ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[problem techniczny] Windows 10 nie reaguje na płytę
Autor Wiadomość
grzechu39 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 2 Wrzesień 18, 09:55   [problem techniczny] Windows 10 nie reaguje na płytę

Mam problem otóż chciałem z płyty zainstalować sobie Krzyżowca (oryginalna Twierdza Warchest z kolekcji klasyki), lecz gdy wkładam płytę to Windows w ogóle jej nie wykrywa, tylko moment napęd pracuje. Sprawdziłem inne płyty, gdyż pomyślałem czy coś z napędem się stało - normalnie odczytał. Sprawdziłem płytę, zero rys. Przetarłem ją myśląc, że kurz może przeszkadza - nic nie pomogło. Na starym PC normalnie działało (XP, potem Vista).
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 2 Wrzesień 18, 12:00   

"Działało", masz pewność, że na innym komputerze, w innym napędzie ta płyta działa? W tym momencie
 
 
grzechu39 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 3 Wrzesień 18, 18:40   

To samo, sprawdzałem u znajomego - u niego instalator się pokazał normalnie.
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 3 Wrzesień 18, 20:19   

Czyli on też ma Windowsa 10?

Jeśli tak to nie za bardzo wiem co by tu mogło pomóc. Może ktoś jeszcze tu zerknie i będzie wiedział o co biega. Też mam Windowsa 10 i instalowałem Twierdzę Krzyżowiec również z Twierdzy Warchest bez większych problemów. Jeśli Ci bardzo zależy, to możesz kupić na Steamie Twierdzę Krzyżowiec za niecałą dychę, ewentualnie (bardziej kontrowersyjna opcja) możesz sobie ściągnąć ją z internetu, jako, że i tak za nią zapłaciłeś. Innym sposobem jest też zgranie płyty, jak będziesz u kolegi, na pendrive, żeby potem zainstalować z niego grę na Twoim komputerze. Szukałem używając różnych haseł rozwiązań tego problemu po angielsku na internecie, ale nie za bardzo jest gdzie szukać, nie zdarza się tego typu problem.
 
 
grzechu39 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 4 Wrzesień 18, 07:50   

Zainstałowałem z jakiegoś torrenta, ponad 2h szukałem jakiegoś sposobu z internetu. Nie wspomniałem tego w pierwszym poście - kiedyś to samo miałem ale za którymś razem odczytało płytę, lecz był jakiś problem przy instalacji - brakowało jakiegoś pliku czy czegoś i się instalator zawiesił.

EDIT*
Patrząc na płytę widzę lekką jakby "smugę", próbowałem zrobić zdjęcie lecz nie widać tego na aparacie mojego telefonu, po za tym się odbija światło. Ale raczej to nie jest problem chyba, jak wspomniałem wcześniej, u znajomego normalnie działa. U innego znajomego co ma Win 7 normalnie działało również, więc "coś" w moim systemie nie lubi tej płyty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz