ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Wasza Pierwsza Gra
Autor Wiadomość
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 26 Styczeń 13, 15:18   Wasza Pierwsza Gra

Witajcie! W tym temacie możemy napisać jaka była nasza pierwsza gra.

Niestety, żałuję że urodziłem się tak późno ( 2000r ) i nie miałem okazji zagrać na Pegazusie, czy PS 1. Pierwszą grą, jaką dostałem był Rally Championship mająca tyle lat co ja. Otrzymałem ją w wieku 3 lat. W miarę szybko pojąłem zasady, wiedziałem co klikać w menu żeby zacząć grę ( :P ). Do dziś mam to oczoje*ne, czerwone pudełko ze zdjęciami jakichś polskich pilotów :D

Następną grą jaką otrzymałem był Krzyżowiec. Dostałem go w wieku lat 4 i pół. Była to wersja angielska, mimo to wiedziałem jak grać w Skirmisch i kampanie historyczne :)

Trzecią grą jaką dostałem była Twierdza 1. Otrzymałem ją, kiedy miałem 5 lat. Niestety nie wiedziałem, co w trawie piszczy, i uważałem że Krzyżowiec był pierwszym wytworem FFS ( zapewne dlatego że Krzyżowca dostałem pierwszego ), a kultową jedynkę nazywałem "Twierdzą, co wszystko z drewna można".

Napiszcie jakie były Wasze pierwsze gry ;)
Pozdrawiam, Maciek.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 26 Styczeń 13, 21:34   

Oj, jeżeli mnie pamięć nie myli, to Wormsy w wieku 3 lat. Jak miałem 4 lata, to umiałem już jako tako grać w Crusadera i Twierdzę 1. Był jeszcze jakiś "helikopter" i Disciples :)
Ostatnio zmieniony przez Erek 31 Lipiec 13, 21:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 26 Styczeń 13, 22:57   

Oj, zadałeś piekielnie trudne pytanie. Nie mam zielonego pojęcia, jaka była moja pierwsza gra :D . Coś mi się kojarzy, że zostałem niejako "łocyganiony" przez rodziców, że Paint to gra, ale czy to był mój "pierwszy raz" z komputerem, to głowy nie dam xD.

Przypuszczać mogę, że pierwszą grą mojego dzieciństwa był Lew Leon, bo jego najlepiej pamiętam i póki szło, to grałem (niestety, coraz nowszy Windows uniemożliwia granie w tak stare gry) ;) .
 
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 13, 12:55   

Moją pierwszą grą była gra pt. "Trzy czaszki Tolteków". Jest to gra przygodowa, grałem w nią, gdy dostałem komputer z okazji I Komunii Świętej, czyli jak miałem 9 lat. Troszkę mnie zaskoczyło, że Wy graliście w gry w wieku 3-4 lat :p .

Jeśli chodzi o Twierdzę, to grałem w nią po raz pierwszy u mojego kuzyna, gdy miałem jakieś 10-11 lat, potem poprosiłem rodziców, aby mi kupili tą grę :) .
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 13, 13:09   

Cytat:
Troszkę mnie zaskoczyło, że Wy graliście w gry w wieku 3-4 lat :p .


Pomiędzy moim bratem i mną jest 12 lat różnicy. Miał kto mnie uczyć :P
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 27 Styczeń 13, 14:02   

Jaka dokładnie gra była moją pierwszą to nie pamiętam, ale jest kilka "tych pierwszych". W wieku około 4-5 lat grało się w sapera xD, nfs porsche i gta 2 (na które mówiłem wtedy "liski", bo myślałem, że te nogi to machające ogony - taka animacja), w które oczywiście rodzice zabraniali mi grać. Grałem w to wszystko u starszego kuzyna.
 
 
Micholon 
Mieszczanin


Gra w: SH1, SHK, Gothic 1,2,3
Wiek: 25
Posty: 134
Medale: Brak

Wysłany: 28 Styczeń 13, 11:56   

Ja grałem w wiele i gier i nie pamiętam które były pierwsze.
Twierdze, w porównaniu do was poznałem bardzo późno, bo
w 2 klasie podstawówki, gdy kolega pokazał mi Krzyżowca.
Dopiero kilka lat późnej kupiłem sobie Krzyżowca, a dopiero
w tamtym roku kupiłem Deluxe i dopiero wtedy ją przeszedłem
 
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 28 Styczeń 13, 16:08   

Ja młóciłem w GTA i teraz jestem seryjnym mordercą i postrachem wszystkich małych dzieci. Jak wychodzę na ulicę to jest tak jakoś dziwnie pusto. Na szczęście jest autobus szkolny, który regularnie ma wymieniane opony po tym, jak wystrzelam serię z mojego M4.
 
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 28 Styczeń 13, 17:59   

Maciek, mój brat jest ode mnie starszy o 8 lat, więc też miałem nauczyciela :P
Ostatnio zmieniony przez Erek 31 Lipiec 13, 21:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
GeeWhiz 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 73
Skąd: Toruń
Medale: Brak

Wysłany: 1 Luty 13, 20:00   

O bardzo fajny temat. Ja nigdy nie zapomnę pierwszych gier, w które grałem.

Pierwsza gra to "Dyna". Grałem jeszcze na swoim Optimusie - sprzęt kiepski, monitor - czarny ekran etc.
Potem była jeszcze gra "River ride". A następnie już chyba standardowo dla ludzi podobnych mi wiekiem GTA 1, 2, 3 etc.

Jednakże jedyna gra, która szczególnie utkwiła mi w pamięci (ze względu na cenę, grywalność i powalającą grafikę) był tytuł "Dogs of War". Swoją drogą chciałbym móc "turn back the clock" (jak ze znanego utworu) do tamtych czasów :) .
 
 
Banshee 
Burżuj


Posty: 160
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 2 Marzec 13, 21:54   

Moją pierwszą grą była Alien Shooter, do dziś pamiętam jaka była sieka w ostatniej kampanii. :)
Zagram sobie jeszcze od czasu do czasu dla zabicia nudy :) .
Ogólnie jak na swoje czasy to ta gra miała bardzo dobrą grafikę, dobrze rozwinięte kampanie.Ogólnie ciekawie się grało :) . Alien Shooter 2 to już co innego, szukanie 2 godziny wyjścia, nie wiadomo o co chodzi, nie podobało mi się. I choć byłem już w połowie gry, to odechciało mi się po prostu grać...
Ostatnio zmieniony przez Banshee 3 Czerwiec 13, 16:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 3 Marzec 13, 00:31   

Ja mam taki problem, że pamiętam jak wyglądała moja pierwsza gra, ale nie znam jej nazwy ;/ Była też SantaZia (tutaj intro: http://www.youtube.com/watch?v=pnm_0ECed-M), Kapitan Pazur, a także w/w Kangurek Kao ;) potem nadszedł czas HoMM3, nieco później Twierdza 1 pożyczona od kolegi ;)
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Crux 
Moderator
In hoc signo vinces!


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 283
Skąd: Radom/Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 11 Marzec 13, 16:15   

Zagadki Lwa Leona :D Pamiętam też jak u rodziny się fajnie grało w GTA.
_________________
"Crux - półmityczna legenda forum" - Siwy

"...na dłuższą metę nie opłaca się ufać żadnym politykom, zaś w krótkiej perspektywie co najwyżej tym, którzy nie mają nic do stracenia (a póki Crux nie założy nam jakiejś nowej Żelaznej Gwardii, o tych ostatnich możemy tylko pomarzyć)" - Lord Smerf
 
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 12 Marzec 13, 23:39   

Crux, dzięki wielkie! Patrzę jak wyglądały te zagadki lwa leona i natrafiłem na grę The lncredible Machine, w którą grałem jak byłem mały, a nie znałem jej nazwy :D
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 13 Marzec 13, 08:14   

Moją pierwszą grą była klasyka, cossacs europen wars. Potem grałem w twierdzę 1.
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz