ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
PO vs PiS

Kogo popierasz?
PO
25%
 25%  [ 8 ]
PiS
43%
 43%  [ 14 ]
Jestem całkowicie neutralny/a
31%
 31%  [ 10 ]
Głosowań: 32
Wszystkich Głosów: 32

Autor Wiadomość
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 11, 12:45   PO vs PiS

Jak widzicie wojnę polityczną która ostatnio dzieje się na polskiej scenie? Kaczyński chwyta się już takich rzeczy, że wydaje się, że albo odsunie PO od władzy albo będzie tak skompromitowany, że będzie musiał wycofać się z polityki... co myślicie o tym co działo się w ostatnich kilku miesiącach (kilkunastu) na linii PO-PIS ?
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 11, 13:22   

Uważam, że to co się dzieje to istny absurd.

Jeżeli prezes PiS'u jeździ na Jasną Górę i przyćmiewa prawdziwą okazję nabożeństwa Smoleńskiem to coś jest nie tak.

Jeżeli PiS przeznacza 20 mln zł na budowę świątyni z pieniędzy podatników to jest coś nie tak bo jakim prawem PiS ma prawo dysponować pieniędzmi niewierzących na budowę takiego obiektu. Takie pieniądze można było przeznaczyć na dzieci, a jak na razie to wyszło, że PiS zachowuje się jak tonący i nawet brzytwy się chwyta. [ Przekazanie tylu pieniędzy na budowę jest podłą i nikczemną próbą kupienia wyborców w postaci części wiernych, którzy są ciemni i dają się manipulować przez "autorytety" związane z Kościołem. ]

Naprawdę ta partia na czele z prezesem jest zagrożeniem bo ich pojmowanie katolicyzmu jest prawie na równi z pojmowanie islamu przez fundamentalistów islamskich. Nie myślą racjonalnie tylko starają się za wszelką cenę podporządkować wszystko ich choremu rozumieniu zasad religii. ( Dodatkowo wchodząc w "koalicję" z nacjonalistą i antysemitą robi nam się mieszanka wybuchowa. )

PO za to robi mało w stosunku do tego co mówili. [ W sumie zaskoczenia nie ma ] Zamiast zmieniać Polskę, reformować wolą nic nie robić bo nie chcą, aby wyborcy się wkurzyli w przypadku niepowodzeń w ich działaniu. W rezultacie mamy lekką stagnację, chociaż na arenie międzynarodowej sprawdzamy się całkiem nieźle wg mnie. Dodatkowo Rosja znosi embargo, które zostało wprowadzone za panowania PiS'u.

Co jest najsmutniejsze to to, że PiS stara się przeinaczać rzeczywistość i obrzucać nie do końca popartą oraz uzasadnioną krytyką przeciwników. To prawda, że i PO nie jest bez winy bo również zdarzają się potknięcia i powolne reformy.

Mimo wszystko uważam, że wojna polityczna jest zła, parszywa i oczywiście niekorzystnie wpływa na nasz naród.

Jeśli chodzi o samego prezesa to nie wycofa się z polityki bo pokazał, że nie ma honoru i nawet jeżeli się skompromituje co już częściowo następuje to od koryta nie odejdzie póki go od niego nie odciągną. Wiadomo, obie partie mają różne spojrzenia na takie sprawy jak in vitro czy aborcja, ale nie można przecież tego na razie rozstrzygnąć pozwoleniem lub zakazem.

Żadna nie jest dobra, ale wybrałbym PO bo PiS jak na razie jest niebezpieczny.

P.S. Obawiam się, że gdyby PiS doszedł do władzy to znowu mielibyśmy problem z sąsiadami i w rezultacie zamknęlibyśmy się w naszej Polsce jak za dawnych lat i nie widzielibyśmy niczego poza własnym nosem. Straciłbym wiarę w nasz naród, gdyby prezes doszedł do władzy, co innego by było gdyby PiS go odsunął. Wtedy mogłoby się coś zmienić z tej partii na lepsze.

Może miejscami napisałem nie na temat, ale chciałem to już wypluć w jednym temacie.
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 11, 15:16   

PiS faktycznie jest trochę niebezpieczny tylko zastanawiające jest czy oni zachowują się tak poważnie czy po prostu chcą być obecni w świadomości społeczeństwa.
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 11, 15:23   

Nawet jeżeli to tylko próba bycia "na topie" to jest to tym bardziej niedorzeczne i porąbane.
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 11, 15:39   

Ale jak dojdą do władzy i okaże się, że oni na prawdę mają takie poglądy jakie prezentują w mediach to może być katastrofa dla kraju i Polska będzie musiała dochodzić do siebie przez kilka kadencji następnych rządów...
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 11, 16:02   

W ankiecie zaznaczyłem, że zachowuję neutralność. Gdy byłem w liceum, dość żywo interesowałem się polityką, czytałem gazety itp. Od paru lat jednak dałem sobie z tym spokój, obecnie nie interesuje mnie co mówi się w telewizji ani pisze w gazetach. Wychodzę z założenia, że cały ten ambaras (raz mniejszy, raz większy - teraz mamy chyba jeden z większych?) dziejący się "na szczycie"jest niewart mojej uwagi.

Pozdrawiam dyskutantów ;)
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 11, 16:23   

Bo ona faktycznie nie jest warta niczyjej uwagi z tym, że to co dzieje się teraz to jest całkowita paranoja która zagraża bezpieczeństwu gospodarczemu kraju. PiS kompromituje cały kraj swoim zachowaniem wewnątrz co jest na szczęście mniej widoczne za granicą ale teraz mamy czas prezydencji Polski w UE a co oni tam zrobili na rozpoczęciu w europarlamencie to kompromitacja totalna...
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 11, 18:28   

@Kacper no i masz świętą rację. Ile to się zdrowia traci jak się czyta o tej polityce. Jest ona zepsuta i brudna do szpiku kości. Niestety mimochodem jakoś wpada co nieco i naprawdę czasami się we mnie gotuje [ zupełnie niepotrzebnie ].

@DonKamillo no masz rację bo jeżeli patriotą jest ten, kto robi syf pod krzyżem, wykorzystując go w nikczemnych celach to mi się niedobrze robi. U nich jest wyjątkowo widoczna taka "polaczkowatość", zatwardziałość i przekonanie o byciu lepszym. Znowu stalibyśmy się przaśnymi dziadami, głoszącymi nienawiść do zaborców.
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 24 Lipiec 11, 19:47   

To co wyprawia się z krzyżem to jest prawdziwy kabaret i wymyka się z pod wszelkich kryteriów...
walka o krzyż, obchodzenie "miesięcznic" katastrofy, budowa pomnika... Jeszcze trochę i złożą wniosek o beatyfikację.
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 25 Lipiec 11, 23:30   

Powiem tak - głosowanie i na PiS i na PO to wbijanie Polsce noża w plecy... Moim zdaniem obie nic sobą nie reprezentują, nie mają sensownego programu dla Polski, ich programy to czysty populizm i nic więcej. Obie partie są nastawione jedynie na polityczną konfrontację ze sobą i gdyby jedna z nich upadała to druga poszłaby w tym samym kierunku. Gdyby nie osobiste animozje prezesów tych partii to PO najszybciej by weszło w koalicję z PiS-em...

Określiłem się jako neutralny, nie zamierzam głosować w najbliższych wyborach na żadną z tych partii, o ile w ogóle będę głosował, bo szczerze mówiąc nie ma na kogo... Wystarczy wziąć dowolną gazetę czy włączyć dowolną stację telewizyjną i co widzimy ciągle w polskim parlamencie ? Tak, tak te same twarze! Twarze ludzi, którzy w większości brali udział w obradach Okrągłego Stołu, ale ich tok myślenia zatrzymał się na początku lat 90-tych i w obecnych czasach nie mają pomysłu na Polskę XXI wieku. Ale jednak muszę się zgodzić z poprzednikami, PiS jest znacznie groźniejszy od PO, a to co odwalił Ziobro 1 lipca w PE... Żałosne to było i nikomu nie potrzebne. Znajdzie mi drugi kraj, którego politycy rozwiązują w ten sposób (poprzez wyciąganie wyimaginowanych brudów szkodzących reputacji ich kraju) wewnątrzkrajowe spory polityczne na arenie międzynarodowej. Widać jak PiS, a zwłaszcza skrzydło PiS z Ziobrą na czele, niesamowicie pragnie objęcia władzy w Polsce. Niesamowity pęd do koryta... To niebezpieczne. Natomiast PO miała być partią liberalną, a Polska drugą Irlandią i co jest ? PO okazała się partią populistyczno-pseudoliberalną, a zdecydowana większość obietnic Tuska nie została spełniona i raczej szczerze w to wątpię aby zostały spełnione. PO jest partią władzy, nie zależy jej na śmiałych i odważnych reformach, które uczynią Polskę bogatą i nowoczesną, jej głównym celem jest tylko pozostanie przy korycie...

To tyle z moich politycznych wypocin ;) ...
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 26 Lipiec 11, 10:42   

To może Palikot ? Ma kasę, więc może nie będzie kradł jak to robią obecni, którym ciągle mało. Mówił, że chce wyrzucić ten "beton" z wiejskiej, ale pewnie skończy się na mówieniu :|

Cytat:
PO jest partią władzy, nie zależy jej na śmiałych i odważnych reformach, które uczynią Polskę bogatą i nowoczesną, jej głównym celem jest tylko pozostanie przy korycie...


Czy nie uważasz, że jednak powinniśmy iść i wybierać ? ( dlaczego by nie wrzucić nawet nieważnego głosu ? ) Wtedy pokazalibyśmy, że frekwencja jest wysoka i może wtedy obudziliby się jacyś charyzmatyczni przywódcy, którzy stworzyliby nową partię, która zrobiłaby to czego inne nie robią. Jeżeli naród nie ma chęci brać nawet udziału w wyborach to jaki jest sens zmian jeżeli widać, że naród ewidentnie się nie przejmuje sytuacją i nie chce zmian. [ To wynika z obojętności ]
 
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 26 Lipiec 11, 14:42   

Obecnie jest taka sytuacja, że większość głosuje na PO, bo boi się, że wygra PiS. Jak mawia mój tata, "lepiej wybrać mniejsze zło". I to chyba jest niestety prawda, oglądając posłów PiS w telewizji mam wrażenie, że im do życia potrzebna jest nienawiść i agresja, wszystko im się nie podoba.
 
 
Panzer 
Moderator
.


Posty: 187
Skąd: Bełchatów
Medale: Brak

Wysłany: 26 Lipiec 11, 18:54   

Cytat:
To może Palikot ? Ma kasę, więc może nie będzie kradł jak to robią obecni, którym ciągle mało. Mówił, że chce wyrzucić ten "beton" z wiejskiej, ale pewnie skończy się na mówieniu :|

Palikot w wielu przypadkach mówi rzeczy niewygodne, często przemilczane w kręgu władzy jak i opozycji, jednak robi to w sposób mocno kontrowersyjny, co na pewno w wielu przypadkach odpycha jego potencjalnych wyborców. Palikot był biznesmenem, zna problemy z jakimi musi się mierzyć polski przedsiębiorca (a biurokracja w Polsce jest jedną z największych, o ile nie największą w UE! PO, partia niby liberalna nic nie zrobiła aby ją ograniczyć, baa za ich rządów biurokracja w Polsce się zwiększyła, a to kosztuje!), dla mnie osobiście Palikot jest lepszy od PO i PiS-u, ale niestety jego działania są dosyć nieudolne, raczej w ten sposób w jaki działa Palikot jego ruch nie dostanie się do Sejmu...

Cytat:
Czy nie uważasz, że jednak powinniśmy iść i wybierać ? ( dlaczego by nie wrzucić nawet nieważnego głosu ? ) Wtedy pokazalibyśmy, że frekwencja jest wysoka i może wtedy obudziliby się jacyś charyzmatyczni przywódcy, którzy stworzyliby nową partię, która zrobiłaby to czego inne nie robią. Jeżeli naród nie ma chęci brać nawet udziału w wyborach to jaki jest sens zmian jeżeli widać, że naród ewidentnie się nie przejmuje sytuacją i nie chce zmian. [ To wynika z obojętności ]

To mam zamiar zrobić, czyli wrzucić nieważny głos, chociaż nie nazwałbym wybieraniem kogokolwiek ;) ... Czy się ktoś obudzi ? Nie wiem, ale po co ktoś ma się budzić, czemu my, obywatele RP nie weźmiemy sprawy we własne ręce, czemu mamy czekać na kogoś ? Masz nieco racji, spora część narodu jest obojętna na sytuację polityczną w Polsce, nie chodzą na wybory bo myślą że nie mają na kogo głosować, że ciągle widzą te stare twarze, a później narzekają że sytuacja w Polsce jest kiepska... Skoro nie mają na kogo głosować, to czemu nikt z tych ludzi nie założy partii, albo stowarzyszenia politycznego i walczyli o swoje cele ? Chociaż sądzę że ordynacja wyborcza w Polsce nie służy do tworzenia obywatelskich inicjatyw politycznych, czy nawet do zachęcenia ludzi do głosowania w wyborach... Bo nie głosujemy na ludzi, tylko na partie polityczne, czyli ciągle na te same twarze. Może wprowadzenie JOW mogłoby zrewolucjonizować polską scenę polityczną...

Cytat:
Obecnie jest taka sytuacja, że większość głosuje na PO, bo boi się, że wygra PiS. Jak mawia mój tata, "lepiej wybrać mniejsze zło". I to chyba jest niestety prawda, oglądając posłów PiS w telewizji mam wrażenie, że im do życia potrzebna jest nienawiść i agresja, wszystko im się nie podoba.

I to jest złe, powinniśmy pokazać PO że nie są żadną alternatywą dla PiS-u. Dla mnie obie partie nie powinny mieć większego wpływu na losy naszego kraju.
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 26 Lipiec 11, 20:19   

Cytat:
To mam zamiar zrobić, czyli wrzucić nieważny głos, chociaż nie nazwałbym wybieraniem kogokolwiek ;) ... Czy się ktoś obudzi ? Nie wiem, ale po co ktoś ma się budzić, czemu my, obywatele RP nie weźmiemy sprawy we własne ręce, czemu mamy czekać na kogoś ?


Dla mnie takie coś jest tylko marzeniem. Chciałbym widzieć zwykłych ludzi wychodzących z inicjatywą reform, podpisujących się pod projektami i dążących do poprawienia Polski. Dziwie się dlaczego nikt jeszcze nie obniżył zarobków polityków. [ Te wszystkie diety, dodatki za dużo tego dobrego. Takie płace są dla ludzi, którzy są odpowiedzialni i którzy tą odpowiedzialność traktują serio. Obecnie nikt praktycznie nie zasługuje na takie pieniądze jakie się obecnie wypłaca. ]

Mamy też prawo decydować na co idą nasze podatki, dlaczego nikt nie zasygnalizował żeby zaniedbać na chwilę jakieś "pierdoły" na rzecz nfz itp. Dlaczego nikt nie przedstawił projektu zmian działania zusu, nfzu itp. ?! Przecież mamy wielu inteligentnych i mądrych. ludzi
Pewnie dlatego, że w Polsce ogromna rzesza ludzi to beton. Zero kompromisu, pesymizm, ospałość oraz przaśność. Dużo ludzi na pewno ma poczucie, że niczego nie zmienią, że się po prostu nie da i trzeba się godzić z tym co jest.
 
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 26 Lipiec 11, 21:33   

Bordinio napisał/a:
Dla mnie takie coś jest tylko marzeniem. Chciałbym widzieć zwykłych ludzi wychodzących z inicjatywą reform, podpisujących się pod projektami i dążących do poprawienia Polski.


Czy istnieje na świecie jakiekolwiek państwo, w którym odbywa się coś takiego? ;)
_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz