ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Prawybory w PO
Autor Wiadomość
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 6 Marzec 10, 15:18   Prawybory w PO

Ostatnio media skupiły się na jednym temacie - prawyborach w Platformie Obywatelskiej. Donald Tusk zrezygnował z kandydowania na Prezydenta RP i postanowił pozostać na stanowisku Prezesa Rady Ministrów.
Pojawiło się więc pytanie - kto zamiast niego? Padały dwa główne nazwiska: obecnego Marshalla Sejmu Bronisława Komorowskiego oraz szefa MSZ Radosława Sikorskiego. O tym, który z nich będzie walczył o ,,pałac, żyrandol i weto" zadecyduje głosowanie wszystkich członków partii. PO wzięło przykład ze Stanów Zjednoczonych, gdzie prawybory należą do standardów.

Teraz pytanie do Was: kto waszym zdaniem wygra prawybory? A kogo wy widzicie jako kandydata na prezydenta partii rządzącej? Komorowski czy Sikorski? A może ktoś trzeci, kogo pominięto? Zapraszam do dyskusji.

Osobiście jestem w 100% za Bronkiem. To bardziej doświadczony polityk, należał do rządu Tadeusza Mazowieckiego, posiada silne korzenie patriotyczne, a poza tym wydaje się sympatyczny (oczywiście jak na polityka ;]). W żadnym wypadku nie wybrałbym (gdybym oczywiście miał taką możliwość ;) ) tego sprzedawczyka z PO-PiSu. Jak go kto ocenia, to już sprawa indywidualna, ale dla mnie ktoś, kto nie ma wstydu przejść na drugą stronę barykady, nie nadaje się na prezydenta. Poza tym, jak widać w jego wypowiedziach, przede wszystkim zależy mu na zemście na Kaczyńskich i ich poniżeniu niż na samym fotelu. Komorowski nie jest do tej sprawy tak przywiązany emocjonalnie i może właśnie dlatego wzbudza moje (do pewnego stopnia) zaufanie. No i nasz Radek ma bardzo krótki staż polityczny, a już się ciśnie na najwyższe stanowisko w państwie. Jest to chyba jedyna sytuacja, w której zgadzam się z fanem bimbru - Palikotem: Sikorski nie powinien być kandydatem na Prezydenta, przynajmniej nie z ramienia PO.

Póki co zdanie w samej partii jest bardzo podzielone. "Baroni Platformy" wolą Komorowskiego, podobnie większość kobiet, zaś ci drugoplanowi politycy (Gowin i spółka) popierają Sikorskiego. Wynik jest więc nadal wielką niewiadomą.

Jeśli powiedziałem coś źle, prosiłbym o sprostowanie ;) . Pozdrawiam.
 
 
 
wojtas630 
Wędrowiec


Gra w: Crusader :)
Wiek: 30
Posty: 17
Skąd: Głuchołazy
Medale: Brak

Wysłany: 25 Marzec 10, 15:19   

Wiesz mi to wszystko jedno kto wygra te wybory xP :lol:
_________________
"Moi Ludzie Są Szybsi Niż Wiatr, Bardziej Cisi niż Wąż...Masz Racje Że Się Ich Obawiasz"

Nizar The Silent (Cichy)
 
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 26 Marzec 10, 16:59   

Heh, z nabijania postów niektórzy czynią sztukę, niczym Ferdek z bycia bezrobotnym...

Jutro ogłoszenie wyników. Liczę na sukces Komorowskiego ;) .
 
 
 
PitaKura 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 98
Skąd: Szczecin
Medale: Brak

Wysłany: 27 Marzec 10, 12:44   

A ja liczę że w parlament pie... odłamek skalny oderwany z planetoidy kosmicznej zdolny zniszczyć cały sejm, senat. Wtedy wszyscy będą szczęśliwi, a w szczególności Polacy.
_________________
http://www.lajty.pl/ -> Serwery CS 1.6
http://www.csaction.pl -> Moja stronka o Counter-Strike ;)
 
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 27 Marzec 10, 19:33   

Hehe, słuszna uwaga ;) .
No i wygrał Komorowski. Zmiażdżył Sikorskiego, aczkolwiek te całe prawybory były strasznie nudne i przewidywalne :/ .
 
 
 
Marori 
Burżuj

Gra w: Warchest
Posty: 243
Medale: Brak

Wysłany: 1 Kwiecień 10, 21:01   

Ani Komorowski ani Sikorski ; O.
_________________
|M|pr0
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz