ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Windows się nie ładuje
Autor Wiadomość
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 27 Październik 11, 17:11   Windows się nie ładuje

Jak w temacie. Włączam komputer i zamiast ładować to co zwykle, komp pokazuje taki oto napis. Sugerowane komendy klawiszowe nie działają.

Po restarcie pokazuje się zwykle taki albo w ogóle nic się nie dzieje - monitor jest wygaszony.

Dodam, że nie funkcjonuje wydawanie dźwięku przy uruchamianiu, więc nie wiem, czy jest on tu wydawany czy już nie. Cztery kontrolki (czerwone/zielone) w formie kwadracika z tyłu świecą się w dziwnych konfiguracjach, więc mogę się temu ew. przyjrzeć i dopisać.

Dodam, że stało się to zupełnie niespodziewanie, nie robiłem w tym czasie nic szczególnego.

Windows XP
2,2 ghz
256 ram
1 dysk twardy, dwie partycje
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 27 Październik 11, 18:00   

Sprawdź czy wszystko jest w obudowie wpięte jak należy i odkurz środek kompa jeśli trzeba. Miałem kiedyś podobne problemy, jednak wtedy inny komunikat pojawiał mi się na początku. Wtedy problemem było brak automatycznego wykrywania dysków przez komputer. Rozwiązałem to ręcznie "znajdując" dyski w BIOS'ie, aczkolwiek teraz to chyba jest co innego.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 27 Październik 11, 18:03   

Ależ tak, wszystko jest prawidłowo podpięte, ja akurat nie należę do tego typu użytkownika, co zdejmuje obudowę kiedy wentylator sam się już zatrzymuje od brudu ;)

Dziwi mnie najbardziej, że stało się to po prostu "ot tak", o 16:00 zwyczajnie korzystałem, o 19:00 już nie mogłem.

Czy jakieś inne pomysły poza wyrzuceniem przez okno? ;p
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 27 Październik 11, 18:23   

Możliwe jest w sumie, że dysk podpięty na drugiej taśmie jest uszkodzony. Spróbuj przestawić go z Slave na Master i uruchom kompa.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 27 Październik 11, 19:38   

Kacper, czy po ekranie z pierwszego zdjęcia pojawia się coś więcej, czy od razu jest czarny ekran i restart? W informacjach ze zdjęcia nie ma nic nadzwyczajnego, ani nienormalnego.

Spróbuj wcisnąć DEL, F11 lub F8 podczas wyświetlania tych informacji. Jeśli nie ma żadnej reakcji na te klawisze, to znaczy, że klawiatura nie działa ;) Sprawdź wtedy jej podłączenie.
Jeśli po wciśnięciu F8, za którymś razem zobaczysz ekran wyboru trybu uruchomienia systemu, to wybierz awaryjny i zobacz co się stanie.
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 27 Październik 11, 20:10   

A jaką masz klawiaturę? USB? Jeśli tak, to wiedz, że ona nie działa (przynajmniej z moją tak było) przed startem systemu ;)
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 27 Październik 11, 21:01   

Pierwsze zdjęcie pojawia się rzadko, zwykle nie ma nic - komputer chodzi, ale ekran jest "wygaszony". Klawiaturą (nie USB) nie da się nic zdziałać, mimo, że komputer się nie zawiesza (sprawdzam zawsze czy wskakuje NumLock i tutaj funkcjonuje normalnie).

Raz udało się przejść dalej, do ekranu "Windows zamknięto niepoprawnie, blabla, wybierz system awaryjny/ostatnia dobra konfiguracja/uruchom normalnie itd." Niestety po wyborze opcji system zawiesił ładowanie gdzieś w 15% paska. Było to gdy wyjąłem dysk z obudowy i akurat trzymałem go w ręce ;)

Restarty robię ja. Niestety musi to polegać na wyjęciu wtyczki, ponieważ już samego uruchomienia dokonuję poprzez złączenie stosownych kabelków :D Reszta (lampki, reset) nie działa. Taki to rzęch :(

Zdjęcia, które dałem obrazują stan stały, nic się przedtem ani potem nie dzieje.
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 3 Listopad 11, 13:19   

Aktualka: Znalazłem i pdłączyłem głośnik systemowy (czy jak to się wabi). Monitor ciągle nic nie pokazuje, ale komp przy uruchomieniu wydaje trzy długie, głośne dźwięki - niezależnie, czy dysk jest podłączony do taśmy czy nie.

Chyba będę musiał zanieść do informatyka, ale wtedy obawiam się, że jedyne co mi zaproponuje to wgranie od nowa Windowsa...
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Kamil 
Piechur


Gra w: Crusader(multi);Legends(single)
Wiek: 32
Posty: 473
Skąd: z daleka
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 3 Listopad 11, 14:06   

A probowales uruchomic system z płytą linuxa ?
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 3 Listopad 11, 16:18   

Kacper napisał/a:
Monitor ciągle nic nie pokazuje, ale komp przy uruchomieniu wydaje trzy długie, głośne dźwięk

To ciekawe... AMI BIOS nie wydaje nigdy 3 długich sygnałów :P Natomiast 3 krótkie oznaczają najczęściej uszkodzenie pamięci RAM.

Spróbuj wyjąć pamięć i posłuchaj, czy zmienił się dźwięk.
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 5 Listopad 11, 18:36   

Ja mam problem o tej samej treści tylko różnica jest taka: Bios się jak najnormalniej ładuje, kiedy pokazuje się okno uruchamiania windows, że jest tam napisane wielkimi literami ZAPRASZAMY. Mam windows xp. Wracając do problemu to się uruchamia, uruchamia w nieskończoność.
_________________
Me Gusta koty :D
 
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 5 Listopad 11, 19:01   

Masz inny problem niż Kacper. Jeśli na partycji systemowej masz jakieś ważne dane to skopiuj je i sformatuj partycję.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 5 Listopad 11, 20:12   

Na, której jest Windows? Bo już miałem formatowanie partycji na, której był Win7. Czyli jak bym miał sformatować tą samą partycje na, której prawie nic nie ma to bym musiał znów zmienić Windowsa (Wszytko ważne jest na drugiej partycji).
_________________
Me Gusta koty :D
 
 
 
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 5 Listopad 11, 20:37   

mroczny38, załóż własny temat. Ten dotyczy tylko Kacpra.
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 18 Listopad 11, 20:57   

Trafiłeś Odyn ;) Znalazłem czas, żeby trochę pogrzebać w kompie i jest coś z RAMem. Wyciągnąłem kartę i włożyłem w gniazdko obok - wszystko się załadowało, pokazał się pulpit. Niestety po 2 minutach system się zawiesił a przy restarcie to samo co zwykle, zero reakcji i trzy sygnały.

Czy to możliwe, żeby karta RAM się "zużyła" czy coś?
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz