ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Odyn
27 Kwiecień 09, 10:55
Forum ortograficze?
Autor Wiadomość
jacekJI 
Mieszczanin


Posty: 113
Skąd: Rzeszów
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 23 Kwiecień 09, 20:19   Forum ortograficze?

Witam,

Pisze niestety zła opinie- na forum ostatnio źle się dzieje a to za sprawą moderatora Warlike (nie wiem czy jest on nowy, czy stary i nagle się obudził) O ile mi wiadomo to forum o grach z Seri Stronghold a nie forum ortograficzne. Rozumiem można poprawić jeśli ktoś napisze "mócha, szkoła óczy" ale ten mod poprawia każdy post pod względem ę ą ś ć, kropka, przecinek i co najlepsze żeby posta zaczynać z dużej litery :shock: :shock: gość mnie rozwala, staram się pisać wszystkie posty czytelnie i zgodnie z ortografia, a gość poprawia mi na duże litery i podpisuje się że on to poprawił i myśli że jest fajny.
Mam nadzieje że nikt nie będzie miał mi za złe tego posta bo po to jest ten dział,
zapraszam do komentarzy ;-)
_________________

 
 
 
jankes1124 
Dzielny wojak


Wiek: 31
Posty: 647
Skąd: Sieraków
Medale: Brak

Wysłany: 23 Kwiecień 09, 20:27   

Mi jeszcze nic nie poprawił... Wystarczy pisać poprawnie i spokój. Ja tam nic do gościa nie mam ;)
_________________
Wiesz, że 99,9% ludzi cierpi na chorobę, której objawem jest czytanie postów na forum trzymając rękę na myszce? Nie ściągaj ręki, teraz jest już za późno. Wiem, że Ty też na to cierpisz :P
 
 
 
jacekJI 
Mieszczanin


Posty: 113
Skąd: Rzeszów
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 23 Kwiecień 09, 20:41   

powtarzam to nie forum ortograficzne, tu się rozmawia o grach a nie o tym jak pisać poprawie, co za różnica czy ja zacznę od dużej litery czy od małej posta.

A to że koleś kozaczy bo jakiś ranking ma czy coś to nie moja sprawa ale mi się to nie podoba.

Pisze na wielu forach ale nigdzie nie egzekwowano aż tak bardzo zasad pisowni :-| :-|
_________________

 
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 23 Kwiecień 09, 22:23   

Nie zgodzę się z tym, że mod 'kozaczy bo ma jakiś ranking'. Może czasami to zbyt bardzo się czepia Warlike, ale dzięki temu to forum się przyjemnie czyta. I jak już mówiłeś, starasz się poprawnie pisać. Gdyby żadnych poprawek nie było, to byś się nie starał, i kiedyś by było jak na niektórych forach. Ja tam nie mam nic przeciwko takim poprawkom :P A jak już mod ci poprawi te błędy ogromne, to coś się stanie wtedy strasznego? Myślę, że nie.
 
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 23 Kwiecień 09, 22:33   

jacekJI napisał/a:
Powtarzam to nie forum ortograficzne, tu się rozmawia o grach a nie o tym jak pisać poprawie, co za różnica czy ja zacznę od dużej litery czy od małej posta.

A to że koleś kozaczy bo jakiś ranking ma czy coś to nie moja sprawa ale mi się to nie podoba.

Pisze na wielu forach ale nigdzie nie egzekwowano aż tak bardzo zasad pisowni :-| :-|


Nie zapominaj o dużej literze na początku zdania XD
Kamilsoon

A tak na serio to moim zdaniem, forum jest o grach z serii stronghold a nie o przestrzeganiu zasad ortograficznych, i nie rozumiem czemu mod bez przerwy edytuje prawie kazdy post i podpisuje sie pod nim :-| Chce pokazac swoja władzę?Swoją wyższość nad zwykłymi użytkownikami tego forum ? Nie rozumiem tego...
 
 
jacekJI 
Mieszczanin


Posty: 113
Skąd: Rzeszów
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 23 Kwiecień 09, 23:15   

Driller napisał/a:
Nie zgodzę się z tym, że mod 'kozaczy bo ma jakiś ranking'.


Z rozmowy z ShoutBox coś innego wynika, może źle zrozumiałem ale nie wiem co oznacza ta wypowiedź tegoż moda:
Cytat:
No, już 345 :P


Driller:
Cytat:

gdyby żadnych poprawek nie było


mówiłem wcześniej że nie chodzi mi o to żeby w ogóle nie było poprawek - ale ewidentnie ten mod się czepia głupot.

Skupmy się może na grze a nie na ortografii??
_________________

 
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 23 Kwiecień 09, 23:37   

No fakt, często to małe błędy. Taka cicha prośba do moda, jak poprawiasz np. małą literkę na dużą, albo brak przecinka to nie pisz że coś zmieniałeś :P Myślę, że to innych denerwuje :) Mi tam obojętnie w sumie jest, wiem tylko, że nie chce forum, na którym mod nic nie zmienia, nie usuwa itd. Już znam takie jedno forum :) Niby mod działa, ale np. takich wybryków jak ogromne, kolorowe wyp....... napisane przez ~20 użytkowników po kolei nie usunie...
 
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 24 Kwiecień 09, 00:09   

Zawsze pisałem "normalnie" - czyli z użyciem "ogonków", wielkich liter itd., ale nie sądzę by moderator powinien zajmować się poprawianiem w taki sposób cudzych wypowiedzi. Jeżeli posty są zrozumiałe nie widzę problemu. Nie lubię nadgorliwości moderatorskiej, a na takim forum jak to nie powinno ono mieć miejsca - forum umiera śmiercią naturalną, Stronghold to już przeszłość,
dawni użytkownicy 'wymarli', a wraz z nimi klimat. Dyskusji nie ma, mamy za to wielu "stróżów prawa" i więcej ostrzeżeń niż aktywnych użytkowników. Przypomnijcie sobie "stare, dobre czasy"(pierwsze forum). Nie przypominam sobie aby przed padem dyskusja była szczególnie związana z
tematyką Twierdzy. Pomimo tego rozmowy toczyły się całkiem ciekawe rozmowy, przy zerowej moderacji. Nikt nie poprawiał literówek, nikt nie stawiał ostrzeżeń(wiem, nie było ich, nie czepiać się) za pojedynczy wulgaryzm. Dlaczego teraz nie może tak być? Nie należy się łudzić, że nagle zarejestruje się wielu nowych, aktywnych użytkowników. Nic nie można zrobić w tej kwestii, ale trzeba zrobić coś, by utrzymać starych. Przez poprawianie literówek żadne forum na klimacie nie zyskało ;) .
 
 
jaskol95 
Wolny chłop

Wiek: 29
Posty: 65
Medale: Brak

Wysłany: 24 Kwiecień 09, 06:42   

No ale chyba forum ładniej wygląda jak posty pisze się tak<---
Niż tak:
no ale chyba forum ladnije wygada ja postyp isze sie tak <---?

Z resztą ok. To jest forum o twierdzy... Ale jest to forum w j. polskim, wiec piszmy po polsku...
 
 
 
jacekJI 
Mieszczanin


Posty: 113
Skąd: Rzeszów
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 24 Kwiecień 09, 07:34   

Cytat:
Nic nie można zrobić w tej kwestii, ale trzeba zrobić coś, by utrzymać starych. Przez poprawianie literówek żadne forum na klimacie nie zyskało ;) .


dokładnie o to chodzi najbardziej, i nie chodzi o to jaskol95 żeby forum nie przestrzegać ortografii itp ale chodzi o to żeby nie było to tak nadgorliwie egzekwowane.
_________________

 
 
 
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 24 Kwiecień 09, 09:12   

Jak dla mnie posty powinny być modernizowane tylko w skrajnych przypadkach, gdy użytkownik już naprawdę pisze w sposób nieczytelny dla reszty. Lubię czytać, jak ktoś walnie jakimś osiedlowym tekstem, a nie tak sztywno, bo trzeba pisać "poprawną polszczyzną". Niech się jakiś mod wypowie, albo jeszcze lepiej, Admin. Może joł siemanko powróci. : D
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 24 Kwiecień 09, 13:39   

Jakieś straszne byki to oczywiście, żeby poprawiać ;) Np. rzułf xD Nieno joke nikt tak chyba nie napisze. Wulgaryzmy skrajne, nie jakieś typu 'o cholera, ale mnie noga napierdziela' (przykładowy tekst xD) tylko np. "ku*** mać, ale mnie ta je**** noga napier****, że ch**!" xD Zagwiazdkowałem ;] Jeśli ktoś ewidentnie nie stawia kropek, przecinków, że nie wiadomo o czym pisze to ofc od tego jest mod, żeby gościa poprawić. Ale to, że ktoś napisał "Lubie grac w twierdze, ale nie w twierdze 2.", a nie "Lubię grać w Twierdzę, ale nie przepadam za Twierdzą 2" to sprawa użytkownika, że pisze bez ogonków, przynajmniej moim zdaniem. Jeśli jest zachowany sens zdania, to luz, ale jednak wypadałoby tych przecinków i kropek, czy pytajników (szczególnie pytajników xD) używać.

---EDIT---

Np. czytałem teraz temat o II Turnieju SHC... Taki byk na dobry początek czytania - pułfinały, lol. Takie rzeczy to poprawiać :D
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 24 Kwiecień 09, 14:05   

Rozumiem wasze zażenowanie, ale nie popieram.... Każdy nowy user powinien najpierw zapoznać się z regulaminem, a potem się wypowiadać.
I. Poczytajcie sobie fora takie jak o2 i inne tego typu śmieci. Pierwsze co rzuca wam się w oczy jest co? Niechlujstwo i brak porządku. Zastanówcie się jakie wrażenie robi forum prowadzone w miarę schludnie? Ano sprawia wrażenie porządnego, z którego można coś wynieść jak i zabawić na dłużej, a nie zapytaj, dostań odpowiedź i spadaj.
II. Forum nie jest tylko miejscem rozmów i dyskusji. Służy ono również po to, aby ktoś inny mógł dzięki niemu rozwiać swoje wątpliwości lub rozwiązać problemy. O wiele przyjemniej czyta się posty napisane ładnie i starannie niż posty typu podane w przykładzie przez jaskola
III. [quote:b6fad69d99]Skupmy się może na grze a nie na ortografii??[/quote:b6fad69d99]
lub
[quote:b6fad69d99]A tak na serio to moim zdaniem, forum jest o grach z serii stronghold a nie o przestrzeganiu zasad ortograficznych, i nie rozumiem czemu mod bez przerwy edytuje prawie kazdy post i podpisuje sie pod nim :-| Chce pokazac swoja władzę?Swoją wyższość nad zwykłymi użytkownikami tego forum ? Nie rozumiem tego...[/quote:b6fad69d99]
Adn. 1
Mam rozumieć, że preferujecie styl pisania ze Średniowiecza kiedy to każdy pisał tak jak chciał ? Jakie wrażenie wśród graczy wywoływałoby forum z totalnym brakiem poprawnej pisowni ? No to dobra, powiedzmy, że byście pisali jak chcecie. Minął rok. Po czterech miesiącach zauważacie, że coś wam się chrzani z językiem... Dlaczego? Ano dlatego, że ciągle utrwalacie sobie złe konstrukcje składniowe lub wyrazowe itd. Pamiętajcie, że nie stawianie przecinków w pracach pisemnych np. na j. polskim obniża punkty.
Adn. 2
Czym mod ma się popisywać? Swoją zieloną rangą czy władzą nad postami ? Otóż niczym.... Władza nad postami może być użyta tylko i wyłącznie w celach porządkowych. Każde złamanie tej zasady jest surowo karane, więc samowolką związaną z możliwościami to on[mod] się chyba nie może pokozaczyć. Ponadto mod chcąc nie chcąc zostawia ślad po swojej interwencji, którą rejestruje forum i zapisuje jej datę na dole posta. Tak naprawdę podpis moda nic nie zmienia.

[quote:b6fad69d99]No, już 345 :P [/quote:b6fad69d99]
Tutaj chodziło o użytkowników. Gdybyś przeczytał trochę wcześniej całą pogawędkę wiedziałbyś :)

IV. [quote:b6fad69d99]Lubię czytać, jak ktoś walnie jakimś osiedlowym tekstem, a nie tak sztywno, bo trzeba pisać "poprawną polszczyzną"[/quote:b6fad69d99]
Hehehe, co ma poprawna polszczyzna do osiedlowych wypowiedzi ? :D Nic ;p Każdy może pisać jak chce, oczywiście w granicach jako takiej ortografii i interpunkcji.

@Malcolm
Stare dobre czasy niestety minęły ;/ Na boardzie i następnych był ład, gdyż każdy starał się pisać jak najlepiej. Teraz poziom pisania userów dramatycznie spadł. [Ofc nie dotyczy to wszystkich :) ]

[size="16:b6fad69d99"]Moderatorzy nie są po to, aby wozić się swoim statusem. Nie są oni również po to, aby czepiać się wszystkiego co odstaje od normy. Oni czuwają nad jako takim porządkiem i moderowaniem postów tak, aby ich styl nie utrwalał wam złych nawyków. Wielu pewnie pomyśli, że bycie moderatorem jest proste bo tylko trzeba poprawiać posty i stawiać warny. Tak naprawdę rzecz wygląda inaczej.[/size:b6fad69d99]

To nie jest jakiś atak na userów ;p To jest tylko i wyłącznie moja riposta.

P.S. Czasami posty padają ofiarą niewinnego, moderatorskiego żartu. [Np. posty poprawione o kropki] Jednak post traci na wartości kiedy nie ma w nim dużej litery na początku zdania.

P.P.S. Warlike'a popieram choć czasami mógłby przymknąć oko :) Jak widzicie mało jest teraz aktywnych modków i mamy dużo roboty. Jacku JI rozumiem, że poprawianie może wkurzać. Sam miałem taką samą sytuację co ta na początku przenosin ze starego na nowe forum.

P.P.P.S. Jacek JI i inni nie czujcie się niczym urażeni, jeżeli tak się poczujecie :D Moderator też robi błędy, gdyż jest człowiekiem i wszystko można załatwić zwykłym dialogiem.
 
 
 
Nice Friend 
Szlachcic


Wiek: 28
Posty: 260
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 24 Kwiecień 09, 16:08   

Warlike chcę żeby forum było bez błędów i żeby miło się czytało.
Robi role Moderatora i niech tak lepiej zostanie.
Piszmy ,,tak jak trzeba'' a bedzie wszystko ok.
 
 
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 24 Kwiecień 09, 18:28   

A z tym:

"No już 345"

To chodziło o ilość użytkowników na forum ;)
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz