tej roli :P
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 22 Kwiecień 10, 16:53   

W szkole uczę się angielskiego, za to w domu... mama uczy mnie rosyjskiego:P Z angielskiego w szkole jestem dobry, ale rosyjskie litery są do dupy. Widzę podobną literę do wielkiego "h" to czytam "h" xP Mama mnie już chyba milion razy upominała. Rosyjski alfabet jest nie dla mnie...
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
DiDus 
Wędrowiec


Gra w: Stronhold Crusader i normalna twierdza.
Wiek: 26
Posty: 19
Medale: Brak

Wysłany: 24 Kwiecień 10, 11:47   

Znam angielski, francuski. Moja babcia jest z Białorusi także język rosyjski umiem co nieco.
A będę się uczył być może jeszcze hiszpańskiego lub włoskiego .
_________________
KUBA T...(DiDus) ::)
 
 
 
Matrix 
Zasłużony


Wiek: 31
Posty: 71
Skąd: Silesia
Medale: Brak

Wysłany: 7 Maj 10, 20:16   

W szkole to mam niemiecki i angielski. Niemiecki to jest masakra, najbardziej znienawidzony przeze mnie język ;D A jaki chciałbym umieć ? Angielski do perfekcji...
_________________
Emerytura.
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 9 Maj 10, 11:31   

Ja się uczę anglika i niemca. Lubię angielski, ale niespecjalnie laży mi niemiecki. Ang łatwo mi przychodzi, ale ostatnio chwilowo nie przypadło mi do gustu past simple (te czas. nieregularne)
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 9 Maj 10, 11:33   

Nieregularne nie są takie złe, już większy problem może być z Reported Speech.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz