ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[Kampania] Jeszcze bez nazwy
Autor Wiadomość
Volverin 
Wędrowiec


Gra w: SH, SHC
Wiek: 32
Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 15 Czerwiec 13, 14:27   [Kampania] Jeszcze bez nazwy

Witam serdecznie. Twierdza jest mi bliska od kiedy wyszła na półki sklepowe, zawsze się w nią zagrywałem, a tworzenie map było moim hobby. Kilka lat temu, jeszcze na starym forum, zagrałem kilka gier przez multi z Pandziorem, może ktoś kojarzy tego użytkownika.

Chciałbym sprezentować wam jedną z mapek, które zrobiłem. Po zobaczeniu konkursowych mapek niektórych użytkowników obawiam się o jakość mojej, ale wierzę, że nie będzie najgorzej. :-)

Nazwałem temat kampanią, gdyż docelowo zamierzam właśnie to robić w tym temacie. Nie oczekujcie ode mnie wspaniałych scenariuszy i klimatu, bo nigdy nie byłem w tym asem. Jedyne co mogę zaoferować to, mam nadzieję, całkiem niezłe mapy, a także wytrwałość w ich robieniu, nie musicie się obawiać, że nagle skończę pracować.

Żeby dalej nie nudzić, prezentuję pierwszą mapę. Docelowo na tej mapie będzie rozgrywany jeden z rozdziałów kampanii, już pracuję nad pierwszymi misjami. Poniższa mapka może nieco przypominać krajobraz z misji 19 oryginalnej kampanii, bo właśnie po zagraniu tej (żenująco łatwej) misji naszła mnie wena na stworzenie czegoś podobnego. ;-)

Póki co ta mapa to surowy projekt, nie ma żadnych ataków nieprzyjaciela i tak dalej.

Łapcie minimapkę:



I link do ściągnięcia:
http://hostuje.net/file.p...0676fdcb47e9935

Z niecierpliwością czekam na oceny. :-)
 
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 16 Czerwiec 13, 12:48   

Trochę słabo wygląda ta mapa. Nie rób map tak jak twórcy bo oni zrobili je fatalnie. Na południu
mapa jest cała płaska. Rób niewielkie wzniesienia dawaj tam błoto, kamienie, drzewa, ruiny, i małe skały z drogowskazu. Jest tam prawie pusto. Dobrze zrobiłeś górę przy morzu dałeś trochę skał i fajnie wyszło. Tylko czemu wypływa stamtąd rzeka i nie dopływa do morza? A może to jezioro, tylko że jeziora chyba nie wypływają z gór. Wschodnia góra jest trochę gorsza od poprzedniej mogłeś dodać więcej żelaza i skał. Mówiąc żebyś nie robił map tak jak twórcy mam na myśli żebyś nie robił ich tak źle jak oni. Zrób więc mapę podobną do tej z kampanii, ale tak by była lepsza od twórców. Ocena: 5,5/10
 
 
 
Volverin 
Wędrowiec


Gra w: SH, SHC
Wiek: 32
Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 16 Czerwiec 13, 15:45   

Dzięki za ocenę. Co do południa mapy - nie widzę zbytniego błędu w zostawieniu tej części płaskiej. Według mnie świat nie składa się tylko ze wzniesień i gór, jest też w nim trochę równin. Nie widziałem sensu w zapychaniu "na siłę" tego kawałka mapy jakimiś kamieniami czy drzewami, bo według mnie wyglądało by to po prostu nieestetycznie.

Wschodnia góra jest uboższa w skały i bardziej płaska z prostego względu - inaczej ciężko było by cokolwiek zbudować, a przecież musi być miejsce na rozbudowę gospodarki. W innym przypadku na pewno bym tę górę przyozdobił.

A to, że twórcy robili słabe mapy to pierwsze słyszę. :-D Na pewno robili lepsze niż większość map jakie widziałem w tym dziale "edytor map" na tym forum. :-P Według mnie nie były złe.

Teraz pracuję nad jakimś scenariuszem i pierwszym zadaniem. Pozwolę sobie odpuścić jakieś rzeczy typu "zabij wilki", jakoś nigdy nie lubiłem takich misji. Konkretnie od początku, trzeba będzie powalczyć z wrogami, a nie ze zwierzętami. :-P
 
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 16 Czerwiec 13, 16:40   

Wiesz, ja tez myślałem że mapy twórców są najlepsze. Wtedy przed poznaniem forum natrzaskałem ze 30 map myśląc że są dobre. Gdy poznałem forum i zaczęłem publikować pracę jakaś osoba przy ocenie powiedziała że "Nie kieruj się mapami twórców bo wyszły im fatalnie". Gdy zobaczyłem mapy innych mapmakerów, wtedy zobaczyłem że w porównaniu
do nich mapy twórców są fatalne. Ściągnij sobie kilka map, Kupca Hrupków, Threeta, albo zobacz galerię prac na stronie głównej. Wtedy też zrozumiesz że twórcy tak wspaniałej gry spiep**yli tak ważny element gry, jakim jest miejsce rozegrania gry, czyli mapy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz