ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Modelarstwo i malowanie figurek
Autor Wiadomość
Kokoju 
Piechur


Gra w: różne takie...
Wiek: 27
Posty: 505
Skąd: I tak nie trafisz...
Medale: Brak

Wysłany: 20 Luty 10, 21:17   Modelarstwo i malowanie figurek

Jak w temacie, dyskusja o tym.
Ja tam chciałem sobie spróbować, i zacząłem od Włądcy Pierścieni bo to były jedyne znane mi figurki, ale były w ch.j drogie. 24 figurki za ok. 100zł+farbki 13zł za sztukę. Kupiłem raz gobliny, raz elfy i Gondor, dodatkowo farbki, i wyszło mi razem 300zł ;/
Później brat znalazł sklep internetowy z tego typu rzeczami. Były to figurki historyczne, nie na licencję jak LotR czy Warhammer, i było ok. 40 figurek za śmieszną cenę 20zł. Wychodziło 2x więcej figurek za pięciokrotnie niższą cenę, obawiałem siętrochę jakości, ale w końcu postanowiłem kupić na spróbowanie. Kupiłem Arabów od Italeri, Wikingów od Zvezdy i Burgundzkich Rycerzy od MiniArt. Arabowie (z XVIII wieku) byli świetni, Wikingowie też, a Rycerze... dupni, zero szczegółów, efekty tanich odlewów (np. zabłąkane kawałki plastiku wokół figurek)... DO tego trochę farbek, tównież tańszych, ale także nie przypadły mi zbyt do gustu. Później kupiłem Galów (Italeri) i armię chłopską (Zvezda)+maty do makiet+sztuczna trawa+2 modele domów (Italeri i MiniArt). W końcu doszły, oczywiście znów MiniArt okazało się kompletnym badziewiem. Obecnie kupiłem dwa kolejne domki Italeri, i zamierzam zrobić mniej więcej wojny Napoleońskie.

A jakie są wasze wrażenia/wasza historia z tego typu rzeczami?
_________________
„-Ja was uczę nadczłowieka. Człowiek jest czemś, co pokonane być powinne. Cóżeście uczynili, aby go pokonać? Wszystkie istoty stworzyły coś ponad siebie; chcecie być odpływem tej wielkiej fali i raczej do zwierzęcia wrócić, niźli człowieka pokonać? […] Patrzcie, ja wam wskazuję nadczłowieka! […] Gdzież jest ten piorun, który by was liznął swym językiem? Gdzież jest ten obłęd, który by wam zaszczepić należało? Patrzcie, ja was uczę nadczłowieka. On jest tym piorunem, on jest tym obłędem!”

Fryderyk Nietzsche
 
 
 
McGregor 
Wolny chłop


Gra w: Twierdza Deluxe, Twierdza Krzyżowiec
Wiek: 26
Posty: 50
Skąd: Z Polski
Medale: Brak

Wysłany: 22 Maj 10, 20:51   

Wiem, że to stary temat (prawie sprzed 4 miesięcy), ale mam nadzieję, że ktoś mi odpowie :P .
Interesowałem się takimi rzeczami, ale nie kupiłem nic co było by z tym związane. Szkoda mi kasy wyrzucać kasy w błoto, wole najpierw zapytać (ale ten McGregor to materialista!!! Szkoda mu kasy na figurkę!!!). Chciałem mieć kilka figurek kolekcjonerskich średniowiecznych żołnierzy/rycerzy czy coś w tym stylu (zawszę interesowało mnie średniowiecze choć za nic nie chciał bym wtedy żyć). Czy ktoś może coś polecić?
_________________
Kontakt: e-mail: usio@poczta.onet.pl Skype:Usiek01 Komórka:[T A J N E]
fax: się zgubił
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz