ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bordinio
6 Styczeń 09, 14:30
[problem techniczny] Problem z polaczeniem tcp/ip
Autor Wiadomość
djdex 
Wędrowiec

Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 5 Styczeń 09, 19:26   [problem techniczny] Problem z polaczeniem tcp/ip

Witam

Mam następujący problem: mój znajomy tworzy serwer na zewnętrznym ip. Internet ma w dialogu prędkość 6mb/s. Za modemem stoi router i komputer, na którym on stawia serwer. Ma adres 192.168.1.2 (przydzielony przez router), a naprawdę jego ip, które jest widziane w sieci to 79.165.8.1xx. Gdy ja próbuje się podłączyć do gry to nie mogę bo cały czas szuka i szuka i nic nie może znaleźć. Ja nie mam zewnętrznego ip i nie muszę go mieć bo to jest tak samo jak i w cs'ie. Serwer musi stać tylko na zewnętrznym ip żeby inni mogli się podłączyć. Wersje gry też mamy taką samą bo instalowaliśmy ta co ja mam.

Proszę o jakaś pomoc.

Pozdrawiam

Zauważyłem ze chyba nie w tym dziale napisałem temat wiec proszę o przeniesienie tematu do odpowiedniego działu.

Temat przesunąłem i lekko poprawiłem posta ;-) Pamiętaj o używaniu alta przy pisowni polskich znaków.
- Bordinio
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 7 Styczeń 09, 13:20, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kamil4772 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 7 Styczeń 09, 06:56   

Cytat:
Zauwazylem ze chyba nie w tym dziale napisalem temat wiec prosze o przeniesienie tematu do odpowiedniego dzialu

dlatego nie wiem temat aktualny xd?

Cytat:
bo caly czas szuka i szuka i nic nie

tcp/ip tak ma, polecam hamachi

chyba, że koniecznie musi być przez to tcp/ip?

Cytat:
ja nie mam zewnetrznego ip i nie musze go miec


dokładnie!!
gdybys grał przez GSA to już inna bajka

P.S zawile to napisales XD

p
 
 
 
djdex 
Wędrowiec

Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 8 Styczeń 09, 09:21   

Dobrze by było gdyby jednak połączenie było przez tcp/ip ponieważ grając przez hamachi lagi są...

Pomoże ktoś ?
 
 
kamil4772 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 8 Styczeń 09, 21:39   

masz pewnie porty poblokowane, ale skoro Ci hamachi działa to masz odblokowane i powinno działac :P tcp/IP tez;)

czemu od poszewki opisałes sytuacje kolegi, a o nawet nie wspomniałeś słowa o swoim połaczeniu?

P.S w calym tekscie napisałes, że masz tylko wew. IP
 
 
 
DonKamillo 
Dzielny wojak

Posty: 640
Medale: Brak

Wysłany: 10 Styczeń 09, 12:54   

Jeśli chodzi Ci o SHC to mylisz się że to jest jak w CS. Żeby połączyć się w SHC wszyscy gracze muszą mieć zewnętrzne IP. Jeśli go nie masz to pozostaje tylko hamachi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz