ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
GSA Gracze
Autor Wiadomość
Amphibic 
Wolny chłop


Gra w: SHC (Game Ranger), Warchest.
Wiek: 30
Posty: 82
Medale: Brak

Wysłany: 9 Kwiecień 09, 11:33   GSA Gracze

Dzisiaj założyłem konto na gsa, zakładam grę.. Od razu weszły 3 osoby i zrobiłem 'launching game'.. Wyskoczyło mi to okienko z wyborem mapy itp. Już byłem ucieszony że w koncu z kims zagram ale nikt się nie pojawiał na grze.. Czekałem długo i wyłączyłem crusadera a na gsa goście pisali żeby włączac ta gre..

Co jest nie tak ? Coś z moim netem? (netia)
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 9 Kwiecień 09, 12:22   

Musisz mieć publiczne IP a nie wiem czy netia takie ma. Jeśli masz to być może wina jest w antywirusie albo w firewall. A jeśli nie ma IP publicznego to musisz grać przez hamachi...
 
 
Masosz 
Osadnik

Posty: 34
Medale: Brak

Wysłany: 9 Kwiecień 09, 15:05   

Netia to chyba jest to samo co Neostrada. Jesli łączysz sie przez zwykły modem to po wyłączeniu firewalla/antywira możesz spokojnie grać. Jeśli masz router to oprócz skonfigurowania firewalla musisz także przekierować porty. Oczywiście aby zagrać na gsa z kimś to ten ktoś musi też mieć publiczne ip. Mozliwe te do twojego roomu weszli gracze z prywatnym ip.
 
 
 
jacekJI 
Mieszczanin


Posty: 113
Skąd: Rzeszów
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 9 Kwiecień 09, 15:58   

Cytat:
Jeśli masz router to oprócz skonfigurowania firewalla musisz także przekierować porty.


Na czym polega to przekierowanie portów?? bo ja mam radiówkę ale wykupiłem zewnętrzne ip, ale mam w domu jeszcze swoja siec no i mam router. I mam problem z gsa i połączeniem się bez hamachi, na ip zewnętrzne.
_________________

 
 
 
Masosz 
Osadnik

Posty: 34
Medale: Brak

Wysłany: 9 Kwiecień 09, 16:14   

Jeśli masz router to tak naprawde to zewnętrzne ip za które ty płacisz dostaje w prezencie twój router. Dlatego też trzeba powiedzieć naszemu routerowi, aby przekierowywał wszystkie pakiety danych z określonego portu, które dostaje z neta na nasz komputer wewnątrz sieci lokalnej. Robi się to dodając pewne reguły w panelu konfiguracyjnym naszego routera. To jak przekierować porty dla danego routera zależy od konkretnego modelu (zazwyczaj różnice są w umiejscowieniu i nazewnictwu odpowiednich opcji).

SHC Multiplayer używa następujących portów:
2300-2400 TCP
2300-2400 UDP
47624 TCP
 
 
 
Amphibic 
Wolny chłop


Gra w: SHC (Game Ranger), Warchest.
Wiek: 30
Posty: 82
Medale: Brak

Wysłany: 10 Kwiecień 09, 13:55   

Nie mam żadnego routera, mam modem ZTE zxdsl 852. Firewalla nie instalowałem żadnego, mam tylko noda 32, mam wyłączyc ten który jest w windowsie ??

Centrum zabezpieczeń - zapora systemu windows - wyłącz O to chodzi ? Bo innego firewalla chyba nie mam.
 
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 10 Kwiecień 09, 14:08   

Jeśli masz noda32, to on ma firewalla. Ja zawsze wyłączam jak mam grać w Twierdze :P PPM na ikonkę obok zegara, i 'Nie filtruj ruchu sieciowego (wyłącz blokadę)' albo sobie skonfiguruj to, żeby Twierdzy nie blokowało.
 
 
 
Amphibic 
Wolny chłop


Gra w: SHC (Game Ranger), Warchest.
Wiek: 30
Posty: 82
Medale: Brak

Wysłany: 10 Kwiecień 09, 14:40   

Wyłącz ochronę antywirusową i antyspyware - tylko to mam
_________________
Jak chcecie pograć w SHC na GR czy spytać o cokolwiek to raczej na gg.
 
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 10 Kwiecień 09, 14:45   

To wejdź w okno Noda>Ustawienia>Zapora osobista, tam powinno się dać ją wyłączyć.
 
 
 
Amphibic 
Wolny chłop


Gra w: SHC (Game Ranger), Warchest.
Wiek: 30
Posty: 82
Medale: Brak

Wysłany: 10 Kwiecień 09, 22:20   



Wszystko wyłączyc?
 
 
 
Driller 
Burżuj


Wiek: 31
Posty: 241
Medale: Brak

Wysłany: 10 Kwiecień 09, 22:50   

Aaaa, ty masz tylko antywirusa tutaj :P Ja u siebie mam jeszcze firewalla i antyspam. Więc ty nie musisz tutaj nic wyłączać.
 
 
 
Amphibic 
Wolny chłop


Gra w: SHC (Game Ranger), Warchest.
Wiek: 30
Posty: 82
Medale: Brak

Wysłany: 11 Kwiecień 09, 00:34   

Skoro nie muszę nic wyłączac to czemu nie moge grac ;/ ...
_________________
Jak chcecie pograć w SHC na GR czy spytać o cokolwiek to raczej na gg.
 
 
 
Przemas lr 
Rekrut


Wiek: 30
Posty: 400
Skąd: 53°04'N 19°27'
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 11 Kwiecień 09, 08:57   

Lol, też miałem taki problem (tylko, że w sieci LAN) cały czas próbowałem się połączyć i nic. Patrze a tutaj firewall i antyvir włączony był... jak wyłączyłem firewalla i antyvira to już było ok/
_________________

 
 
Amphibic 
Wolny chłop


Gra w: SHC (Game Ranger), Warchest.
Wiek: 30
Posty: 82
Medale: Brak

Wysłany: 11 Kwiecień 09, 22:44   

No niee... Wyłączyłem zapore windowsa, antywira , wchodzę na gsa.. Dochodze do pokoju jakiegoś, launching game... i waiting for host.. TO JEST IRYTUJĄCE, dlaczego nie mogę grac z ludźmi ...
_________________
Jak chcecie pograć w SHC na GR czy spytać o cokolwiek to raczej na gg.
 
 
 
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 12 Kwiecień 09, 17:38   

Ehh... mówię odblokuj porty.
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz