ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Wielki MapPack by Kokoju
Autor Wiadomość
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 28
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 10, 00:19   Wielki MapPack by Kokoju

Panowie, Lordowie, no i ty T-Rex... Albo dobra, co tam będę już na samym początku pie...ył głupoty.
Wstawiam mój wielki MapPack zawierający:
-24 misje odnowionej, polepszonej kampanii Piaski Czasu która swego czasu zdobyła dużą popularność.
-Ok. 20 misji do gry w Krucjacie
-Szlak Krzyżowca 3 składający się z 36 misji.

Piaski Czasu


"Król Arnir III rządził państwem Włoch. Po jakimś czasie zaczęły się nasilać ataki od stron arabskich. By roztrzygnąć to pokojowo Arnir III skontaktował się z wodzami arabskimi, i uzgodnił miejsce spotkania. Spotkanie okazało się pułapką dwóch wodzów arabskich - Kalifa imieniem Jazid i Saladyna Salaha. Tak więc młody książę Arnir IV chce pomścić śmierć ojca w pustynnej przygodzie."

Opisy postaci:
Arnir III
Imię: Arnir
Przezwisko: brak
Narodowość: Włochy
Wiek:58 lat
Stanowisko: Król
Opis: Arnir zjednoczył Włochy i wygrał wielką wojnę nad Sycylią, gdzie poznał piękną Aelinę, która spłodziła mu syna, Arnira IV. Kiedy jednak Italię zaczeły atakować wojska arabskie pod wodzą Saladyna. Arnir postanowił ruszyć na pustynię, uzgodnił miejsce, w którym spotkac maja się obaj ci lordowie. Spotkanie okazało się pułapką pewnego Kalifa i Saladyna, w której Arnir III zginął. Pomszczenie go wziął sobie za cel jego syn, Arnir IV.

Arnir IV
Imię: Arnir
Przezwisko: Brak
Narodowość: Włochy
Wiek: 22 lata
Stanowisko: Książę
Opis: Arnir wziął sobie za cel pomścić śmierć wojna, ale wynik tej szali bitwy przerasta go, przez co często używając swojego ''geniuszu'' naraża wielu ludzi na śmierć. Często jednak coś mu się udaje...

Sułtan Abdul
Imię: Abdullahi (w skrócie Abdul)
Przezwisko: brak
Narodowość: Arabia Saudyjska
Wiek: 53 lata
Stanowisko: Sułtan
Opis: Sułtan wychował się w biednych okolicznościach. Gdy był mały, jego matka umarła,a ojciec harował po 16 godzin dziennie by wyżywic siebie, syna i opłacić wysokie podatki miejscowego wezyra. Niestety ojciec Abdullahiego stał się słabszy, musiał wykonywać lżejszą pracę, i nie mógł opłacić podatków, więc z rozkazu okrutnego wezyra został wychłostany. Gdy powtórzyło się to kilkukrotnie ojciec Abdula zmarł, a Abdul uciekł i wstąpił do armii. W czasie pierwszej z wojen przypadkowo uratował pewnego bezdzietnego Sułtana przed smiercią. Sułtan (nie Abdullahi) go polubił, i zapisał mu w spadku zamek. Sułtan rządzi ludźmi miłościwie, a wiekszość ludzi uciekło od wezyra. Wezyr został obalony, i w ucieczce utonął w rzece Halys. Tak zakończyl się pewien etap w życiu Sułtana...

Kalif ''Szakal''
Imię: Jazid
Przezwisko: Szakal
Narodowość: Persia
Wiek: 17 lat
Stanowisko: Kalif
Opis: Kalif jest odwrotnością Sułtana. Jego ojciec był magnatem cenionej przez Europejczyków smoły. Posiadał mnóstwo odkrywek ,napędzanych tanią siłą roboczą: niewolnikami. Jazid dostał wiele luksusów: codzienna kąpiel, solidne wykształcenie, dodatkowo Kalif zaczął hodować drapieżne szakale. Niestety, na upielęgnowanej ziemi narodziło się ziarno zła. Kalif, gdy był wściekły, za pomocą bata przelewał złość na niewolników ojca. Kiedy Jazid dowiedział się, że ojciec zostawił mu w spadku mały zamek, a majątek kazał rozdac niewolnikom na domy i farmy, oraz kazał ich uwolnic, Jazid zabił ojca, ukrył ciało na bagnach, i zfałszował testament ojca.

Ryszard Lwie Serce I
Imię: Ryszard
Przezwisko: Lwie Serce
Narodowość: Anglia
Wiek: 30 lat
Stanowisko: Władca
Opis: Ryszard wywodził się z bogatej rodziny rządzącej Anglią przez wieki. Niewiele o jego historii różni sie od historii ''standardowych'' władców. Jednak jedyne co go wyróżnia, to to, że w wielu walkach odnośnił małe rany, jeśli juz jakieś odnosił.

Saladyn ''Mądry''
Imię: Salah Eddin Al Ajjubij (długie, ale takie ma na wikipedii )
Przezwisko: Mądry (niekoniecznie z wikipedii )
Narodowość: Syria
Wiek: 27 lat
Stanowisko: Saladyn
Opis: Miły i sprawiedliwy Saladyn w głębi serca jest podły jak Kalif. Jednak rozbudowę zamku przeprowadza lepiej nawet niż Ryszard, przez co zdobył nie tylko uznanie u Kalifa i Sułtana jak i strach. Dodatkowo z łatywościa pokonał rebeliantów w jego ojczystym państwie - Syrii. Jesto to także prawy wódz i polityk, dzięki czemu pokonanie go będzie ciężkim ciosem dla arabskich moznowładców.

Sir Landrew
Imię: Christian
Przezwisko: brak
Narodowość: Armenia
Wiek: 63 lata
Stanowisko: Sir
Opis: Christan Landrew von Draghow jest jednym z najstarszych władców ''nie na emeryturze''. Jest wyrachowanym władcą, jednak mimo wieku i siły fizycznej jest specjalistą od oblężeń i obrony zamków. Ma niewiele słabości, jednak często jak jest bliski zwycięstwa to gdzieś popełnia błąd.

Lord Kaleb
Imię: Kaleb
Przezwisko: Brak
Narodowość: Armenia
Wiek: 24 lata
Stanowisko: Lord
Opis: Kaleb von Draghow to najmłody członek okrutnego rodu Draghow. Jednak mimo swojego pochodzenia, Kaleb szanował swoich poddanych, przez co kpili sobie z niego niektórzy członkowie jego rodu, w tym jego kuzyn, Christian. Dodatkowo Draghowie byli żądnymi krwii potężnymi dowódcami, a Kaleb często oszczędzał władców podbitych jego ziem, choć byli nieliczni, gdyż słabo panował wosjkiem. Ostatnimi czasy Kaleb rzadiej ufa innym, głównie ze względu na zdradę Landrewa, który go porwał.

Robin Hood
Imię: Robin
Przezwisko: Brak
Narodowość: Anglia
Wiek: 28 lat
Stanowisko: Herszt Banitów
Opis: Robin uważany jest przez najdoskonalszego łucznika w całej Anglii. Został wygnany przez ponurego księcia Jana, jednak odzyskał dla Ryszarda tron. Ryszard zaproponował ciepłą posadkę w pustynnej glorii. Należy więc w kampanii uważać na jego łuczników, u których wyćwiczył podobną umiejętność łuczniczą!


Misje: (Po myślniku dodani są też pozostali lordowie, podkreślenie kursywą oznacza, że giną w danej misji)
001-Prolog - Sułtan Abdul
002-Pierwszy atak na Sułtana - Sułtan Abdul, Saladyn Mądry, Robin Hood
003-W szponach Szakala - Sułtan Abdul, Kalif Szakal, Robin Hood
004-Strach Sułtana - Sułtan Abdul
005-Ostatnia walka Abdula - Sułtan Abdul, Lwie Serce Ryszard I
006-Krew i popioły - Kalif Szakal
007-WOjna na bagnach - Lwie Serce Ryszard I, Robin Hood
008-Kolejny atak - Kalif Szakal, Sir Landrew, Lord Kaleb
009-Obrona Kaleba - Lwie Serce Ryszard I, Lord Kaleb
010-Szakalowy Dzień - Kalif Szakal
011-Okup - Sir Christian
012-Atak na Sir Landrewa - [b]Sir Landrew[/b]
013-Oblężenie obozu Kalifa - Kalif Szakal
014-Koniec Kalifa zwanego Szakalem - Kalif Szakal, Saladyn Mądry
015-Klif Górski - Lwie Serce, Ryszard I
016-W paszczy Lwa - Lwie Serce Ryszard I, Saladyn Mądry
017-Koniec Lwa - Lwie Serce Ryszard I
018-Obrona Dziczego Boru - Saladyn Mądry
019-Desperacki Saladyn - Saladyn Mądry
020-Przełamanie Oblężenia - Saladyn Mądry, Lord Kaleb
021-Otwarta Wojna - Saladyn Mądry
022-Szach Arabski - Saladyn Mądry
023-Północny Port - Saladyn Mądry, Lord Kaleb
024-Epilog - Saladyn Mądry

Szlak Krzyżowca 3


Jest to po prostu 36 save'ów, które wystarczy wpakować do katalogu z zapisami. Każdy jest zapisany kilka sekund po rozpoczęciu gry. Jeśli ktoś chce zobaczyć co i jak z przeciwnikami, to poniżej jest spis misji.
Jeśli "x" oddzielający zasoby, jakimi przecinicy dysponują (np. 2000x8000) jest duży, oznacza to, że to misja rozgrywana w Krucjacie.
W Szlaku występują tylko jednostki z podstawowej części gry, a wszystko jest rozgrywane na mapach, które można pobrać w DownLoadzie.

1. Gracz vs Szczur 8000x2000
2. Gracz vs Wąż 4000x2000
3. Gracz + Szczur vs Szczur + Wąż 10000x10000
4. Gracz vs Szczur vs Sułtan 2000X4000
5. Gracz vs Szczur + Wąż 2000x2000
6. Gracz vs 3x Szczur + Wieprz 2000x2000
7. Gracz vs Kalif 2000x8000
8. Gracz vs Wilk 2000X2000
9. Gracz vs Szczur + Wieprz vs Sułtan + Kalif 2000x4000
10. Gracz vs 2x Wieprz + Kalif 10000x10000
11. Gracz vs 4x Wąż + Ryszard 2000x2000
12. Gracz vs Ryszard vs Saladyn 2000X2000
13. Gracz + Sułtan vs Sułtan + 3x Saladyn vs Wilk 3000x40000
14. Gracz vs 2x Kalif + Wilk + Ryszard 2000x4000
15. Gracz + Saladyn vs 3x Ryszard + Szczur + Wieprz 2000x4000
16. Gracz + Kalif + Wieprz vs Ryszard + Wilk 2000x8000
17. Gracz + Kalif vs 3x Sułtan + Ryszard + Saladyn 7000x20000
18. Gracz vs Szczur + Wąż + Wieprz + Wilk 2000x2000
19. Gracz + Wilk vs Ryszard + Kalif + 2x Wilk 10000x10000
20. Gracz vs 2x Sułtan + 2x Saladyn + 2x Kalif 8000X2000
21. Gracz + Ryszard vs 2x Saladyn + Sułtan + Kalif 3000x40000
22. Gracz vs Wilk + Wąż + Ryszard vs Wieprz + Wąż + Szczur 20000x7000
23. Gracz vs 5x Szczur 2000X2000
24. Gracz vs 2x Wilk 3000x40000
25. Gracz + Wieprz + Ryszard vs 2x Wilk + 2x Kalif + Ryszard 2000x4000
26. Gracz vs 2x Szczur + Wąż + 2x Wieprz 4000X2000
27. Gracz vs 4x Saladyn 20000x7000
28. Gracz vs 3x Kalif 2000x8000
29. Gracz + Wąż + Wieprz vs 2x Wilk + Kalif + Ryszard 3000x40000
30. Gracz vs 2x Wąż + 5x Wieprz 4000X2000
31. Gracz vs Saladyn + Wilk 2000x8000
32. Gracz vs 7x Sułtan 20000x7000
33. Gracz vs 2x Sułtan + 2x Kalif + Ryszard 2000x8000
34. Gracz + Wąż + Wieprz vs 3x Ryszard + Saladyn + Sułtan
35. Gracz + Saladyn vs 2x Wąż + 2x Wilk + Ryszard + Wieprz 3000x40000
36. Gracz vs Szczur + Wąż + Wieprz + Wilk vs Sułtan + Kalif + Saladyn 7000x20000

DOWNLOAD
Mapy do Krzyżowca
http://www.speedyshare.co...o_Krzy_owca.rar
Piaski Czasu
http://www.speedyshare.co...iaski_Czasu.rar
Szlak Krzyżowca 3
http://www.speedyshare.co...Krzy_owca_3.rar
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Krzysztof III 
Wolny chłop


Gra w: SHC
Wiek: 25
Posty: 82
Skąd: Ciechanów
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 10, 06:28   

A gdzie wkleić Szlak Krzyżowca????
_________________
Get ready for a nuclear attack. Thousands of tears shed, suffering and pain!
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 10, 06:32   

Do folderu saves.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
kolesgit 
Wolny chłop


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 30
Posty: 50
Skąd: Leżajsk
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 10, 07:03   

Bardzo mi się podoba, ale moim jedynym zastrzeżeniem jest to, że w niektórych misjach wojska arabskie mają w swoich oddziałach krzyżowców, a krzyżowcy arabów.
 
 
 
Krzysztof III 
Wolny chłop


Gra w: SHC
Wiek: 25
Posty: 82
Skąd: Ciechanów
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 10, 07:36   

Jedna wada tam gdzie jest dół po lewej stronie to każdy przeciwnik się nie buduję!(?)
_________________
Get ready for a nuclear attack. Thousands of tears shed, suffering and pain!
 
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 28
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 10, 11:14   

Cytat:
Jedna wada tam gdzie jest dół po lewej stronie to każdy przeciwnik się nie buduję!(?)

Hmm.... Nie mogę rozgryźć, co to znaczy "Tam gdzie jest dół po lewej stronie".

kolesgit napisał/a:
Bardzo mi się podoba, ale moim jedynym zastrzeżeniem jest to, że w niektórych misjach wojska arabskie mają w swoich oddziałach krzyżowców, a krzyżowcy arabów.

Hmm... Tego też "z lekka nie zrozumiałem". Chodzi o Szlak Krzyżowca? Wiesz, w zwykłym szlaku też często mieszali lordów arabskich z krzyżowcami (np. Gracz vs 2x Kalif + Ryszard; Gracz + Fryderyk vs 2x Nizar + Emir + WIeprz itp.)
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
kolesgit 
Wolny chłop


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 30
Posty: 50
Skąd: Leżajsk
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 10, 16:33   

Mi chodzi o Piaski Czasu. Już chyba na samym początku atakują cię arabskie wojska a zauważyłem tam kilku pikinierów, kuszników i wojowników.
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 26
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 2 Luty 10, 09:29   

Git malina. Bardzo ładnie , Kokoju :mrgreen: na weekend pobiorę.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 28
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 2 Luty 10, 11:42   

kolesgit napisał/a:
Mi chodzi o Piaski Czasu. Już chyba na samym początku atakują cię arabskie wojska a zauważyłem tam kilku pikinierów, kuszników i wojowników.


Aha, o to chodzi. Oddziały atakujące są czysto arabskie, ale na mapie było kilka jednostek należących do innego przeciwnika, będącego Europejczykiem, więc nie ma mieszanek arabów i europejczyków.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
ponceriusz 
Dzielny wojak

Gra w: SH1 HD, SHC HD, SH2
Wiek: 26
Posty: 615
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 2 Luty 10, 18:57   

Mapy kampanii może niedługo ocenię, ale to jak komputer, na którym mam krzyżowca naprawię. Ale mogę ocenić fabułę. A ta niezbyt mi się podoba.


Pierwszy błąd, który popełniłeś:
Kokoju napisał/a:
Stanowisko: Saladyn

Saladyn to nie żadne stanowisko! Tylko historyczna postać, Sułtan Syrii, czy tam Egiptu. A "Saladyn" to baaardzo skrócona wersja (europejska, nie arabska) jego imienia.
Drugi błąd:
Kokoju napisał/a:
Narodowość: Arabia Saudyjska

Wiem, że kampania jest zmyślona, ale raczej Arabia Saudyjska wtedy nie istniała, nawet jeśli, to na pewno nie pod taką nazwą.
Trzeci błąd:
Kokoju napisał/a:
Sir Landrew
Imię: Christian

Więc skąd to "Landrew" ? W średniowieczu nie było nazwisk.


Inne błędy, już bez cytowania:
-Persja w średniowieczu nie istniała
-17 lat i kalif?

Mógłbyś jeszcze napisać kto jest wrogiem, a kto sojusznikiem, bo nie wiem np. czy lwie serce to wróg.
_________________
Good night white pride
 
 
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 28
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 2 Luty 10, 19:53   

ponceriusz napisał/a:
Saladyn to nie żadne stanowisko! Tylko historyczna postać, Sułtan Syrii, czy tam Egiptu. A "Saladyn" to baaardzo skrócona wersja (europejska, nie arabska) jego imienia.


No fakt, wtedy się wzorowałem że Saladyn to tytuł tak jak np. Kalif czy Emir ;p

ponceriusz napisał/a:
Wiem, że kampania jest zmyślona, ale raczej Arabia Saudyjska wtedy nie istniała, nawet jeśli, to na pewno nie pod taką nazwą.


TU akurat wzorowałem się na mapie współczesnego świata ;)

ponceriusz napisał/a:
Więc skąd to "Landrew" ? W średniowieczu nie było nazwisk.


To akurat nie jest nazwisko, a "określenie" rodu.
Ród Dragensvenów rozdziela się na kilka linii, jedni to Landrewowie (Do których ów Christian należy) a drudzy to Kallenowie (Do których należy Kaleb)

ponceriusz napisał/a:
-Persja w średniowieczu nie istniała
-17 lat i kalif?


-Fakt, mój błąd.
-I...? W średniowieczu to i 10-cio latkowie zostawali władcami.

No fakt, wiele usterek ma ta kampania, ale cóż... RObiłem ją w wieku jedenastu lat, a obecnie to tylko część map polepszyłem.
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 26
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 3 Luty 10, 19:46   

Pierwsza kampania zawsze ma błędy... Przecież nikt się nie rodzi z płytką od Krzyżowca w ręku... Błędy w fabule są, ale to nie zgorsza gry .
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 4 Luty 10, 08:33   

MapPack bardzo duży :-D Porównałem oryginalne pierwsze mapki kampanii z tymi poprawionymi :-D Bardzo wielka różnica. Widać że do poprawionych mapek dodałeś wiele nowego krajobrazu... tyko dziwi mnie to ze Robin Hood ma żołnierzy arabskich :-P (W tych poprawionych mapach) Pobrałem wszystko tylko że jak Szlak Krzyżowca 3 wkleiłem do folderu saves, to nie pojawiły się w grze ]:-(
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
tusilos 
Mieszczanin


Gra w: wszystkie gry jakie znasz.
Wiek: 26
Posty: 122
Skąd: z Polski
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 2/3/3
Wysłany: 4 Luty 10, 12:29   

Mi nie działają piaski czasu :cry: .
_________________
One more block...
One more block...
One more block...
One more block...
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 24
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 4 Luty 10, 13:57   

Bo Piaski Czasu nie są jako mapy Skirmish :-D Te mapy wczytuje się tak: Wejdź w tworzenie nowych map, i zamiast nacisnąć "Stwórz Nową Mapę" to kliknij: "Otwórz Scenariusz".
Jeśli mapy wkleiłeś do folderu z grą pojawią się tam.

PS: Niektóre napisy mogłem napisać źle:P
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz