ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bordinio
25 Luty 09, 14:17
[poradnik] 10pt 3k event2vs2(edited) - poradnik
Autor Wiadomość
RAH 
Osadnik


Posty: 27
Medale: Brak

  Wysłany: 20 Grudzień 08, 09:14   [poradnik] 10pt 3k event2vs2(edited) - poradnik

Plan gospodarki na 10pt 3k event2vs2(edited) i nie tylko

Wstęp. Plan naszej gospodarki może być różny, zależy on w dużym stopniu od tego co chcemy zagrać. Najbardziej popularna wg mnie jest gra przy użyciu 20 tarcz, 20 konnych łuczników, przy czym reszta to sinsy - w tym sposobie musimy się wykazać wielką szybkością grając przeciwko katapultom (jeśli przeciwnik szybko wychodzi, a tak właśnie powinien zrobić). Podstawową ideą będzie wzięcie w "kleszcze" naszego przeciwnika oraz opanowanie centrum, a to jest najważniejsze. Taką zagrywkę można zobaczyć w starym meczu Venom vs Matteo, który można obejrzeć pod adresem: http://x2xclan.com/matteo.html

1. Na samym początku budujemy to, co jest nam niezbędne do gry - spichlerz, targowisko, kilka domków (dla 100 kmieci), reszta to drwale. Stawiamy też katedrę i od razu podatki na -2.

2. Kolejnym krokiem jest dokupienie, za cały nasz budżet, drewna. Następnie stawiamy kopalnie (pamiętajmy o najważniejszej zasadzie, tj. aby wykorzystywać wszystkie dostępne surowce).

3. Stawiamy 10 karczm (co wystarcza dla 300 ludzi) oraz 6 browarów.

4. Stawianie faremek produkujących żywność - tak właściwie można tu różnie zagrać, produkować chleb oraz odbierać jabłka lub żywić się tylko samymi jabłkami. Częściej stosowany jest ten drugi sposób i właśnie go najbardziej polecam.

5. Stawiamy faremki produkujące chmiel - wystarczą dwie.

Oczywiście, gdy tylko karczmy zaczną pracować dajemy połowę racji i podatki na -6.
Staramy się też, aby ciągle do naszego zamku dochodzili ludzie.

6. Budowa warsztatów. Stawiamy warsztaty, patrząc często na poczynania innych dostrzegłem, że najpopularniejsze jest stawianie płatnerzy. Nie jest to jednak najlepsze zagranie. Tak naprawdę powinno się produkować KUSZE, za kasę z żelaza, a na końcu dostawić kilka płatnerzy!

7. Przy populacji 370 (taka właśnie powinna być, jeśli wszystko poszło ok, jeśli nie spróbuj jeszcze raz), zwalniamy karczmy, 0 racji i podatki - 24.

8. Co do muru to na gre z katem polecam mały mur i od środka fosa.

9. Po pt powinniśmy mieć około 9-10k i 350pop. Od razu zaczynamy kopać fosę i robimy spokojnie 20 tarcz, później rekrutujemy 20 ha, reszta to sinsy. To, jak należy zagrać w takiej pozycji można zobaczyć w filmie, do którego podałem link wyżej. Można też odciągnąć uwagę przeciwnika z jednej strony, a z drugiej go sneaknąć (zajść jego lorda sinsem).

Na koniec dodam, jedną ważną zasadę, w której powołujemy się na Napoleona Bonaparte - "Nieważne ile masz sił do walki, ważne jest jaki jest stosunek wojsk w punkcie przełomowym" - możemy to przetłumaczyć w ten sposób: staraj się, aby wszystkie jednostki były w jednej kupie i atakuj wszystkimi naraz. Nie atakuj nonstop 10 asasynami, ponieważ straty wroga będą znikome.
_________________
Szachy to moja pasja.
Ostatnio zmieniony przez Kacper 31 Lipiec 11, 12:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 20 Grudzień 08, 10:29   

Bardzo dobry poradnik, przyda się początkującym. Poruszanie się armią po pt to już materiał na oddzielny poradnik, który też niedługo pewnie powstanie.


Od A się raczej nowego zdania nie zaczyna ;p Niedługo piszemy łącznie, a przed niektórymi spójnikami stawiamy przecinek. [w tym przed który]
- Bordinio
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 20 Grudzień 08, 12:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
.
Gość


Wysłany: 20 Grudzień 08, 13:19   

Bordinio robisz się bardzo mocno irytujący. Powstrzymaj swe komentarze odnośnie ortografii, budowy zdań, koniugacji i interpunkcji. Jeśli uważasz, że dzięki temu stajesz się "super" to myślisz źle, a denerwujesz tym cholernie. W przypadku gdy masz taką nieustającą potrzebę, idź do szkoły i zatrudnij się jako nauczyciel j. polskiego, i wkurzaj dzieci w wieku 10 lat na lekcjach. To forum jest odnośnie SHC, nie poprawnej polszczyzny. A jak Ci się nie podoba pisownia to nie czytaj.

Z poważaniem

Pan od likwidacji ludzi wkurzających wszystkich innych dookoła -.-

Rah
Bardzo dobry poradnik zawierający taktyke m. in. 5 najlepszych graczy na świecie. Pomocny dla nowych graczy, gdyż jak się domyślam starzy zostaną przy swoich przyzwyczajeniach.

Dobra może trochę przesadzam, ale wszyscy troszczymy się o dobro forum i poprawną polszczyznę. Ja rozumiem, że to wkurza, ale muszę niektóre poprawiać. Ja upominam po to, aby wyszło to na zdrowie. Taka jest rola moderatora. Zauważ, że nie poprawiam wszystkich. Mniejsze błędy olewam bo nie chcę kreślić i wszędzie ,,podkreślać swoją obecność,,. Jeśli jednak ktoś traktuje forum jak miejsce, gdzie można dostać uznanie za ilość postów, to pisanie na forum mija się z celem. Mogłeś podać chociaż swój nick z forum. Trzeba było powiedzieć to co Ci leży na sercu np. przez PW lub pisząc posta pod swoim nickiem. Zachowałeś się jak tchórz ;/ Przecież nic bym Ci nie zrobił.
- Bordinio
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 20 Grudzień 08, 13:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
D-star 
Wolny chłop

Posty: 71
Skąd: Jerozolima
Medale: Brak

Wysłany: 20 Grudzień 08, 13:28   

. napisał/a:
Pan od likwidacji ludzi wkurzających wszystkich innych dookoła -.-


Mnie osobiście nie wkurza, więc nie uogólniaj.Tak wogóle to jest to wolny kraj, więc nie musisz się ukrywać żeby napisać co sądzisz o Bordinio. :-P
_________________


 
 
 
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 21 Grudzień 08, 18:19   

Serdecznie dziękuje :P Używam tej właśnie taktyki nie tylko na tej mapie, ale też na mapach podobnego typu.
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
davo 
Wolny chłop

Wiek: 30
Posty: 85
Skąd: LESZKO VICE
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 4/3/3
Wysłany: 6 Styczeń 09, 16:14   

moim zdaniem powinieneś napisać jeszcze co zrobić w bardzo trudnych sytuacjach czyli jak grać gdy masz dużo wrogów i mało kasy
_________________
Davo
 
 
 
HolyKing 
Burżuj

Wiek: 31
Posty: 201
Skąd: TP
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 6 Styczeń 09, 16:15   

Doświadczenie... trzeba samemu nabrać, nie ma drogi na skróty
_________________
Team Poland

" I Kiedy Wróg Poszedł Do Nieba, Ja Zostałem W Piekle"
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 10 Styczeń 09, 13:09   

To poradnik do gry multiplayer, to nie gra na boty ze masz dużo przeciwników.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz