ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Atak na forum
Autor Wiadomość
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

  Wysłany: 20 Styczeń 11, 11:22   Atak na forum

Na początku tygodnia rozpoczęło się oblężenie na forum.
Bot/program, wykorzystując listę użytkowników próbuje zalogować się na każde konto, przy użyciu różnych haseł. Dlatego ostatnio tak wiele osób otrzymało komunikat o czasowym zablokowaniu konta z powodu wielokrotnych, błędnych prób logowania.

Wczoraj podjąłem pewne kroki, żeby zminimalizować szanse na powodzenie ataku i zbanowałem najbardziej aktywne adresy IP. Niestety ze względu na sposób działania, oraz to, że bot korzysta z wielu serwerów, do zamaskowania prawdziwego adresu, nie mogę całkowicie zablokować ataku.

Każdy z was, kto używa prostego hasła*, powinien je jak najszybciej zmienić
. Nie wiem co nas może czekać, jeśli jakieś konto zostanie skradzione.

(*) Pisząc "proste hasło" mam na myśli:
- złożone z prostej modyfikacji loginu (hasło identyczne z loginem nie jest dozwolone) - różnica w wielkości liter, dodany jakiś dodatkowy znak/litera/cyfra na końcu itp.
- ciąg cyfr lub liter wpisanych w kolejności występowania na klawiaturze
- wielokrotnie powtórzona cyfra/litera

Polecam również przeczytanie artykułu dotyczącego jakości haseł:
http://www.bezpieczniejws...o-to-haslo.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz