ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Garść pytań.
Autor Wiadomość
elAbder 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 15 Marzec 13, 16:06   Garść pytań.

Witam, jestem nowym graczem, dołączyłem 20 dni temu na świecie 7. Idzie mi całkiem nieźle jak sądzę, dużo sugeruje się poradnikami ze strony głównej http://strongholdnet.gry-online.pl :)
1.Mam pytanie odnośnie budowy zamku.
Jak oceniacie ten layaut zamku z innej strony (TU) w porównaniu do zasugerowanego klasycznego stylu. Czy ma on sens, jest dobry czy może preferujecie ten prezentowany w poradniku (TU ).
2.Jakie są wady/zalety bycia zarządcą Parisha?
3. Ile może być frakcji w Housie
4. Ile może być graczy w jednej frakcji, czy jest jakiś limit.
5. Czasem czytam newsy główne podczas logowania do klienta i widzę napisy że HouseXX wygrał w świecie YY. Czy to znaczy że ta gra ma koniec, jest jakiś jej główny cel, jeżeli tak to w jaki sposób można zwyciężyć.
6. Czy można zniszczyć cały House tak żeby przestał w ogóle istnieć w statystykach ?
7. Po co jest/ co daje stolica całego kraju Londyn albo stolice jak Dublin Lifford itd. ?

Z góry dziękuję jeżeli ktoś będzie miał siłę odpisał na moje pytania. :)

PS.1 Pytanie odnosnie zarzadcy Parisha już doczytałem w FAQ na forum którego nie zauważyłem.
PS.2 Aha swoje wioski wraz z kolegą mam w Donegal jeżeli ktoś jest w pobliżu to bardzo mi miło :)
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 15 Marzec 13, 17:57   

1. Nie wiem czy mogę się wypowiadać, ale ja preferuję swój własny poradnik, czyli ten z naszej strony :p . Chociaż tamten nie jest zły. Tutaj moższ dodatkowo obejrzeć sobie filmik na ten temat:
http://www.youtube.com/wa...E1A01F7&index=2

2. Wady i zalety... jak lubisz interakcje z innymi i poczucie odpowiedzialności to fajnie być zarządcą. Wady są takie, że jesteś pierwszy do zaatakowania, jeżeli jakiś wróg będzie chciał przejąć Twoją parafię. Tutaj również możesz skorzystać z poradnika wideo:
http://www.youtube.com/wa...E1A01F7&index=5

3 i 4. House może mieć 12 frakcji, a każda frakcja 40 członków.

5. Celem gry jest zdobycie przez jakiś Dom (House) 10 gwiazdek. Gdy jakiś Dom tego dokona, wtedy kończy się Pierwsza Era i Zaczyna Druga (na trochę innych zasadach). Dom wygrywa gwiazdkę, gdy zbierze 1 milion punktów chwały, które przyznawane są wszystkim Domom codziennie za posiadane parafie, prowincje, itd.

6. Nie da się, chyba że wszyscy gracze odejdą z niego :) .

7. W stolicy takiej jak Londyn wybierany jest król (jeden z gubernatorów danego kraju). Stolica kraju posiada największy limit miejsca na żołnierzy (o ile się nie mylę jest to 900 miejsca), czyli taka armia jest bardzo potężna.
 
 
elAbder 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 16 Marzec 13, 01:40   

Oh dzięki, tak wszystkie poradniki z youtube strongholdnet znam już na pamięć i się nimi sugeruje ;p

Możesz powiedzieć coś na temat tej drugiej ery gdy już jeden z hausów dojdzie do 10mln punktow?
Ostatnio zmieniony przez elAbder 16 Marzec 13, 16:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 16 Marzec 13, 13:22   

Druga Era polega również na tym, że Dom musi zdobyć 10 gwiazdek, aby wygrać. Różnica jest taka, że przyznawanych jest trzykrotnie więcej punktów za posiadane terytoria. Dodatkowo armie i zwiadowcy poruszają się z podwójną prędkością, wszystkie umiejętności mnichów kosztują dwa razy więcej i można mieszać głosami przy wyborze Szeryfa (umiejętność mnichów, w Pierwszej Erze można to robić tylko na poziomie parafii).

EDIT.
Domy mogą mieć więcej frakcji, niestety w tej chwili nie pamiętam ile dokładnie.
 
 
elAbder 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 16 Marzec 13, 13:45   

A czy zwycięzca pierwszego etapu ma jakieś korzyści z tego faktu w drugim etapie rozgrywki ? Czy jest w jakimś stopniu uprzywilejowany ?

Czyli pierwsza era nie jest tka ważna jak druga bo zwycięzca drugiej jest zwyciezcą ostatecznym świata ?
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 16 Marzec 13, 19:07   

Nie ma żadnych specjalnych korzyści. Wszystkie osoby ze zwycięskiego Domu znajdą się na specjalnej stronie upamiętniającej zwycięstwo: http://www.strongholdking...d1/firstage.php

Nie ma końca świata w tej grze jak na razie. Taki był zamiar twórców, ale gracze się bardzo oburzyli i FireFly szybko się z tego pomysłu wycofało.
 
 
Lukaskiciak 
Wędrowiec

Posty: 3
Medale: Brak

Wysłany: 19 Marzec 13, 15:52   

witam moze mi ktos pomoc i powiedziec jak sie przekazuje dotacje na rzecz gminy?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz