ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
[problem] GameSpy - nie można grać
Autor Wiadomość
Qunir 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 24 Grudzień 08, 12:12   

kamil4772, mam RP614v4. Ale lepuiej napisz mi na gg:4643621
 
 
kamil4772 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 24 Grudzień 08, 12:42   

To tak nalezy zastowac DMZ uzwywa się w kontekście firewalla na styku różnych sieci (np. WAN i LAN), nalezy zalwazyć, że IP zewnetrzne bedzie tylko na jednym komputerze, zwiekszy sie też niebezpieczeństwo na ataki z sieci, jakis antywir obowiązkowo :P
Qunir, ma routet NetGear, wiec bedzie przykladem dla innych :P jest adminem sieci zna haslo i nazwe
loguje sie na stronie http://192.168.1.1/
sprawdza swoje IP czyli 192.168.1.X
wchodzi w zakladke wan setup
zaznacza DMZ server i wpisuje swoje IP
jeszcze zostaje klik na apply i gotowe :) router sie restartuje zostaje restart kompa i musi dzialac!

mam nadzieje że zmniejszy to ilosc osob miejacych z tym problem a na GSA jest wiele takich ludzi

napisalem to na szybko, wiec sory za bledy

pozdrawiam
 
 
 
speeder11 
Szlachcic


Posty: 329
Skąd: Stronghold Crusader
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 24 Grudzień 08, 12:56   

Ja mam router Air Live... jeśli wiesz jak to zrobić, to napisz :P

I mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak zrobię to na komputerze, gdzie jest admin sieci, a tam nie mam twierdzy (komp brata), to adres IP zewnętrzny będzie też na drugim kompie?
_________________
Sesja RPG - Xevius Latenius, złodziejaszek, 234 złota.
 
 
 
kamil4772 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 24 Grudzień 08, 13:21   

nie bede tego 10 razy opisywal xD poszukaj w ustawieniach swojego modemuopcji DMZ wlacz ja i po problemie

Cytat:
I mam jeszcze jedno pytanie. Czy jak zrobię to na komputerze, gdzie jest admin sieci, a tam nie mam twierdzy (komp brata), to adres IP zewnętrzny będzie też na drugim kompie?

pytanie glupawe :P

przeczytaj jescze raz to co napisalem, logiczen jest ze zmiany dokonujesz za posrenictwem komputera na ruterze

napisałem ze IP zewnetrzne za pomosą DMZ moze byc tylko na jednym kompie w sieci
 
 
 
Malcolm 
Burżuj


Wiek: 32
Posty: 164
Skąd: Poznań
Medale: Brak

Wysłany: 24 Grudzień 08, 13:39   

Nie trzeba używać DMZ, dobrze przekierowane porty wystarczą. Chociaż jak się nie zna wszystkich portów lub nie umie się tego skonfigurować to tak będzie najłatwiej ;) .
 
 
Qunir 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 24 Grudzień 08, 13:53   

Ja już nie wiem co zrobić jak podłączyłem neta bezpośrednio do kompa wszystko działa a jak od routera to nie chce nadal działa zrobił tak odblokowałem all porty nawet w GameSpy i te podane tutaj zrobiłem to co kolega wyżej kazał nawet w Firewall standardowym co jest od razu w XP odblokowałem te porty co tu Grę i GameSpy. I nadal nic ;/

A antywirus - Avast niczego mi nie blokuje?? :p
Albo skype?
 
 
kamil4772 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 24 Grudzień 08, 14:23   

co do DMZ jest to najprostszy sposób i najniebezpieczniejszy :) jak bede mial czas opisze inne,
jeszcze dodam definicje :)
DMZ - (ang. De-Militarized Zone) to określenie wyizolowanej strefy w sieci lokalnej, do której dostęp nie jest blokowany przez router brzegowy (za pomocą np. firewalla). Dostęp do wybranych komputerów ze strefy zdemilitaryzowanej może się odbywać za pomocą zewnętrznych stałych adresów IP.

Qunir, powinno dzialac avast ani skype nie blokuje, bardziej jakis firewall(wylacz calkowicie windowsowego)
dziala Ci hamachi i programy P2P?

P.S -jesli dostawca daje kilka zewnetrznych IP można zastosować DMZ na kilku koputerach :)
-po zastosowaniu DMZ GSA dalej pokazuje komunikat
pomimo to wszystko dziala poprawnie, wiec nie nalezy sie nim sugerowac :)
Ostatnio zmieniony przez Odyn 24 Grudzień 08, 20:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Qunir 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 24 Grudzień 08, 14:28   

Taka prawda że od początku miałem tak ustawione i zawsze mi ten komunikat wyskakiwał i tez nie mogłem sobie pograć. Próbowałem z anglikiem i polakiem przez hamachi w grze brałem multiplayer i wpisywałem kolegi IP hamachi i też nie chciało się podłączyć. Tak więc zostaje tylko jeden sposób rozwalić router i zerwać umowę bo to mnie już wkurza ;/

Rozumiem, że poniosły Cię emocje, jednak regulamin zabrania używania wulgaryzmów.. Niestety muszę Ci wlepić warna ;/
- Bordinio
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 31 Grudzień 08, 09:35, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kamil4772 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Wysłany: 24 Grudzień 08, 23:05   

Cytat:
Próbowałem z anglikiem i polakiem przez hamachi w grze brałem multiplayer i wpisywałem kolegi IP hamachi i też nie chciało się podłączyć. Tak więc zostaje tylko jeden sposób rozwalić router i zerwać umowę bo to mnie już wkurza ;/

wku****** mnie pytalem sie Ciebie na początku rozmowy na gg i Tu na forum czy dziala Ci hamachi i programy p2p, a teraz nagle piszesz, że NIE.
Brak mi słow :/

speeder11,
Cytat:
Ja mam router Air Live... jeśli wiesz jak to zrobić, to napisz

daj screeny z panelu administracyjnego :) albo sam poszukaj o przekierowywaniu portów lub o DMZ
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 27 Grudzień 08, 16:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Qunir 
Wędrowiec

Posty: 11
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 1/3/3
Wysłany: 30 Grudzień 08, 21:36   

Bordinio dzięki że mnie rozumiesz i przepraszam.
A co do tematu to jak już wiemy tą całą resztę i że przez hamachi też nie chce mi działać to ktoś wie jak mi pomóc?
kamil4772 napisał/a:

wku****** mnie pytalem sie Ciebie na początku rozmowy na gg i Tu na forum czy dziala Ci hamachi i programy p2p, a teraz nagle piszesz, że NIE.
Brak mi słow :/


Sry kamil4772 ale w tedy nie myślałem o tym że próbowałem już przez hamachi grać w tamtej chwili co mnie pytałeś zapomniałem wogóle o tym że próbowałem. Przepraszam i ciebie :( :( :(
 
 
maniak 
Wędrowiec

Posty: 5
Medale: Brak

Wysłany: 17 Czerwiec 09, 20:37   

Witam. nie zakladalem nowego tematu bo nie chcialem zasmiecac ;)
a wiec mam problem ;/ chce pograc sobie w twierdze przez multiplayer ale nie mam pojecia jak to zrobic wchodze w multiplayer i dalej jestem zielony :( ( mam angelska wersje)
gram w twierdze pare ladnych lat ( z przerwami ) i znudzillo mi sie pykanie z kompem heh
mam nadzieje ze ktos mi pomoze i to w miare szybko ;) pzdr
 
 
captaincoguar 
Osadnik

Posty: 34
Medale: Brak

Wysłany: 28 Lipiec 09, 18:01   

Dobra Instrukcja co musisz zrobić- Na pewno zadziała

1.Przez GamSpy nie pograsz , jedynie GameRanger (www.gameranger.com -nie przyjmuje polskich maili , jedynie coś w stylu gmail , hotmail , yahaoo ).
2.Otwierasz w ruterze porty (poszukaj w necie ). Pamiętaj aby ustawić je na IP 192.168.1.50
3.Wyłącz zaporę systemu Windows i sprawdź czy firewal nie blokuje gry .
4.Ważna rzecz :Mój komputer-Moje miejsce sieciowe-wyświetl połączenia sieciowe-klikasz na to które używasz-Właściwości-Wybierasz z listy -Protokół internetowy (TCP/IP) i Ustawiasz jak na screenie


Prawda jest taka , że na tym forum nie warto zadawać takich pytań -ponieważ nie ma tutaj elity do tych spraw , a 99% użytkowników gra przez hamchi albo młóci 5 rok singa.Nie uważam abym był expertem w tej sprawie ale po prostu staram się pomagać . Następnym razem wbij w google pclab.pl itp.
_________________
www.clanodk.com
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz