ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zrobić formata :(
Autor Wiadomość
Tages 
Wędrowiec

Posty: 7
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 7 Lipiec 09, 10:15   Jak zrobić formata :(

Jak w temacie,jak zrobić format dysku ? Wiem, że trzeba poszperac cos w biose i potem restartować kompa, ale nie wiem co mam zrobić. Wytłumamczćie co i jak
PS: tak zebym zrozumiałl ;P
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 7 Lipiec 09, 10:52   

Jakiego masz Windowsa od tego zacznijmy.
Jeżeli masz Viste to najprościej jest usunąc wszystkie partycje podczas instalacji bo Vista formatuje się tylko bodajże z płytką XP'ka.
Jeżeli masz XP'ka to włączając kompa musisz wejśc w ustawienia Biosu. (najczęściej klawisz delete wciskac musisz, zależy od Biosu)
(Zaraz dopiszę co i jak)
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 7 Lipiec 09, 10:56   

A najprostszym sposobem jest włożenie płytki i naciśnięcie Instaluj. Hehe
_________________

 
 
Tages 
Wędrowiec

Posty: 7
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 7 Lipiec 09, 10:57   

MAM XP Pro SP 3 pL
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 7 Lipiec 09, 11:03   

Nie prawda Przemas. :P W Xp robisz to tak.
Wyłączasz kompa. Włączasz go od nowa. Jak pojawi Ci sie tylko pierwsze okienko to startowe klikasz delete (spróbuj). Później wejdzie Ci na takie niebieskie menu. Musisz znaleźc opcję "Advenced Bios features". Jak ją znajdziesz wejdź. Powinieneś odszukac Takie cos : Second Boot Deviance. Klikasz na to enterem i zmieniasz wybór na CD-ROOM. Zapisujesz zmiany w biosie, wychodzisz komp się uruchomi od nowa. W między czasie wrzucasz płytkę od windowsa do napedy. Pojawi Ci się cos w stylu : Aby kontynuowac botowanie/instalacje z płytki wcisnij dowolny klawisz/enter. Wciskasz to co Ci każą. Później postępujesz jak w przypadku normalnego instalowania systemu z tym wyjątkiem że jak poprosi Cię o wybranie partycji systemowej wybierasz partycję którą ma Ci sformatowac i klikasz przycisk odpowiedzialny za funkcję formatuj.
Mam nadzieję że załapałeś. Wytłumaczyłem jak krowie na granicy prościej się już chyba nie da. xd
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 7 Lipiec 09, 16:58   

All Filippo czy po zrobieniu wyżej wymienionych instrukcji komp będzie całkowicie czysty?
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
All Filippo 
Burżuj


Gra w: Makao
Wiek: 29
Posty: 183
Skąd: Ostrowiec Św.
Medale: Brak

Wysłany: 7 Lipiec 09, 17:33   

Nie. Czysta będzie tylko partycja którą formatowałeś, tzn zaznaczyłeś instalację systemu na niej wraz z formatowaniem. Zostanie na niej tylko system. Jeśli chcesz miec całego kompa wyczyszczonego najlepiej usunąc wszystkie partycje i zrobic je na nowo.
_________________
Proszę, mówcie mi All ;)
 
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 7 Lipiec 09, 19:23   

Nom, skopiuj ważne dane do innego dysku i potem formata daj. Format danego dysku trwa od ilości GB
_________________

 
 
Prescot 
Burżuj


Posty: 194
Medale: Brak

Wysłany: 29 Wrzesień 09, 14:05   

A google gryzie?
_________________
6023179
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz