ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[problem] Multiplayer z kolegą - możliwości
Autor Wiadomość
vovuvo 
Wędrowiec

Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 29 Grudzień 08, 21:25   [problem] Multiplayer z kolegą - możliwości

Witam mam prośbmę wymieńcie mi wszystkie możliwosci gry [scharakteryzujcie je] przez neta z kolega w TWIERDZE KRZYZOWIEC

TCP IP
GameSpyArcade
Hamachi


GSA to ostateczność

wytlumaczcie mi jak grac przez hamachi i tcp ip
 
 
Acrobot 
Mieszczanin


Posty: 113
Medale: Brak

Wysłany: 30 Grudzień 08, 08:02   

TCP/IP jest chyba najłatwiejsze. Tam gdzie masz wolne pole wpisujesz IP hosta i dalej idziesz i tam masz jakies ustwienia bodajże i dajesz znowu dalej i do gry. A hamachi nie wiem, ale wiem że musisz je mieć :lol:
 
 
Fargoyaver 
Wędrowiec

Wiek: 28
Posty: 13
Skąd: Częstochowa
Medale: Brak

Wysłany: 30 Grudzień 08, 08:08   

Wytłumaczę mu trochę dokładniej bo się chłopak zamęczy zanim zrobi D:..
Za pomocą IP:
Jeśli jesteś hostem wystarczy że założysz grę "Utwórz grę[chyba]" i podasz koledze ip
Jeśli dołączasz do gry otrzymujesz ip od kolegi, w górnym pustym polu wpisujesz to ip a dolne zostawiasz wolne.. i klikasz bodajże szukaj.. po paru sekundach powinno znaleść grę więć dołączasz...
Za pomocą Hamachi:
Tak samo tylko że za pomocą ip z hamachi..

@Down
Miałeś to już zrobione czy pisałeś przed chwilą D:?
Ostatnio zmieniony przez Fargoyaver 30 Grudzień 08, 08:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Lutel 
Wojownik


Posty: 724
Medale: Brak

Wysłany: 30 Grudzień 08, 08:23   

IP :
Wchodzisz do gry, w menu klikasz na Multiplayer i wyświetla ci się takie coś :



W pierwsze puste pole wpisujesz adres IP osoby, z którą chcesz się połączyć, klikasz potem "dołącz" na dole i przechodzisz tu :



Jeśli dobrze wpisałeś adres IP i nie masz żadnych problemów z połączeniem to powinieneś zobaczyć nazwę serwera, klikasz dołącz i tyle.
Jeżeli natomiast to ty chcesz założyć grę to w tym pierwszym panelu Multiplayer klikasz na "Host" na dole po lewej i inni będą musieli wpisać twój adres IP żeby się połączyć.

Hamachi :
Program ułatwiający grę, głównie dla posiadaczy radiówek, niepublicznych IP, itp.
Dołączasz się do jakiejś sieci i zostaje ci przypisany nowy adres IP, który inni muszą wpisać tak samo jak w łączeniu się przez IP.

GameSpy :
Czemu ostateczność ? Nie umiemy pewnie się zarejestrować, co ? Czy mamy radiówkę ?

GameSpy jest wielkie. Wchodzisz, po lewej masz swoje gry, po prawej listę znajomych. Wchodzisz do jakiejś gry i masz na dole czat, a wyżej listę serverów gotowych do gry.

 
 
vovuvo 
Wędrowiec

Posty: 2
Medale: Brak

Wysłany: 30 Grudzień 08, 08:28   

hehehe dzieki za szczegolowe wskazowki ale az taki zielonu to nie jestem :P

cjodzilo mi o to czy nie bedzie zadnych problemow np a portami i innymi rzeczami


TCP IP by mnie njabardziej interesowało
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz