ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Wasze książki.
Autor Wiadomość
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 12 Wrzesień 11, 19:19   Wasze książki.

Witam.
W tym temacie piszemy naszą/e ulubiną/e książke/i. Jeśli chcecie piszecie książki które przeczytaliście przez te wakacje i jakie książki macie zamiar przeczytać. I możecie opowiedzieć coś o niej: O czym i okim jest? Gdzie się toczy opowieść?
_________________
Me Gusta koty :D
 
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 12 Wrzesień 11, 19:42   

Ulubiona książka: hmm... bardzo ciężko takową wybrać... jednak moi faworyci to Harry Potter, LOTR, oraz seria Pieśni i Miecze. Lubię też bardzo Opowieści z Narnii.

Książki przeczytane we wakacje: No cóż, ja czytam baaardzo dużo, więc wszystkich nie pamiętam ;D Jednakże przeczytałem LOTR'a po raz n-ty, Chłopców z Placu Bronii (również taką ilość razy), kilka tomów Opowieści z Narnii, Pana Wołodyjowskiego, Dzieci Hurina i wieele innych, których teraz jakoś przypomnieć sobie nie mogę ;)

Mam zamiar przeczytać: PHP i MySQL. Vademecum Profesjonalisty, sagę o Drizztcie (FR, nie pamiętam dokładnie nazwy sagi), wszystkie części Zwiadowców i wieeeeeeeeeeeeeele innych książek, które mnie zainteresują ;)
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 12 Wrzesień 11, 19:52   

Też lubisz Zwiadowców?
_________________
Me Gusta koty :D
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 12 Wrzesień 11, 19:56   

Ja przez wakacje przeczytałem "Galeony Wojny" Jacka Komudy. Ta dwutomowa powieśc opwiada o wyprawie Arendt'a Dickmana, holenderskiego kapitana na służbie Zygmunta III Wazy, na Lewiatana, mitycznego potwora, który napada na gdańskie statki. Owym Lewiatenem okazuje się... nie będę zdradzać ;) . W każdym razie po pokonaniu tego potwora, a raczej kapitana, który go udaje, Dickman zostaje admirałem floty królewskiej i gromi Szwedów pod Oliwą ;) .

Przeczytałem także "www.1939.com.pl" Marcina Ciszewskiego. Polski specjalny korpus rozpoznawczy (czy jakoś tak) ma być wysłany na wojnę z arabami bodajże wraz z drużyną amerykańskich marines, którzy przybywają jakiś czas przez wyjazdem na wojnę ze specjalną bronią, która może przenosić w czasie o kilka godzin do tyłu, aby oficer mół poprawić swoje błędy na polu walki. Przez przypadek bohaterów przenosi wprost do 1 września 1939 roku, gdzie walczą z nazistowskimi niemcami.

[ Dodano: 12 Wrzesień 11, 19:59 ]
Co do Zwiadowców - przeczytałęm pierwsze 6 tomów. Powiem, że wpierw powieść wydawała mi się super (jeden tom czytałęm w parę dni, a 3 to przeczytałęm chyba we 2 :P ), jednak już po szóstym tomie stwierdziłem, że jednak jest trochę zbyt... dziecinna dla mnie :P . Trochę denerwowało mnie też, że nazwy są zapożyczane z prawdziwej geografii (Skandia etc.). Jednak podczas czytania ksiązka fajna. Poczytna, lecz nie należy IMO do mega-hiper powieści. LOTRa można czytać i czytać, bo ma to coś, taki swój świat, a tutaj tego nie czuć :( .
 
 
Artut97 
Burżuj

Gra w: Żadne
Wiek: 27
Posty: 244
Skąd: Zd-Wola
Medale: Brak

Wysłany: 12 Wrzesień 11, 22:22   

Ja czytam bardzo mało, ale przez wakacje przeczytałem Pluton.
Bardzo fajna książka, opowiada o losach plutonu zwiadowczego podczas bitwy o Lanzerath w Ardenach, kiedy to Hitler zrobił ostatni desperacki atak i po bitwie, ogólnie fajnie mi się czytało. Polecam. :)

Mam zamiar przeczytać "Moja Wojna" Joe'go J. Heydecker'a, ta książka zaś opowiada o losach żołnierza w hitlerowskim Wehrmachcie. Jeszcze nie zacząłem, bo jakoś tak trudno w roku szkolnym znaleźć czas na takie czytanie książki. ;)
_________________
W naszych żyłach Rap płynie non-stop, non-stop
w naszych sercach prawdziwy Hip-Hop, Hip-Hop!
 
 
mroczny38 
Burżuj


Gra w: Stronghold 1, Crusader i Minecraft
Wiek: 25
Posty: 223
Skąd: Wrocław
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 13 Wrzesień 11, 15:22   

Ja podczas wakacji przeczytałem 9 Tom "Zwiadowców" i "Zimowy Monarcha" Bernarda Cornwella. Opowiada o dziecku niewolnicy który w wieku 5 6 lat został sługą Merlina (nie ma nic wspólnego z SHL. Magi, smoków nie ma). Powieść Arturiańska najbardziej zbliżona do prawdy
Cytat:
Nie ma pewności, czy Artur naprawde istniał, choć wydaje się prawdopodobne, że bohaterski Bryt zwany Arturem lub Artoriusem powstrzymał na początku 6 wieku najazdy saksonów. ...
I przeczytałem Tunele- Głębiej. A teraz mam lekture do przeczytania :( .
_________________
Me Gusta koty :D
 
 
 
Erek 
Dzielny wojak

Wiek: 23
Posty: 603
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 13 Wrzesień 11, 18:40   

Ja nie lubię czytać, ale muszę, bo mam lekturę. Aczkolwiek ta lektura mi się bardzo podoba! ;)
"Przygody Tomka Sawyera". :D

Przez wakacje przeczytałem 20 stron "W pustyni i w puszczy"! :mrgreen:
A moja ulubiona książka to... yyyy... na razie nie czytałem takowej, która mi się podoba, być może, to "Przygody Tomka Sawyera", ale jeszcze nie przeczytałem, bo czytam codziennie 30 stron a wypożyczyłem 2 dni temu. :D

P.S. Pragnę ( muszę! :D ) przeczytać "W pustyni i w puszczy". ;)
 
 
TwierdzaBoss 
Burżuj


Gra w: Twierdza 1 rulez!
Wiek: 24
Posty: 173
Skąd: Polska
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 16 Lipiec 12, 22:02   

telemach w dżinsach (nie jeansach!) trylogia sienkiewicza...z krwi i kości jakiegoś fantastycznego pisarza...pomyślę nad powyższymi tytułami :D
PS.Dzięki
_________________
Wywalam z tego forum z żalem...żegnajcie i przepraszam za spam itd. nie będę się mścił spamem na ludziach którzy mają rację popiszę tu jeszcze i poczekam na bana...
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 12, 12:03   

Jak już jegomość powyżej odkopał to...
LOTR-a obaliłem, "Hobbit czyli tam i z powrotem" też. Zwiadowców przeczytałem pierwszą część ale mam zamiar przeczytać więcej. W najbliższym czasie chcę przeczytać Dragon Age: Utracony Tron. Niedawno przeczytałem Pana Samochodzika i Złotą Rękawicę. Oprócz tego wszystkie marne lektury ( z 20 książek będzie, licząc od pierwszej klasy... ). To by było na tyle. Może jeszcze jak dostanę jakąś fajną książkę to przeczytam.
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 12, 13:34   

Co było inspiracją do przeczytania tej części Pana Samochodzika? 8-)

Polecam całą serię, ale serię oryginalną - pisaną przez Nienackiego, nie jego kontynuatorów (trochę spaprali). Dla mnie najlepszy Niesamowity Dwór, od niego zaczynałem. :)
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Maciek 
Taktyk


Wiek: 23
Posty: 1103
Skąd: Głogów
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 12, 14:58   

Prawdę mówiąc, dostałem tę książkę na zakończenie roku szkolnego. Akurat ta była pisana przez Nienackiego. Mam zamiar jeszcze przeczytać inne części
_________________
Przesyłam Ci ziarno gorczycy, abyś mógł posmakować i zaakceptować gorycz mego zwycięstwa - Aleksander Macedoński w liście do Dariusza III.
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 12, 17:47   

Pan Samochodzik Nienackiego to świetna seria.. wszystkie przeczytałem i pamiętam, że każdą czytałem z zapartym tchem :lol: Ale to było bardzo dawno... prawie 10 lat temu.

O jakich kontynuatorach mówisz? Podaj jakieś tytuły albo nazwiska bo chętnie sprawdzę co tam napisali ciekawego w tej serii.
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 17 Lipiec 12, 17:58   

Na pewno Jerzy Szumski. Dla mnie nudziarz. I jeszcze jeden, ale nazwiska nie pamiętam. Jakieś długie (3, 4 sylaby?), chyba na "P". ;)


Edit: Na Wikipedii jest dobry artykuł.
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 19 Lipiec 12, 18:24   

No, właśnie zamknąłem Pana Wołodyjowskiego, tym samym kończąc świetną Trylogię po 2,5 miesięcznej lekturze :) . Naprawdę świetne powieści... Cóż mogę więcej powiedzieć - nie rozumiem tych narzekań na Sienkiewiczowskie "ku pokrzepieniu serc" i jak najbardziej zachęcam tych co jeszcze nie czytali do tych książek ;) .

Marne "W Pustyni i w Puszczy" czy nawet, w sumie w podobnych, historycznych klimatach pisani, "Krzyżacy" to zupełnie co innego. Przy takich "Krzyżakach" się zaciąłem w sumie już na 50 stronie i nie chciało mi się czytać. Naprawdę świetna seria. I bardzo równa, bo na tą chwilę nie jestem w stanie powiedzieć, która część mi się najbardziej podoba.
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 19 Lipiec 12, 21:34   

Trylogia to jedna z lepszych dzieł jakie powstały po polsku (z tej kategorii) ale Krzyżacy też jak dla mnie nie jest słabe.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz