ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Absurdy GG
Autor Wiadomość
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 22 Styczeń 09, 19:21   Absurdy GG

Rozmawiając z koleżanka o GG, postanowiłem zobaczyć ile absurdów zawiera nasz "narodowy" komunikator internetowy i po to założyłem ten wątek, abyśmy razem mogli się podzielić absurdami GG.

1. Absurd numer jeden jest chyba największym przez mnie znanym absurdem. Chodzi tu o współdzielenie tego samego numeru przez dwie różne, nieznające się osoby, które konta założy w różnym czasie. Taki "problemik" spotkał jednego z naszych forumowiczów... Czes może co nie co opisać.

2. Poziom zabezpieczeń. To śmieszne, ale wystarczy skopiować odpowiednie pliku i odczytać je odpowiednimi programami (nawet Notatnikiem, wystarczy znać odpowiedni szyfr :lol: i znamy hasło, a wtedy możemy wszystko) lub wkleić je do swojego profilu (mamy archiwum, a jeśli mamy listę, to nawet wiemy kto pisał :lol: ).

3. Serwery. co prawda teraz mi się wydaje że ten stan troszkę się polepszył (kosztem tego, że AQQ coraz rzadziej się łączył z serwerami GG :/ ), ale kiedyś to była masakra, przez długie godziny nikogo nie było na GG, natomiast tym co poleciłem AQQ, często klęli na nim na GG.

4. Efekt Black GG. W trakcie grania w IcyTowera (wersja 1.3.1), kiedy ktoś zmieni status, żółte/białe słoneczko zamienia się... w czarne :E.

Znacie więcej absurdów GG ?? To podzielcie się tutaj.
Ostatnio zmieniony przez Panzer 23 Styczeń 09, 18:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Ardeth 
Wolny chłop

Wiek: 32
Posty: 62
Skąd: Tychy
Medale: Brak

Wysłany: 22 Styczeń 09, 21:36   

Zrób rozmowę konferencyjną będąc na niewidocznym xD Nie będą do ciebie dochodziły wiadomości od jej uczestników. Dlaczego? Nie wiem, ale ja widzę w tym absurd.
_________________
"Bogu duszę,
władcy ciało,
damie serce."
 
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 23 Styczeń 09, 09:03   

Ochrona przed "spamem" polegająca na nieprzesyłaniu adresów e-mailowych.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Kita 
Mieszczanin


Posty: 141
Skąd: Z wykopalisk
Medale: Brak

Wysłany: 23 Styczeń 09, 09:25   

GG w ogóle jest beznadziejne, a AQQ które polecałeś to żal nad żalami. Jedynymi w miarę normalnyli jest Tlen i Miranda, choć używam tej drugiej, i uważam ją za najlepszy komunikator. Na nim praktycznie żadne absurdy nie występują.

A co do absurdów było kilka komunikatów typu "aplikacja spowodowała błąd, czy chcesz coś ta coś tam - i można było zaznaczyć tylko "OK"

Sorki za brzydkie wytłumaczenie, ale nie pamiętam jak to dokłądnie szło :D
_________________

Nie rozmawiaj z idiotą, bo pierw zniży Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...
 
 
 
Czes 
Mieszczanin


Gra w: Stronghold Kingdoms
Wiek: 34
Posty: 146
Skąd: z Mazowsza
Medale: Brak

Wysłany: 23 Styczeń 09, 13:21   

Cytat:
1. Absurd numer jeden jest chyba największym przez mnie znanym absurdem. Chodzi tu o współdzielenie tego samego numeru przez dwie różne, nieznające się osoby, które konta założy w równym czasie. Taki "problemik" spotkał jednego z naszych forumowiczów... Czes może co nie co opisać.


Poprawka Panzer, konta nie były w tym samym czasie założone :P Drugi użytkownik mojego numeru założył konto znacznie później bo ja używam go od dobrych kilku lat. Nie wiem jak to zrobił, za to wiem, że zanim dało się odczuć tego efekty często mi umierało GG, raportowało błędne/nieistniejące konto. A efektami były następujące ciekawostki:

1) Otrzymywałem wiadomości pisane do tej osoby
2) W Archiwum zapisywały mi się jego rozmowy (niestety nic ciekawego nie było)
3) Potrafił mi się zmieniać status na status jaki najwyraźniej przybierała ta osoba

W tym okresie przerzucane przez moje GG było sporo haseł i jak się zorientowałem co się dzieję miałem sporo roboty kontaktując się z ludźmi by hasła zmieniali i przesyłali nowe na maila bądź SMSami...
_________________
Stronghold: Kingdoms - Sir Arris Cathimon (W3)
Steam: IPL{Strażnik}Arris
 
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 23 Styczeń 09, 18:32   

Sorka, miało być w różnym czasie, ż pomyliło się z w :E.

Do kolejnego absurdów można dodać GG pod Vistą... Masakra, GG się częściej cięło niż nie jeden "imoł" :lol: . Żeby rozpocząć rozmowę musiałem czekać kilka minut, aż GG się załaduje, słoneczko GG skakało mi po całym pasku jak pchła, baa - nawet znikało :E. Przez rok czasu nie spotkałem się z ami jedną poprawką do Visty (co prawda po aktualizacjach do Visty, najbardziej upierdliwe problemy znikły, ale zawieszanie nadal występowało)...

Dzisiaj kolejny absurd zauważyłem - czerwono-żółte słoneczko. Screena nie dam, bo nie zdążyłem, najprawdopodobniej koleżanka bardzo szybko zmieniła status z dostępny na niedostępny. Czasami także GG wywala mi komunikaty o dostępności niedostępnych osób (czerwone słoneczko mi się wyświetla).
 
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 10 Luty 09, 16:14   

Zna ktoś jakiś program zastępujący GG który dobrze działa pod Windows 7? Jak nie to chociaż pod Vistą, powinno być podobnie.
 
 
Glazus 
Wędrowiec


Posty: 18
Medale: Brak

Wysłany: 10 Luty 09, 18:46   

Kita napisał/a:
Jedynymi w miarę normalnyli jest Tlen i Miranda,

Tlen? Mówisz o tym brzydko wyglądającym pamięciozżeraczu?

Nie wiem, może mi się tylko wydaje, ale wychodziło mi na to, że przy gg komputer chodzi szybciej, niż przy np. Tlenie. Później korzystałem jeszcze z Konnekta (czy jakoś tak - podobnie jak miranda miał bardzo rozwinięty system wtyczek, ale jednocześnie [przynajmniej mnie] nie zachęcał do korzystania z niego), a na koniec z AQQ które zdawało się być strzałem w dziesiątkę... Niestety, lubiło się gryźć z GG. Np. jak się logowałem to przy wysyłanych za czasów mej nieobecności wiadomościach widniała godzina mego pojawienia się. Bywało to irytujące (czasami ma to znaczenie), a kiedy zamiast wiadomości tekstowych zaczynały do mnie dochodzić jedynie "(...)" ładnie podziękowałem za współpracę... Jakoś tak nie widzę zadowalającej alternatywy dla gg pod Windows... :(

A do tematu: u mnie czasami gg lubi zamiast słoneczek wyświetlać bliżej niezidentyfikowane czarne symbole :|
_________________
Nie ma głupich pytań - są tylko głupi ludzie.

Siema.
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 11 Luty 09, 20:52   

Malcolm napisał/a:
Zna ktoś jakiś program zastępujący GG który dobrze działa pod Windows 7? Jak nie to chociaż pod Vistą, powinno być podobnie.

Spik działa bez problemów pod Vistą, więc z 7 też powinien sobie poradzić.

Z GG nie korzystam od przynajmniej 5ciu lat, dlatego nie jestem w stanie wskazać jakiegoś absurdu w nim występującego poza tymi już wypisanymi ;) Przywiązałem się do Spik'a (wcześniej WPkontakt) i jestem z niego tak bardzo zadowolony, że nawet nie myślę o zmianie na coś innego.
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 12 Luty 09, 12:22   

Odyn napisał/a:
Malcolm napisał/a:
Zna ktoś jakiś program zastępujący GG który dobrze działa pod Windows 7? Jak nie to chociaż pod Vistą, powinno być podobnie.

Spik działa bez problemów pod Vistą, więc z 7 też powinien sobie poradzić.

Jakoś działa, choć nie przepadam za tym programem. Mimo wszystko jest jednak lepszy niż GG ;) .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz