ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
VI Konkurs na Mapę - Zapisy, Pytania i Regulamin.
Autor Wiadomość
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 12 Sierpień 14, 20:55   VI Konkurs na Mapę - Zapisy, Pytania i Regulamin.

Witam. Mam przyjemność ogłosić zapisy do VI forumowego konkursu na mapę. Poniżej znajdziecie wszystkie informacje dotyczące konkursu, jak i możecie się tu zapisać czy zadać pytanie. Tak więc, nie przedłużając, przedstawię zasady konkursu.

Formalności.
Zapisy trwają od dzisiaj do soboty, czyli od 12 do 16 sierpnia tego roku. Jeśli w trakcie konkursu postanowi się ktoś dołączyć, to będę mógł go przyjąć, jednakże nie będziemy takiemu przedłużać czasu na stworzenie swojej mapy. Prace zdawać będziemy w oddzielnym temacie, o tytule "VI Konkurs na Mapę - Prace konkursowe." Ostateczny termin zdania prac to 26 sierpień, po upływie tego dnia mapy nie będą oceniane. Wynik konkursu ogłoszony będzie do końca wakacji.

Temat konkursu.
Uczestnicy konkursu mają za zadanie stworzyć mapę do Twierdzy 1 lub Twierdzy Krzyżowiec w trybie Inwazji. Mapę należy wykonać jak najlepiej, gdyż oceniana będzie pod każdym względem. Mapa ma też być specjalnie stworzona na potrzeby konkursu - opublikowanie plagiatu czy starej mapy użytej po raz drugi skutkuje wywaleniem na pysk z konkursu i zakaz udziału w następnych.

Schemat oceny prac.
Mapy będą oceniane na podstawie poniższych elementów w skali od 0 do 6 oraz od 0 do 3. Punkty są następnie sumowane; uczestnik z najwyższą liczbą punktów wygrywa.

Krajobraz - liczy tu się solidność wykonania mapy, różnorodność powierzchni i zastosowanie wielu urozmaiceń. Ważne też jest, by użyć wszystkich opcji edytora z głową i odtworzyć naturalny teren. Krajobraz oceniany jest od 0 do 6. AKTUALIZACJA NA PROŚBĘ UCZESTNIKÓW: Krajobraz od tej pory będzie oceniany od 0 do 12 punktów. Jeśli ktoś zadecyduje się na stworzenie mapy z gotowym zamkiem, połowa punktów za krajobraz (do 6 z 12) będzie przyznana za estetykę twierdzy. Jeśli ktoś stworzy mapę bez zamku, a jedynie z małą wioską/siedzibą, punkty za krajobraz liczyć się będą od 0 do 12 (podwojenie).

Rozgrywka - ma być ciekawa, zajmująca gracza i różnorodna. Nie chcemy tu widzieć monotonii i nużącej rozgrywki. Nagradzane tu będą nietypowe pomysły i mapy, wymagające trochę myślenia do przejścia. Rozgrywka jest oceniana od 0 do 6.

Poziom trudności - mapa ma być zbalansowana. Nie chcemy niemożliwej do przejścia misji, jak i łatwizny, która dosłownie przejdzie się sama. Poziom trudności jest oceniany od 0 do 3.

Pomysłowość i tricki mapmakerskie - nietypowe mosty, zamki czy okazy natury wykonane za pomocą tricków czy zwykłego bawienia się edytorem, które dobrze wkomponują się w naturalny krajobraz zapewnią pracy dodatkowe punkty. Pomysłowość i tricki mapmakerskie
oceniane są w skali od 0 do 3.

Fabuła - do mapy należy wymyślić jakąś sensowną fabułę, np. historię związaną z krucjatą itp. Dobra fabuła pomoże mapie osiągnąć lepszy wynik - da od 0 do 3 punktów.

Jak łatwo podliczyć, każda praca może osiągnąć najwyżej 27 punktów. Jeżeli zdarzy się remis, wygra ten, który otrzyma większą ilość punktów za rozgrywkę, krajobraz i pomysłowość. Jeżeli dalej otrzymamy remis ( w co wątpię ) rozstrzygniemy go rzutem monetą.

Nagrody.
Teraz najważniejsza dla wszystkich informacja - nagrody :D . Oto one:
Autorzy 3 najlepszych prac zostaną umieszczeni w forumowej "Hali Sławy". Mistrz i wicemistrz otrzymają również niestandardowy kolorowy nick na forum i przynależność do grupy "laureatów konkursu". Ponadto: zwycięzca otrzyma grę Assassins Creed: Brotherhood. Jest o co zawalczyć!



Nagroda będzie przyznana w formie klucza do usługi Uplay. Po aktywacji produktu będzie można go ściągnąć na swój komputer.

Zapisy.
Zapisywać proszę się w tym temacie. Można to robić zarówno na uczestników, jak i jurorów. Poniżej umieszczę listę uczestników.

Jurorzy: ja, Verson, Erek.
Uczestnicy: kapifili, Wilk Diuc Volpe, Threeth, Nidor, Sir John, Kupiec Hrupkuw.

Prace można zacząć od teraz, Powodzenia!

Saluth! o/
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
Ostatnio zmieniony przez Hunter 23 Sierpień 14, 21:02, w całości zmieniany 10 razy  
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 14, 15:26   

Życzę powodzenia! Ja nie biorę udziału, bo nie umiem robić map i zwykle mi się nie chce. :P
Niech wygra najlepszy ;)
 
 
Verson 
Wolny chłop

Gra w: GTAV,Heathstone,Farcry3,LOL
Wiek: 22
Posty: 51
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 14, 17:14   

ja również życzę powodzenia ja nie mogę brać udziału bo nie umiem robić map ;( ale niech wygra najlepszy
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 14, 19:44   

To możecie oceniać, jak nie umiecie robić ;) A co do konkursu, to moim zdaniem lepiej będzie zrobić najzwyklejszą w świecie inwazję, bo jakoś nie widzi mi się taki pseudoskirmish w SH1. Jak takie coś w ogóle oceniać pod względem gameplayu?
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 14, 19:47   

Jako juror możecie się sprawdzić. Grać raczej umiecie, a wzór dobrych map możecie wziąć od laureatów poprzednich konkursów ;)

A ty Threeth, zainteresowany posadą jurora, a może uczestnika? ;)
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 14, 19:54   

Zależy od tego ile osób się ostatecznie zgłosi. Jak będzie mało chętnych do robienia map do jako uczestnik, jeśli jurorów będzie mało, to będę oceniał. Moim zdaniem lepiej byłoby, gdyby jacyś nowi mapmakerzy coś zrobili, lekki powiew świeżości by nie zaszkodził.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 14, 20:01   

Też nie miałbym nic przeciwko, jeśli tacy by się znaleźli :lol:

A tak btw, niejaki Szyszek pracuje na jakąś kampanią do SHC, a poza tym w "Edytorze Map" nic się specjalnie nie dzieje. Trudno się dziwić, skoro nowe kampanie / mapy są oceniane przez góra jednego / dwóch userów.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 14, 20:08   

U mnie na komputerze, też jest kilka mapek, które czekają aż coś sensownego wymyślę(kampanie). Co do ocen, to muszę się zebrać któregoś dnia i ocenić je wszystkie. Moim zdaniem podstawowy błąd przy publikacji kampanii polega na tym, że wrzucacie wszystkie mapy naraz. O wiele więcej osób by je oceniło gdybyście wrzucali np. jedną mapkę co 5 dni. Jak ktoś dostanie naraz do przejścia 10 ciężkich i długich misji, to nie będzie mu się ich chciało oceniać, bo będzie tego zwyczajnie za dużo.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 14, 20:17   

Nikt nikomu nie każe przechodzić od razu całej kampanii. Poza tym, do oceny trzeba mieć chęci, a tych nie doda rozłożenie kampanii na parę tematów ;)

A tak btw, pytałeś się wcześniej o ten wymóg. Cóż, taka "pseudo-inwazja" w SH1 to może być a) bitwa, b) coś a'la misja "oczy węża" z kampanii, albo jedna z moich ostatnich map (bitwa, oblężenie, przejęcie zamku i bronienie go w jednym 8-) ). Ale nie widzę na razie wielkiego zainteresowania, więc wymóg usunąłem.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Verson 
Wolny chłop

Gra w: GTAV,Heathstone,Farcry3,LOL
Wiek: 22
Posty: 51
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 14, 20:50   

Hunter mogę być jurorem i tak nie mam nic do roboty a od dawna chciałem testować mapki ;)
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 14, 20:56   

Dodałem cię do listy.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 13 Sierpień 14, 21:50   

No to w takim razie ja również chętnie mogę zostać jurorem. ;)
 
 
kapifili 
Mieszczanin


Gra w: Wszystkie Strongholdy i nie tylko
Wiek: 22
Posty: 123
Skąd: Polska
Medale: Brak

Wysłany: 14 Sierpień 14, 16:22   

Ja mógłbym się zgłosić do konkursu, ale totalnie nie umiem robić map (zrobiłem tylko jedną w życiu ;D). Teoretycznie mogę wziąć udział jeżeli pan Hunter łaskawie się zgodzi przyjąć mnie do turnieju z moją mapką, która może okazać się totalnym gó.... :D
_________________
"Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. [...] Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
- Andrzej Sapkowski, Ostatnie Życzenie

Chwała Twierdzy!
Ostatnio zmieniony przez kapifili 14 Sierpień 14, 20:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 14 Sierpień 14, 19:53   

Ja także chciałbym oceniać, choć widzę, że tym razem wyjątkowo to uczestników bardziej brakuje. Zapisujcie się, bo nie zapowiada się silna konkurencja, więc każdy może wygrać :D
Dodaj mnie do oceniających.
 
 
Wilk Diuc Volpe 
Wędrowiec

Gra w: wszystkie
Wiek: 24
Posty: 11
Skąd: Elbląg
Medale: Brak

Wysłany: 15 Sierpień 14, 08:20   

Ja się zapisuje
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz