ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Minecraft
Autor Wiadomość
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 4 Kwiecień 11, 16:23   

Lord Smerf napisał/a:
No i czym będziesz ją oświetlał?

Pochodniami w szklanych kopułach oraz Jack'o'latern ;)

Lord Smerf napisał/a:
A tak btw, to ile szkła spodziewasz się użyć na tą konstrukcję?

Ilość nie gra roli, mam niedaleko ogromną plaże, a węgla też dużo - najwyżej będę drzewny robił.
Póki co poszło coś ok. 200 bloków szkła.
_________________

 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 4 Kwiecień 11, 16:33   

przemusio napisał/a:
Póki co poszło coś ok. 200 bloków szkła.


To jeszcze nie tak dużo, ja na tamten tunel zużyłem 2k bloków szkła, 400 stone'a(ten przetopiony), 800 netherracka i 200 żelaza, a i tak się za bardzo nie przydał. :mrgreen:

A, no i jeszcze jedna ważna kwestia. Czy zboże, trzcina i kaktusy potrzebują światła? A jeśli tak, to musi być koniecznie słoneczne, czy kilka pochodni załatwi sprawę?
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 4 Kwiecień 11, 16:50   

Lord Smerf napisał/a:
A, no i jeszcze jedna ważna kwestia. Czy zboże, trzcina i kaktusy potrzebują światła? A jeśli tak, to musi być koniecznie słoneczne, czy kilka pochodni załatwi sprawę?

Na własnym doświadczeniu - potrzebują słońca, no i dobrze jeśli jest jeszcze woda.
_________________

 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 4 Kwiecień 11, 16:56   

przemusio napisał/a:
potrzebują słońca


Glowstone bodajze tez wystarczy, ale lepiej je naslonecznic.
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 21 Kwiecień 11, 11:22   

Jak się chce zrobić farmę to co stoi na przeszkodzie żeby zrobić schodki w górę (nad powierzchnią) i tam postawić farmy? Nawet można je osłonić szkłem. Przemusio a ty używasz zwykłe drewniane drzwi czy żelazne? (w sensie które lepsze) bo robię tunel i nie chcę żeby mi tam stwory właziły :P
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 21 Kwiecień 11, 11:25   

Stwory nie przejda przez zadne drzwi, zelazne przydatne tylko w multi(mozna je niezle zabunkrowac).
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 23 Kwiecień 11, 09:28   

Żelazne mają jeszcze taką właściwość, że nie da się ich otworzyć ręką - trzeba użyć dźwigni/przycisku/płytki naciskowej/doprowadzić zasilony przewód. Osobiście używam raz drewnianych, a raz żelaznych, w zależności od stylu budowli.

Co sądzicie o nowych torach wprowadzonych w updacie 1.5(power rail i detector rail)? Ja uważam że jak na swoją cenę, power rails nie powinne tworzyć się po 6, tylko co najmniej po 10 sztuk. Poza tym mogą być przydatne(trochę spokoju z ustawianiem boosterów, chociaż taki podwójny czy potrójny booster sam też wiele zdziała).
 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 23 Kwiecień 11, 09:34   

Jak dla mnie te szyny sa wporzadku, tylko nie rozumiem zastosowania detector rail. :P
Ja czekam na jakas latke naprawajaca, teraz Minecraft crashuje co 2 minuty...
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 23 Kwiecień 11, 09:40   

Lowcakur napisał/a:
tylko nie rozumiem zastosowania detector rail.

Ja ich używam do jednostronnych zwrotnic.

Lord Smerf napisał/a:
Poza tym mogą być przydatne(trochę spokoju z ustawianiem boosterów, chociaż taki podwójny czy potrójny booster sam też wiele zdziała).

Ja ich używam jako uproszczenie w boosterach ;)
_________________

 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 27 Kwiecień 11, 13:37   

Lord Smerf napisał/a:
Żelazne mają jeszcze taką właściwość, że nie da się ich otworzyć ręką - trzeba użyć dźwigni/przycisku/płytki naciskowej/doprowadzić zasilony przewód. Osobiście używam raz drewnianych, a raz żelaznych, w zależności od stylu budowli.


To wiem :D Lepiej przycisku bo właśnie jak dasz tam płytkę naciskową to moby wejdą :P (Mój stary błąd [daaaawno, jak zaczynałem grać] przez który w mojej kopalni znalazły się crepery [czy creepery, creppery w końcu nie wiem :P ], znalazły się tam przez to że nie zauważyłem po drugiej stronie górki, pagórka [była mała] ich spawna, gdy ja wymieniłem drewniane drzwi na żelazne i ustawiłem płyty poszedłem szukać jakichś materiałów [na tym savie grałem dopiero 2 dni], cały dzień i gdy wróciłem (popłynąłem na inny kontynent) otwieram drzwi a tam te mordki crepperów :D [Wtedy byłem początkujący i myślałem że to są moby pasywne (jak np: krowa)] podszedłem do nich no i wiecie, wielkie bum :P , straciłem cały ekwipunek bo miałem takiego pecha że creepery zrobiły giga dziurę i "dokopały" się do lawy, [lawa niszczy] zacząłem grać od nowa, dwa dni przepadły :P ) dacie jakieś screeny? :P ja pracuję teraz nad czymś oryginalnym, zobaczycie :D
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 28
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 27 Kwiecień 11, 14:33   

Ja teraz buduję taką dość dużą wieżę, może zrobię z niej coś w stylu latarni morskiej.
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 14 Maj 11, 17:00   

Będę prowadził dziennik budowy mojego mini zamku :D Oto początek (w miarę będę edytował posta)

Aha, tamten "oryginalny" pomysł na chwilę wstrzymuję

1 dzień
Fundamenty gotowe:
Dzień:
KLIK
Noc:
KLIK
Proszę się nie sugerować pochodniami, są one rozmieszczone losowo (potem zmienię)
I sory za to "E" bo mam buga gdy włączę od nowa grę to tracę osiągnięcia
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Hunter 
Ciężkozbrojny


Gra w: Stronghold & Stronghold Crusader
Wiek: 25
Posty: 799
Skąd: Z forum.
Medale: Brak

Wysłany: 15 Czerwiec 11, 22:32   

Mam pewien problem, otóż ściągam sobie betę ze strony oficjalnej, ale nie mogę się zalogować ani pobrać gry (to tylko launcher), linki tam też nie działają.
_________________
o/ -> KAMPANIA <- \o
 
 
przemusio 
Piechur


Gra w: czasami zrobię mapę na konkurs (SH/ SHC),
Wiek: 26
Posty: 460
Skąd: Gdynia
Medale: Brak

Wysłany: 15 Czerwiec 11, 22:42   

wojownik napisał/a:
Mam pewien problem, otóż ściągam sobie betę ze strony oficjalnej

Zakupiłeś ? :D
wojownik napisał/a:
linki tam też nie działają.

Dzisiaj było hackowane, teraz działa :)
_________________

 
 
Lowcakur 
Szlachcic


Gra w: Sh+SHC
Wiek: 29
Posty: 259
Skąd: Rumia
Medale: Brak

Wysłany: 15 Czerwiec 11, 22:48   

Mozesz dostac odemnie launncher na GG. Napisz keidy bedziesz, a dostnaiesz.
_________________
One, two Freedy's comming for you... Three, four better lock your door... Five, six grab a crucifix... Seven, eight better stay up late... Nine, ten never sleep again...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz