ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
SHL- czy to był dobry pomysł?
Autor Wiadomość
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 16 Grudzień 08, 21:21   SHL- czy to był dobry pomysł?

Podoba Wam się nowy styl SHL? Lubicie takie klimaty: smoki, olbrzymy itd.? Jak myslicie czy tworcy gry poszli w dobrym kierunku?
 
 
HolyKing 
Burżuj

Wiek: 31
Posty: 201
Skąd: TP
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 17 Grudzień 08, 07:18   

Imo niezbyt, przekombinowane, stronghold to stronghold a nie smoki i jaszczurki
_________________
Team Poland

" I Kiedy Wróg Poszedł Do Nieba, Ja Zostałem W Piekle"
 
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 17 Grudzień 08, 12:39   

Nie lubię takich gier, jak kolega wyżej napisał Stronghold to stronghold a nie jakieś smoki itd.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
Volv 
Wędrowiec


Posty: 22
Skąd: Ratusz ŚZ
Medale: Brak

Wysłany: 17 Grudzień 08, 12:46   

Ja nawet nie próbowałem jeszcze sh2 xD ... Ale w święta mam zamiar ;p ...
_________________
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 17 Grudzień 08, 13:06   

Ja ogólnie nie przepadam na światem fantasy, ale SL mi się spodobało. Jest lepiej dopracowane niż S2, daje ciekawsze możliwości i rozgrywka nie jest monotonna.
 
 
DeltiX 
Osadnik


Wiek: 32
Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 17 Grudzień 08, 21:58   

SHL by było świetną grą ze względu na to że jest taką odskocznią od klasycznego nurtu SH gdyby SH2 mogło zasługiwać na miano następcy SHC, a tak to trochę zniesmaczyli graczy bo wszyscy liczyli na jakiś dodatek który by naprowadził serię na dobrą drogę a nie poleciał zupełnie w innym kierunku. Ja czekam na następną część i liczę że będzie to SHC2 ale na poziomie ;].
Pozdro
_________________
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 18 Grudzień 08, 15:50   

Wystarczy żeby SHC2 nie było gorsze od SHC i żeby nie było takim kombinowaniem na siłe jak to było w przypadku SHE.
 
 
MK 
Wolny chłop

Posty: 58
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 18 Grudzień 08, 19:37   

Nie grałem w SHL, więc sie na jej temat nie wypowiem, ale widocznie nie musi być za dobra skoro nikt w nią nie gra przez neta :P Co do SHC2, to jeżeli nie spieprzą tej gry to może się scena nieco ożywić, ale patrząc na ich najnowsze Strongholdy, to raczej wątpię aby zrobili coś ciekawego ;/
 
 
Samir 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 17
Skąd: Kołobrzeg
Medale: Brak

Wysłany: 18 Grudzień 08, 20:01   

MK napisał/a:
Nie grałem w SHL, więc sie na jej temat nie wypowiem, ale widocznie nie musi być za dobra skoro nikt w nią nie gra przez neta :P Co do SHC2, to jeżeli nie spieprzą tej gry to może się scena nieco ożywić, ale patrząc na ich najnowsze Strongholdy, to raczej wątpię aby zrobili coś ciekawego ;/


Hmm nikt nie gra w SL?. A może dlatego, że niezwykłą popularnością cieszy się SHC w 2d?. =).
Osobiście uważam, a wręcz jestem przekonany, że dobra strategia to strategia w 2D. Mi osobiście serie SH2 i SHL nie przypadły do gustu głownie ze względu na widok z perspektywy 3D...
Wracając do SHL to uważam, że dodanie tych smoków, nietoperzy itp. jest smaczkiem który ma wywołać u gracza, a to obłudę, bądź "bananka" na twarzy. Ma być wariantem uwalniającym nas od monotonności i znudzenia jednostkami, które doskonale znamy z poprzednich serii...
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 18 Grudzień 08, 20:49   

No tak ale nie każdy takie coś lubi... ale myślę że produkcja SHC2 to jest przyznanie się do błędu że poszli w kierunku 3d i teraz chcą wrócić na dobrą drogę... oby wrócili...
 
 
DeltiX 
Osadnik


Wiek: 32
Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 18 Grudzień 08, 21:06   

DonKamillo napisał/a:
No tak ale nie każdy takie coś lubi... ale myślę że produkcja SHC2 to jest przyznanie się do błędu że poszli w kierunku 3d i teraz chcą wrócić na dobrą drogę... oby wrócili...

Środowisko 3D nie jest złe i mam nadzieję że nie zrobią kolejnego błędu i nie wrócą do 2D. Czemu? Ponieważ to by był krok w tył... Jeżeli zrobią klimatyczną grafikę a kamerę umieszczą w odpowiednim miejscu gra będzie równie dobra jak Crusek w 2d a do tego będą mogli wykorzystać możliwości nowego środowiska. Nie ma sensu robić desperackiego kroku i wracać do 2d mając nadzieję że to naprawi wszystkie błędy a gracze znowu będą się cieszyć...
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 18 Grudzień 08, 21:57   

Ale w SHC wytworzył się juz styl gry multiplayer i teraz można by tylko poszerzyć możliwości gry poprzez nowe budynki, jednostki td... i jakby przy shc2 był chat na gsa i wszystko dzialalo normalnie to jestem pewien że świat SHC bardzo by się ożywił...
 
 
DeltiX 
Osadnik


Wiek: 32
Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 18 Grudzień 08, 22:24   

Tylko że takie zmiany powinno się wprowadzić w Extreme a nie w squelu SHC. Gdyby zrobiono to o czym mówisz DonKamillo to gra by się stała de facto odgrzewanym kotletem... ShC jest grą prawie że idealną ale to nie oznacza że mają dodać w squelu tylu cyferkę 2 przy tytule. Ja osobiście czekam na coś nowego a nie na grę w stylu Herosy 5 czy Diablo 3...
_________________
 
 
Samir 
Wędrowiec

Wiek: 33
Posty: 17
Skąd: Kołobrzeg
Medale: Brak

Wysłany: 20 Grudzień 08, 13:31   

DeltiX napisał/a:
Tylko że takie zmiany powinno się wprowadzić w Extreme a nie w squelu SHC. Gdyby zrobiono to o czym mówisz DonKamillo to gra by się stała de facto odgrzewanym kotletem... ShC jest grą prawie że idealną ale to nie oznacza że mają dodać w squelu tylu cyferkę 2 przy tytule. Ja osobiście czekam na coś nowego a nie na grę w stylu Herosy 5 czy Diablo 3...


Deltixie drogi pod jakim względem uważasz grę za prawie idealną?.
Odf siebie dodam tylko, że grafika 3d w strategii to jakieś nieporozumienie. Znamy doskonale klimat gier strategicznych w 2d i wiadomo jak to wygląda. Rozumiem nowe technologie graficzne i sięgają po coś nowego, ale osobiście uważam, że Stronghold w 2d z dodanymi nowymi jednostkami poprawionymi bugami znowu cieszyłby się dużą popularnością, jednakże tu się z Tobą zgodzę byłoby to odgrzewanie kotleta ...
:)
Pozdrawiam Cię gorąco
 
 
 
DeltiX 
Osadnik


Wiek: 32
Posty: 35
Medale: Brak

Wysłany: 20 Grudzień 08, 18:45   

Samir napisał/a:


Deltixie drogi pod jakim względem uważasz grę za prawie idealną?.
Odf siebie dodam tylko, że grafika 3d w strategii to jakieś nieporozumienie. Znamy doskonale klimat gier strategicznych w 2d i wiadomo jak to wygląda. Rozumiem nowe technologie graficzne i sięgają po coś nowego, ale osobiście uważam, że Stronghold w 2d z dodanymi nowymi jednostkami poprawionymi bugami znowu cieszyłby się dużą popularnością, jednakże tu się z Tobą zgodzę byłoby to odgrzewanie kotleta ...
:)
Pozdrawiam Cię gorąco


Sama w sobie idea Crusadera jest doskonała. Nie wiem jakie jeszcze budynki by można było dodać do gry... Jeżeli bym tworzył squela Crusadera to bym zaczął od zera, a to by oznaczało grę która korzysta z tej samej idei ale jest "inna" od poprzednika.
Wracając do grafiki, myślę że problem leży w tym że strategie jako ostatni gatunek przesiadł się z poczciwego i już wysłużonego 2d na 3d, a w naszych umysłach zakorzeniło się to że strategia w 3d to zła strategia czemu? ponieważ twórcy strategi ciągle myślą w 2d a tworzą grę w 3d...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz