ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Bordinio
16 Styczeń 11, 11:33
Najwydajniejsza produkcja żywności
Autor Wiadomość
Hunter2323 
Wędrowiec

Posty: 4
Medale: Brak

  Wysłany: 18 Maj 10, 21:11   Najwydajniejsza produkcja żywności

Ostatnio grając w tryb wieloosobowy pojawił się dylemat którą produkcję żywności wybrać.
Z kampanii wiem że chleba zawsze jest najwięcej , najmniej natomiast jest mięsa które po jakimś czasie się kończy (brak dziczyzny).
Jednak zwykle gram na średnim poziomie technicznym i do wyboru mam albo owoce albo ser.
Mógłby mi ktoś udzielić rady , co bardziej pod względem wydajności produkcji opłaca się budować ?
 
 
Drizzt 
Burżuj

Gra w: SH1, SHCrusader, SH2
Wiek: 28
Posty: 157
Medale: Brak

Wysłany: 19 Maj 10, 14:25   

Zależy od tego ile posiadasz drewna. Jeśli dużo to i to, jeśli mało to sady.
 
 
davis140 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 28
Posty: 127
Skąd: Jaświly
Medale: Brak

Wysłany: 19 Maj 10, 17:57   

Jeżeli chcesz mieć tylko jeden rodzaj żywności, to polecam zdecydowanie chleb. Sady jabłoni zajmują dużo miejsca, daje się to we znaki na mapach z małą ilością dolin. Jeżeli chcesz mieć więcej rodzajów żywności to możesz również postawić jabłonie. To rozwiązanie zapewni ci dodatkowy bonus do popularności. Moim zdaniem masowa produkcja sera na dłuższą metę się nie opłaca, chyba, że twoja gospodarka nie pochłania dużo populacji. Mi farmy sera służą tylko po to, aby mieć z zbroje skórzane dla pałkarzy i kuszników. Natomiast całkowicie odradzam mięso. Stada zwierząt migrują po mapach, co dodatkowo opóźnia dostawy mięsa do spichlerza i żeby je napełnić w późniejszym stadium gry, potrzeba naprawdę dużo czasu.
 
 
 
McGregor 
Wolny chłop


Gra w: Twierdza Deluxe, Twierdza Krzyżowiec
Wiek: 26
Posty: 50
Skąd: Z Polski
Medale: Brak

Wysłany: 19 Maj 10, 19:46   

Produkcja chleba jest chyba najbardziej opłacalna i wszyscy są w tym przekonaniu zgodni. Na początku trzeba trochę poczekać na pierwsze dostawy, ponieważ łańcuch produkcji jest długi (najpierw rolnik musi zebrać plon, co zajmuje najwięcej czasu, potem wyrób mąki, co idzie szybko i długo piekarz piecze chleb, bo wolno się porusza).Poza tym by wybudować sprawny łańcuch potrzeba wiele drewna.Ja na początku buduje sady, a jak mam dużo drewna - "idę w chleb" :mrgreen: . Bydło tylko na skóry. Myślistwo odpada, chyba że nie mamy wyboru (same minusy - wolno idzie, z czasem się kończy zwierzyna).
_________________
Kontakt: e-mail: usio@poczta.onet.pl Skype:Usiek01 Komórka:[T A J N E]
fax: się zgubił
 
 
T-Rex 
Burżuj

Gra w: Crusader multi
Posty: 197
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 20 Maj 10, 14:06   

Moim zdaniem jak na mapie jest mięso to trzeba je jak najbardziej wykorzystać, bo nie zajmuje zieleni, przede wszystkim w multi.
Chleb tak, jak najbardziej wydajny, ale w multi raczej tylko wtedy, gdy jest za mało zieleni na jabłka.
Ser w multi nigdy, nawet na skóry się nie opłaca, a rzucanie krowami jest przeważnie wyłączane.
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 29 Maj 10, 15:02   

ja osobiście gram w sh na multi z Alpha Rules, czyli 0k, pózna technologia, mało towarów, bez chandlu bronią, mapa głównie 8|graczy-zero|ścisłości. Wtedy liczy się tylko sadownictwo
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Daniell 
Wędrowiec


Gra w: twierdza deluxe i crusader
Wiek: 26
Posty: 22
Skąd: plebanka
Medale: Brak

Wysłany: 2 Czerwiec 10, 16:30   

Ja na początku gry buduję sady ,bo szybko dają żywności ,a sadownicy szybko się poruszają. Dopiero potem buduję farmę pszenicy ,młyn ,piekarnię i inne obiekty dające żywność.
 
 
Azebu 
Wędrowiec

Gra w: jedynka, krzyżyk
Wiek: 28
Posty: 6
Skąd: Znienacka!
Medale: Brak

Wysłany: 3 Czerwiec 10, 21:10   

Najwydajniejszy : Rynek :]
 
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 25 Czerwiec 10, 14:18   

Azebu, xD też tak sądze jak gram w skirmish z botami gdy mam 40 tys kasy xD wtedy juz nie buduje tych farm ;) ale jak gram na poważnie to robie podobnie co daniell ale i tak wole kupować

Edit:

To prawda przemusio że gra się dla zabawy ale mi pojęcie ,,na poważnie" odnosi się do kampanii ;)
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
Ostatnio zmieniony przez DarnokOk 25 Czerwiec 10, 15:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 25 Czerwiec 10, 14:24   

DarnokOk napisał/a:
ale jak gram na poważnie


Myślałem, że granie w SH to zabawa ;)
Ja zawsze buduję 2x Sad, 3x Chatka drwala, po czym jak najszybciej się da ,,system pszenny''.
Czemu ?
1. Najwydajniejszy
2. Łatwiej się broni 4 farm pszenicy niż 88 sadów :/
3. Budowa systemu żywności w mieście pozwala na szybsze zapobieganie pożarowi :)
_________________

 
 
McGregor 
Wolny chłop


Gra w: Twierdza Deluxe, Twierdza Krzyżowiec
Wiek: 26
Posty: 50
Skąd: Z Polski
Medale: Brak

Wysłany: 26 Czerwiec 10, 19:55   

Jeszcze coś ode mnie a propo produkcji chleba

Na 3 farmy pszenicy wystarczy jeden młyn i do tego jeszcze 6 piekarni - łańcuch cud miód! Za każdym razem buduje taki łańcuch w SHC. I jak farmy są niedaleko, a spichlerz zbudowałeś niedaleko piekarni, daje potężne nadwyżki żywności! W 2 spichlerzach jest chleba "po sufit" i ustawiam "podwójne racje" : D. Tyle, że jak zbuduje się od razu taki łańcuch (zamiast, jak ja to robię sadów jabłoni, a potem chleb) trzeba kupić przynajmniej 10 worków mąki by nie głodować do pierwszych żniw.
Niestety to ma swoje wady:
by zbudować wyżej opisany system (czyli 3 farmy pszenicy,młyn i 6 piekarń) potrzeba aż 125 szt. drewna! A zamiast tego można mieć 8 sadów za 40szt. drewna...ale później jest to zuuupełnie nie opłacalne - zajęte dużo zieleni i jedzenia tyle o ile (co dopiero gdy się ma jak ja ok. 100 obywateli jak się "rozkręce").
_________________
Kontakt: e-mail: usio@poczta.onet.pl Skype:Usiek01 Komórka:[T A J N E]
fax: się zgubił
 
 
kocie ruchy 
Wędrowiec

Posty: 1
Medale: Brak

Wysłany: 16 Styczeń 11, 10:50   

Może wydawać się, że farma pszenicy się nie opyla, ale przynosi zyski. Warto dodać, że ustawienie budynków ma też znaczenie-ja zawsze buduję młyn, spichlerz i piekarnie jak najbliżej składu zapasów(mino, iż pole znajduje się daleko).
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 16 Styczeń 11, 11:10   

Człowieku patrz na datę ostatniego posta...

A żeby nie robić offtopicu: Chleb jest najlepszy, ale najdroższy do uruchomienia.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz