ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Zepsute coś
Autor Wiadomość
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 25 Styczeń 12, 19:07   Zepsute coś

Mam problem - robiłem dziś porządki w pokoju, przy okazji przeczyściłem też moje komputery, nie obyło też się bez odpinania kabli etc. Teraz włączając mój "główny" komputer mam czarny ekran, napęd cd nie reaguje, przyciski reset i power także. Dodam, iż przy włączaniu komputer wydaje takie 'pipnięcie' (tak jak zwykle, nie takie jak przy awarii pamięci). Co może być przyczyną awarii i co tak w ogóle mogło się sypnąć? Liczę na Was ;)

[size=9:e4ac5c59a7][ [i:e4ac5c59a7][b:e4ac5c59a7]Dodano[/b:e4ac5c59a7]: 25 Styczeń 12, 22:13[/i:e4ac5c59a7] ][/size:e4ac5c59a7]
Problem rozwiązany, winny - bateria od BIOSu ;)

[size=9:e4ac5c59a7][ [i:e4ac5c59a7][b:e4ac5c59a7]Dodano[/b:e4ac5c59a7]: 25 Styczeń 12, 22:55[/i:e4ac5c59a7] ][/size:e4ac5c59a7]
A jednak - to nie bateria. Zrobiłem tak:
1. Zresetowałem BIOSa
2. Wymieniłem baterię na jakąś znalezioną
3. Komputer włączył się normalnie, więc go wyłączyłem, skręciłem, zadowolony napisałem na SHNET, że działa, a tu lipa ;/
4. Wziąłem więc inną bateryjkę, ale teraz kopm w ogóle nie wystartował.
5. włożyłem więc starą a tu o dziwo działa... no nie do końca ;/ ustawiłem wszystko w BIOSie, czekam na załadowanie się okienka z wyborem systemu a tu dostałem taki komunikat:
[quote:e4ac5c59a7]error: no such device: ad58743a-7dcc-4e3d-b9f8-ae766dfe883d .
grub rescue> [/quote:e4ac5c59a7]

No więc szukam dalej pomocy ;P

[size="9:e4ac5c59a7"][ [i:e4ac5c59a7][b:e4ac5c59a7]Dodano[/b:e4ac5c59a7]: 25 Styczeń 12, 23:33[/i:e4ac5c59a7] ][/size:e4ac5c59a7]
Już sobie z tym poradziłem - zmieniłem piorytet dysków i kolejność bootowania. Po tym system raz się uruchomił, po czym nagle komp się zresetował i wróciłem do punktu wyjścia :\ ja na dziś mam już tego dość, jednakże prosiłbym o pomoc, bo sam jak widać nie daję rady :(
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 25 Styczeń 12, 23:03   

Jeśli działało dobrze i nie działa po przepięciu kabli to prawdopodobnie coś źle podłączyłeś albo jakiś kabel jest nie dociśnięty. Sprawdź to.
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 26 Styczeń 12, 09:48   

Sprawdzałem tysiące razy, ale to na bank nie to. Dodam, że BIOS chyba w ogóle nie startuje, bo komputer najpierw pipczy raz (to chyba te liczniki z przodu dają o sobie znać), a potem drugiego razu już nie ma, a powinien być.

[ Dodano: 26 Styczeń 12, 15:38 ]
Teraz się uruchomił, na razie działa mam dziwne wrażenie że to ma związek z tym zegarem i miernikiem z przodu obudowy...
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz