ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[mapa] Moje mapki
Autor Wiadomość
jedikarix 
Osadnik


Wiek: 27
Posty: 37
Medale: Brak

Wysłany: 28 Marzec 10, 11:46   [mapa] Moje mapki

Chciałbym zaprezentować wam jedną z moich map (później wrzucę więcej :) )

http://chomikuj.pl/jedikarix <-----------------Tu są wszystkie mapki

Nazwa mapy: U wrogich bram

Minimapka:


Opis mapy: Rozłożyłeś obóz pod murami zamku przeciwnika. Musisz szybko rozwinąć gospodarkę i swój oddział, aby podbić fortecę wroga. Twoi zwiadowcy donoszą, że do zamku zbliża się także druga armia przeciwnika. Czy dasz radę poprowadzić oblężenie, jednocześnie broniąc swojego obozu?

------------------------------------------------------------------------------------------------

Nazwa mapy: Wśród arabskich złodziejaszków

Minimapka:


Opis mapy: Musisz przeprowadzić oblężenie zamku. W pobliżu mają swój obóz Arabowie. Może uda Ci się ich namówić do współpracy?

------------------------------------------------------------------------------------------------

Nazwa mapy: Spokojna dolina

Minimapka:
v.2

Opis mapy:
Odziedziczyłeś tą ziemię po swoim ojcu. Wiele dziesięcioleci temu znajdowała się tutaj twierdza obronna. Dziś jest to tylko spokojna dolinka, gdzie odpoczywasz. Jednak nic nie trwa wiecznie. Pewien bogaty magnat zażądał od Ciebie tej ziemi. Gdy mu odmówiłeś, postanowił odebrać ten teren siłą. Musisz szybko wzmocnić mury i wytrenować wojsko, by odeprzeć ataki. Nie pozwól, by dawna ziemia Twojego ojca trafiła w ręce chciwego szlachcica.

------------------------------------------------------------------------------------------------

Nazwa mapy: Oblężenie Kapeward*
*Nazwa miasta powstała poprzez losowe wciskanie klawiszy na klawiaturze
Minimapa:
v.2

Opis mapy: Przeciwnik planuje atak na Twoją fortecę. Nie pozwól by mu się udało. Musisz przygotować się na kilkuletnie oblężenie. Twoi zwiadowcy donoszą, że Twój przeciwnik zdołał zebrać ponad 4000 żołnierzy. Gdy odeprzesz atak, musisz szybko zabrać się za odbudowę fortecy.

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Nazwa mapy: Gdy lwy smacznie śpią

Minimapa:
v.2

Opis mapy:
Forteca ta była nieustannie niszczona przez liczne najazdy. Wiele lat temu zamek został opuszczony, gdyż w pobliżu osiedliło się wielkie stado lwów. Wraz ze swoim oddziałem rozgromiłeś część stada i przejąłeś warownię. Wiele lwów przeżyło i ukrywa się teraz w pobliskich górach, bogatych w kamień i żelazo. Przepędź lwy i zacznij odbudowę zamku. Musisz się spieszyć, gdyż wkrótce stoczy się tu wielka bitwa. Nie pozwól by zamek wpadł w ręce przeciwnika.


Grajcie, oceniajcie i mówcie co poprawić :P
Ostatnio zmieniony przez jedikarix 10 Maj 10, 16:21, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 3 Kwiecień 10, 16:57   

Od razu zaznaczam, że w żadną z mapek nie grałem i oceniam jedynie po minimapach i opisach.

1 mapka - wygląda na dopracowaną, aczkolwiek na wyspie wysuniętej na południe przydałby się jakiś element krajobrazu. Oprócz tego nazwa i fabuła nie są zbyt zachęcające do gry.
2 mapka - element związany z Arabami wygląda na ciekawy, jednakże nie wiem, w jaki sposób to rozegrałeś. Krajobraz niezbyt dobrze wypracowany, położenie zamku tez nie jest porażająco ciekawe. Żaden gracz nie chce już raczej zdobywać zamków leżących na kompletnych równinach, warownie należy wpasowywać w formy terenowe.
3 mapka - mała mapa, zły krajobraz - ogólnie bardzo słabo.
4 mapka - także słaba misja, bardzo słaby krajobraz.
5 mapka - tutaj nieco lepiej, las wygląda na dobrze wykończony, lecz te góry są beznadziejne.

Oprócz tego minus do wszystkich misji za brak sensownej fabuły.

Oceniałem dość ostro, więc nie zrażaj się, dobra mapa wymaga wielu prób. ;)
 
 
jedikarix 
Osadnik


Wiek: 27
Posty: 37
Medale: Brak

Wysłany: 3 Kwiecień 10, 18:16   

Dzięki za krytykę. W wymyślaniu historyjek nigdy nie byłem dobry ^^ Jeśli chodzi o krajobraz postaram się go poprawić. Może w końcu uda mi się jakąś dobrą mapkę zrobić :D W drugiej mapce dałem po prostu obóz najemników należący do gracza między arabskimi jednostkami.

edit: Poprawiłem już troszkę najnowszą mapę.
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 7 Kwiecień 10, 17:01   

1 misja - Na razie nie mam czasu nią grać (teścik szóstoklasisty), ale rozejrzałem się po mapie i wygląda na ładną, najlepszą z pierwszych trzech.
2 misja - Nie wiem czemu, ta mapa mi się strasznie zacina. Trochę to wkurza. Mapa zbyt trudna, bez sensu dawałeś nam siedzibę, bo pałkarze mi lorda zabijają. Krajobraz do bani, a zamek - tak jak napisał lord smerf - zazwyczaj nie buduję się na takiej rozległej równinie, gdy obok jest pełno wzgórz.
3 misja - Rozgrywka najprzyjemniejsza z tej trójki, ale krajobraz najgorszy. Zbyt trudne, gdyby ostatni atak był jakiś rok później, to bym dał radę, ale tak jak jest, to nie.


Reszty jeszcze nie pobrałem.
_________________
Good night white pride
 
 
jedikarix 
Osadnik


Wiek: 27
Posty: 37
Medale: Brak

Wysłany: 7 Kwiecień 10, 17:41   

Pierwsze 3 mapki były robione dość dawno. (potem znalazłem forum i dorobiłem 2 następne :P )
Na pierwszą mapkę poświęciłem najwięcej czasu z tej trójki.

W drugiej mapie dałem lorda, aby była możliwość rekrutacji jednostek z arabskiego obozu (jeśli chodzi o obronę to myślę, że najlepiej sobie z tym poradzić skupiając wszystkie jednostki dystansowe jak najbliżej rzeki i ew. manewrować nimi gdy wróg podejdzie zbyt blisko) Mapka rzeczywiście za trudna. Poprawię i wrzucę w najbliższym czasie.

W trzeciej mapce troszkę już poprzestawiałem inwazje. Powinno być trochę łatwiej (wrzucę w najbliższym czasie)

Dzięki :) Czekam na opinie o pozostałych dwóch mapkach. Powodzenia na teście :) Na szczęście ja mam już go z głowy :P
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 26
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 30 Kwiecień 10, 20:39   

Widzę że poprawiłeś góry (te w piątej misji). Chyba najlepiej zrobiona mapa z tych 5-ciu.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
jedikarix 
Osadnik


Wiek: 27
Posty: 37
Medale: Brak

Wysłany: 7 Maj 10, 17:11   

Nazwa: Dolina urodzaju

Opis: Moje nowe dzieło, tym razem robione w zwykłej wersji Twierdzy. Jest to mapa trybu "krajobraz". Mamy do zagospodarowania niewielką dolinę, ze wszystkich stron otoczoną stromymi górami.

Mini-mapka:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz