ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze kompy
Autor Wiadomość
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Wrzesień 15, 00:24   

Cytat:
(ta wersja z trzema wiatraczkami)


No mam nadzieję, bo ta z dwoma to jakieś nieporozumienie... ;)

Cytat:
System: Windows 7 Ultimate x64


Zazdroszczę :) .

No dobra, zatem też się pochwalę, bo w sumie kupiłem sobie nowy sprzęt, a konkretnie laptopa na studia ;) . Bardzo ładny Asus.

Jako, że linki mogą zaginąć, poniżej daję jakieś tam podstawowe parametry:
Procesor: Intel Core i5-5200U (2 rdzenie, od 2.2 GHz do 2.7 GHz, 3 MB cache)
Chipset: Intel Broadwell
Pamięć RAM: 8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
Dysk twardy: 240 GB SSD SATA III (polecam! Tay miał rację, że dysk SSD daje kopa komputerowi, który bardzo szybko chodzi - nie wiem, czy to kwestia, że obecnie mam Linucha, ale lap włącza mi się dosłownie kilka sekund)
Wbudowane napędy optyczne: Nagrywarka DVD+/-RW DualLayer
Typ ekranu: Matowy, LED
Przekątna ekranu: 15,6"
Nominalna rozdzielczość: 1366 x 768 (HD)
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 920M + Intel HD Graphics 5500
Wielkość pamięci karty graficznej: 2048 MB GDDR3 (pamięć własna)

Ogólnie świetny laptop! Jedynie wkurzyło mnie, że nie ma sterowników do Windowsa 7, którego bardzo lubię... no i teraz działam na Linuxie. W sumie bardzo fajnie, jako że i tak nie gram w nic na kompie - no może czaaaaaaasem odpalę Twierdzę, ale owa chodzi mi na Linuchu ładnie :D . Niemniej Windows mimo wszystko też by się przydał, ale jako że Win7 nie pójdzie (a kupiłem już sobie nawet oryginał, żeby mój nowy lap miał wszystko ślicznie ładnie, zanim dowiedziałem się, że sterów do Siódemki nie ma), to czekam do jesieni, bo ponoć na Politechnice Wrocławskiej dostaje się cały pakiet od Microsoftu w tym Windows 8.1 itd. :D .

PS. Proszę więcej takich odkopów, Tay'u, który zapomniałeś już od matury wzór na prostą przechodzącą przez dwa dowolne punkty xD.
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 12 Wrzesień 15, 18:07   

Siwy napisał/a:
to czekam do jesieni, bo ponoć na Politechnice Wrocławskiej dostaje się cały pakiet od Microsoftu w tym Windows 8.1 itd.

Jak jeszcze tego nie robiłeś, to sprawdź tutaj: https://www.dreamspark.com/Student/Default.aspx# (,,More Software Through Your School"), bo prawie na pewno dostaniesz oprogramowanie za pomocą tej strony. Możliwe, że masz już konto i możesz pobierać od razu.
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 19 Wrzesień 15, 10:12   

Mam nadzieję, że dostaniecie dostęp do dreamspark'a premium z tego co pamiętam to link wygląda w tym stylu, tutaj akurat pierwszy lepszy z jakiegoś uniwersytetu . Bo tutaj jest więcej udostępnionego oprogramowania, niż na tym zwykłym do którego link podał Lord Smerf (aczkolwiek najlepiej jest mieć konto tu i tu ;) ) . Warto szybko pościągać to co wam się przyda, bo nie wiem jak wy będziecie mieli, ale ja miałem konto tylko na 1 rok, tzn. nadal mogę się zalogować, ale o kupowaniu produktów za 0.00$ nie ma mowy. :P

edit:
Teraz sprawdziłem sobie tę zakładkę ,,More Software Through Your School" i wychodzi na to, że przekierowuje do tej stronki z większą ilością produktów. ;) Także enjoy :P
_________________
Modlitwa jest największą potęgą świata.
ks. Franciszek Jordan
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
Adam Mickiewicz
 
 
 
kapifili 
Mieszczanin


Gra w: Wszystkie Strongholdy i nie tylko
Wiek: 22
Posty: 123
Skąd: Polska
Medale: Brak

Wysłany: 6 Grudzień 16, 18:29   

Zrobiłem w końcu upgrade komputera, więc się pochwalę! :D

Wymieniłem procesor i kartę graficzną. Moją i3 i kartę AMD z serii 7700 zamieniłem na używaną i5 i nową kartę od Nvidii:

Procesor Intel CORE i5-3470 3,2GHz-3,6GHz Turbo
Płyta: GIGABYTE H61M-S2PV
Karta: Palit GeForce GTX 1050 Ti STORMX 4GB GDDDR5 (128 Bit)
RAM: 2x4GB DDR3
Dyski twarde (posiadam 2): 1TB oraz 500GB
Zasilacz: SilentiumPC Vero M1 600w

Cieszę się, bo w końcu mogę pograć w Wiedźmina 3. Gra jak na razie chodzi w ok. 47 fps'ach na ustawieniach graficznych wysokich z wyłączonymi hairworksami ;)
_________________
"Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. [...] Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
- Andrzej Sapkowski, Ostatnie Życzenie

Chwała Twierdzy!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz