ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[kampania] "Szlifowanie granic"
Autor Wiadomość
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 13 Styczeń 11, 21:48   [kampania] "Szlifowanie granic"

Rozdział I - Mieszko I
Panowanie Mieszka I przypadło na czasy, kiedy konsolidowały się również państwa sąsiadów. Prowadziło to do licznych konfliktów i prób podporządkowania sobie tych samych ziem. Ziemia Wiślan z Krakowem pozostawała do pod władzą czeskich Przemyślidów do końca panowania Mieszka.
"Nawrócenie"
Gdy w 966r. książę Mieszko I przyjął chrzest i wprowadził w Polsce chrześcijaństwo wszyscy kapłani zaczęli nawracać ludzi. Niestety bandyci nie chcą zostać nawróceni i będą niszczyć wszystko co się da.
Mapka


Uploaded with ImageShack.us
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
Ostatnio zmieniony przez Artut97 16 Styczeń 11, 18:58, w całości zmieniany 6 razy  
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 13 Styczeń 11, 23:10   

Wiesz... Sorry, ale jak dzisiaj nie masz czasu, to może po prostu jutro trzeba było załozyc ten temat ? ;] Fabuła w kampanii jest równie ważna jak mapa... Dzisiaj nie mam za dużo czasu, ocenię mape jutro edytując :P .
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 11, 07:39   

Mieszko I nie był królem, jedynie księciem. Nie kazałby też budowy osad, acz samych grodów - nie wysyłałby na miecz wroga bezbronnych chłopów. Poza tym, po co banici, wygnani z kraju, mieliby go bronić? Powinieneś napisać, że np. gdy banitom nie udały się rokowania z Olegiem, zwróciliby się o pomoc dla Polskich wojaków. Tyle na temat fabuły.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 14 Styczeń 11, 15:12   

Co do fabuły to chyba wszystko wojownik napisał ;) . Ja skomentuję samą mapę.

Co się od razu rzuca w oczy - zakuci po zęby w stal piechurzy... Widziałeś w XI wieku pełną zbroję płytową ? Albo chociaż sam kirys ? Nawet jeśli byłby to koniec XIV/początek XV wieku, to czy banici zbroili się w taki pancerz ? Co do samych banitów - podobno mieli być naszymi kumplami, a strzelali do moich zbrojnych :( . Krajobraz jest w miare ok, aczkolwiek dlaczego same sosny ? Coś takiego jest zwyczajnie niemożliwe w naturze... Kolejnym błędem jest zbyt mała ilośc miejsca na rozbudowę - stołp jest gdzieś ściśnięty w kącie. Czepiając się jeszcze bardziej, dlaczego książę kijowski jest Wilkiem ? Wilk bardziej mi by pasował do Rzeszy ;) . A do księstwa kijowskiego niestety, ale Wieprz najbardziej pasuje...
 
 
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 11, 15:31   

Sorry miałem dopisać, że nie jest ona nie historyczna. Nazwy władców przypadkowe.
Co do Wilka, to zmienię. Sosny sam zrobiłem, bo mi żadne drzewo nie pasowało do wyżyny.
Nigdzie nie ma napisanego który to wiek. Banitów w zbroi poprawię.
Teraz ja zadam pytanie, gdzie jest napisane, że banici to nasi sojusznicy?

@wojownik123 Skąd wiesz co by zrobił Mieszko, a czego nie?
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 14 Styczeń 11, 15:39   

Łeee to jak nie ma byc historyczna to lipa... ;P Nazwy władców przypadkowe, a jednak dziwnym trafem władcą Polski jest Mieszko I...

W takim razie Ci banici to jacyś debile skoro są wrogami i księstwa kijowskiego i Polski... Stanęli pomiędzy dwa państwa i walczą, zamiast się chowac gdzieś - bez sensu. A mozna wnioskować, że to wczesna epoka, skoro stołp jest drewniany i mozna tylko palisadę budować - mam wrażenie, że wymówkę z niehistoryczną kampanią wymyśliłeś dopiero teraz, po krytyce :P .
 
 
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 11, 15:44   

Mylisz się ;) Nawet nie wiedziałem, że były wojny polsko-kijowskie. Jaki Mieszko I? Nie może być II? ;-) , lecz poprawię fabułę i wywalę banitów, bo widzę, że robią się konflikty w fabule. ;-)

Dzięki ;p
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 14 Styczeń 11, 15:48   

Dobra fakt, nie zauważyłem, że nie ma numerka, wojownik mnie zmylił pisząc, że nie był królem, bo Miechu II już był królem np. ;P. Były za Chrobrego jeszcze, ale za Lamberta pewnie też....
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 14 Styczeń 11, 17:53   

No, lepiej wszystko spisz i zedytuj posta z mapą, bo robi się małe zamieszanie. Co do twojego pytania:

Artut97 napisał/a:
wojownik123 Skąd wiesz co by zrobił Mieszko, a czego nie?


to tak wnioskuję, iż Mieszko nie był głupi, żeby dawać chłopów na rzeź... Nawet z materialnego punktu widzenia, po co zabijać chłopów, którzy płacą podatek? :-/
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 15 Styczeń 11, 14:24   

Po przemyśleniu stwierdziłem, że spróbuje zrobić z tego historyczną kampanie, lecz przydała by się pomoc znających się na historii, ponieważ ja jadę tylko na książce " Historia - Atlas Polski".
A w tej książce jest wg mnie za bardzo ogólnie wydarzenia, ponieważ są tam mapy i piszę np. granice państwa Polskiego do 1026r. Jest trochę opisane, na jakie czasy Mieszko I trafił, lecz wg mnie to za mało. Zacytuję:

Panowanie Mieszka I przypadło na czasy, kiedy konsolidowały się również państwa sąsiadów. Prowadziło to do licznych konfliktów i prób podporządkowania sobie tych samych ziem. Ziemia Wiślan z Krakowem pozostawała do pod władzą czeskich Przemyślidów do końca panowania Mieszka.

Tyle o czasach, gdzie żył wtedy książę Mieszko I. Wystarczyło by wg Was tyle informacji do zrobienia kampanii/ rozdziału?
EDIT:
Taka by była I misja.

Gdy w 966r. książę Mieszko I przyjął chrzest i wprowadził w Polsce chrześcijaństwo wszyscy kapłani zaczęli nawracać ludzi. Niestety bandyci nie chcą zostać nawróceni i będą niszczyć wszystko co się da.

Cel: nawrócić (90%) ludzi.

Mogłoby być tak? Czekam na wasze komentarze.
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 15 Styczeń 11, 17:14   

Myślę, że taka pierwsza misja byłaby dobra, bardzo dobra ;) . A co do historii to możesz w necie coś poszukać, może w bibliotece... Albo jak masz troche kasy to w Empiku coś kupić ;) .
 
 
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 16 Styczeń 11, 19:00   

Rozdział I - Mieszko I
Mieszko I: (ok. 935-992 r.), książę Polan i pierwszy poświadczony historycznie władca Polski. W 966. przyjął chrzest i wprowadził w Polsce chrześcijaństwo.

Panowanie Mieszka I przypadło na czasy, kiedy konsolidowały się również państwa sąsiadów. Prowadziło to do licznych konfliktów i prób podporządkowania sobie tych samych ziem. Ziemia Wiślan z Krakowem pozostawała do pod władzą czeskich Przemyślidów do końca panowania Mieszka.
"Nawrócenie"
Gdy w 966r. książę Mieszko I przyjął chrzest i wprowadził w Polsce chrześcijaństwo wszyscy kapłani zaczęli nawracać ludzi. Niestety bandyci nie chcą zostać nawróceni i będą niszczyć wszystko co się da.
mapka


Uploaded with ImageShack.us
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
Ostatnio zmieniony przez Artut97 16 Styczeń 11, 20:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 16 Styczeń 11, 20:10   

Nie mam za bardzo czasu teraz, więc nie zagrałem. Ocenię sam krajobraz i tak ogólnie jakby:

No to jedziemy - plusy:
+ ludzie po rozpoczęciu już pracują - bardzo dobrze :)
+ fajnie zrobiony kamieniołom i żelazo
+ dobrze zrobiony gród

Minusy:
- za dużo takich kupek skał, za często i za blisko siebie są
- zjarana ziemia - wygląda fajnie, ale znowu - za dużo troche
- brzeg rzeki nie jest w ogóle obrobiony... w sensie, żadnych kamieni, skałek itp.
- czemu w ogóle nie uzywasz krzewów ?
- troszkę za dużo warsztatów IMO na początek
- za dużo jeleni, a za to zero niedźwiedzi czy wilków - parę by się przydało ;)


Oglnie w miarę dobre wrażenie, ale mogłoby być dużo lepiej ;) . Na pewno nie odpycha, ale nie ma też rewelacji.
 
 
Attyla 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold Crusader v1.1
Posty: 112
Medale: 1 (Więcej...)
Złoty szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 16 Styczeń 11, 22:36   

Na krajobrazie się nie znam, aczkolwiek wydaje mi się, że nie jest źle.

Jeżeli natomiast chodzi o grywalonaść, to misja jest tak prosta, że aż banalna.
Jednym ze sposobów na zwycięstwo to wyburzenie wszystkiego (z wyjątkiem spichlerza, kościoła, zbrojowni, koszar). Sprzedanie co się da. Kupienie włóczni. Podatki na MAX minus, zerowe racje, rekrutujemy włóczników - populacja momentalnie spada. Zwycięstwo :)

Chociaż nie stosując też tej metody, grając tradycyjnie misja także jest banalna.
 
 
 
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 17 Styczeń 11, 07:44   

Ona nie miała być trudna. To jest pierwsza misja jako wprowadzenie do kampanii. To jest też łatwe dlatego, że nie mogłem dać innych inwazji niż bandyci, a pewnie wiecie, że oni trochę poniszczą i idą.
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz