ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Emperio
Autor Wiadomość
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 23 Styczeń 12, 23:45   Emperio

Od dłuższego czasu pracuję nad stworzeniem gry przeglądarkowej, w ramach pracy inżynierskiej. Po kilkudziesięciu dniach programowania i litrach wypitej kawy, w końcu osiągnąłem taki poziom dopracowania, że mogę uruchomić publicznie testową rozgrywkę :) Oczywiście cały czas nad nią pracuję i zostało mi do zrobienia jeszcze kilka ważnych elementów, ale ogólnie najważniejsze funkcje są już gotowe.

Część z Was zapewne pamięta mój temat z prośbą o pomoc w wybraniu nazwy dla gry. W końcu zdecydowałem się na coś innego, niż proponowaliście, ale Wasze pomysły były dla mnie dobrą inspiracją :)
Teraz liczę na pomoc w przetestowaniu całego systemu. Na razie uruchomiłem jeden otwarty świat gry, w którym może grać jednocześnie 21 osób. Jeśli ktoś z Was ma ochotę mi pomóc, to zachęcam do rejestracji:
http://emperio.odyn.net.pl

Od razu ostrzegam, że to będzie rozgrywka typowo testowa, więc nie polecam przywiązywać się za bardzo do swojego wirtualnego państwa i osiąganych w wyników ;) Czasami mogą zdarzyć się błędy, problemy z poprawnym przeliczaniem tur albo w ramach testów mogę cofać/zmieniać stan gry.
Na razie nie zacząłem jeszcze tworzyć instrukcji użytkowania. Mam jednak nadzieję, że zaprojektowałem dosyć intuicyjny interfejs, a zasady gry nie będą trudne do zrozumienia. Szczególnie dla osób, które brały udział w TWC.

Po rejestracji i wybraniu państwa nie bójcie się testować gry na wszelkie możliwe sposoby. Nie mam nawet nic przeciwko kombinowaniu z szukaniem dziur i próbom obejścia systemu (o ile nie grozi to przeciążeniem serwera ;) ).
Jeśli uzbiera się wystarczająca liczba graczy, to przeliczanie tur uruchomię w środę o 2:30 w nocy (kolejne tury co 24h).

Wszelkie znalezione błędy, albo propozycje wypisujcie tylko w tym temacie (żeby kilka osób nie zgłaszało tych samych usterek poprzez email/gg/pw itp.).
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 24 Styczeń 12, 12:45   

Nie mogę wybrać żadnego państwa, bo wywala mi, że prawdopodobnie jest zajęte, a chyba nie jest, bo w menu mapa (gdzie wywala błąd z 32 linii pliku map.php) wcale nie jest do nikogo przypisane. Dalszych testów nie mogłem przeprowadzić ;) .

Ale gra wygląda bardzo fajnie, layout całkiem zgrabnie wyszedł, bardzo podoba mi się mapa.
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 24 Styczeń 12, 14:55   

No cóż, jestem pozytywnie zaskoczony ;) Jednakże jeśli chcesz aby ta gra odniosła sukces to przydałoby jej się więcej grafiki - np wygląd jednostek, podgląd miasta, portrety władców etc. ;) Mam tak samo jak Siwy - chciałem wziąć Polskę i nie mogę ;/ Na minus zaliczam też ten pasek u góry strony - mały, słabo widoczny i czcionka zlewa się z tłem. Oprócz tego jest całkiem fajnie ;)
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 24 Styczeń 12, 15:12   

Ciekawe ciekawe. A czy to jest w pełni zabezpieczone przed hakerami?
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 24 Styczeń 12, 15:30   

Nic nie jest w pełni zabezpieczone przed hakerami.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Xeno 
Burżuj


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 29
Posty: 227
Skąd: się biorą nooby
Medale: Brak

Wysłany: 24 Styczeń 12, 15:52   

Ty wiesz o tym najlepiej, prawda?
_________________
Głowa bez pamięci to Twierdza bez garnizonu.
Napoleon Bonaparte
 
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 24 Styczeń 12, 15:55   

Nie offtopuj, nie o tym jest temat. Ja nigdy jeszcze nie uciekałem się do jakichkolwiek ataków, które możnaby uznać za hakerskie.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 24 Styczeń 12, 17:09   

Cytat:
chciałem wziąć Polskę i nie mogę ;/


No jasne, że nie możesz, bo już zajęta xd. Wara od Polski :P .

Xeno - daj se siana. Poza tym dla Odyna byłoby wręcz dobrze, gdyby ktoś w miarę zaufany próbował się włamać na konta innych userów gry testując zabezpieczenia. Zresztą od tego są też hakerzy - próbują się włamać, za zgodą admina, na jakiś serwer etc. i potem mówią jakie były dziury w zabezpieczeniach i jak uniknąć prawdziwych włamań.
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 24 Styczeń 12, 17:25   

Siwy napisał/a:
Nie mogę wybrać żadnego państwa, bo wywala mi, że prawdopodobnie jest zajęte, a chyba nie jest, bo w menu mapa (gdzie wywala błąd z 32 linii pliku map.php) wcale nie jest do nikogo przypisane. Dalszych testów nie mogłem przeprowadzić ;) .

Błąd już naprawiony. Nie uwzględniłem świata gracza w jednym zapytaniu ;)

Tay napisał/a:
Jednakże jeśli chcesz aby ta gra odniosła sukces to przydałoby jej się więcej grafiki - np wygląd jednostek, podgląd miasta, portrety władców etc. ;)

Zdaję sobie z tego sprawę ;) Jednak takimi rzeczami zajmę się dopiero po obronie pracy. Przy obecnej, uproszczonej formie gry i tak mam aż za dużo do zrobienia...

Xeno napisał/a:
Ciekawe ciekawe. A czy to jest w pełni zabezpieczone przed hakerami?

Tay udzielił dobrej odpowiedzi. W pełni zabezpieczone na pewno nie jest, ale nie powinno być też dziur pozwalających na użycie najbardziej popularnych ataków. Dbam o bezpieczeństwo na tyle, na ile pozwala moje doświadczenie i użyty framework.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 24 Styczeń 12, 17:34   

Dobra, już śmiga ;) . Teraz czekam na następną turę :D .

Btw. "Dom publiczny" mnie rozwalił xd.

[ Dodano: 24 Styczeń 12, 17:40 ]
Znalazłem kolejny błąd podczas edycji informacji o państwie. Niby wszystko jest w porządku po zatwierdzeniu zmian (zielona ramka "informacje zostały zapisane"), ale owe informacje wcale nie zostały zapisane, opis państwa jest bez zmian.
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 24 Styczeń 12, 18:00   

Siwy napisał/a:
Znalazłem kolejny błąd podczas edycji informacji o państwie. Niby wszystko jest w porządku po zatwierdzeniu zmian (zielona ramka "informacje zostały zapisane"), ale owe informacje wcale nie zostały zapisane, opis państwa jest bez zmian.

Kolejny błąd z tego samego powodu... Zmieniłeś opis i nazwę władcy koledze, który gra Polską na świecie I :P Już poprawione.
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 24 Styczeń 12, 18:32   

A tak z ciekawości jak można zapytać... ile czasu (mniej więcej, w godzinach pracy) zeszło Ci ze stworzeniem takiej gry?
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 24 Styczeń 12, 18:42   

1. Brakuje mi opcji "zapamiętaj hasło"
2. IMO powinien być podział na login i imię władcy, bo to trochę nieklimatycznie wygląda jak Polską rządzi PrOwoj954, a Hiszpanią SweetDziunia28
3. wyłączyłem js, wszedłem w zakładkę armia, nacisnąłem przycisk "wybierz wszystkie" i przeniosło mnie na dziedziniec
4. Kolejny błąd: dostałem propozycję paktu handlowego, zaakceptowałem, potem nacisnąłem przerwij i zostałem poczęstowany taką oto treścią:
Cytat:
(...).

[color="orange:84902c3e13"]Zapoznałem się, poprawiłem błąd i usunąłem kod. Wolę nie ujawniać na stałe szczegółów działania gry ;)
- Odyn


Na razie to tyle, jak coś jeszcze wynajdę to napiszę ;)

[ Dodano: 24 Styczeń 12, 19:44 ]
Nie mogę usuwać wiadomości ze skrzynki
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
Ostatnio zmieniony przez Odyn 24 Styczeń 12, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 24 Styczeń 12, 18:53   

Tay - z tym JS to przesada w tym wypadku. Nie oczekuj, że gra przeglądarkowa będzie działać bez JS. Imię władcy można zmienić.
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 24 Styczeń 12, 19:07   

IMO gra powinna jako tako działać bez js, ale jeśli juz tak nie da rady to powinien być jakiś komunikat na stronie głównej, że gra wymaga js.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz