ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Disciples I
Autor Wiadomość
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 26 Styczeń 10, 09:29   Disciples I

Witam!
Disciples I to tytuł mało znany, głównie z powodu przyćmienia go potęgą serii Heroes of Might & Magic w świecie strategii turowych. Mimo to może znajdzie się jakiś gracz na tym forum?
Wg mnie to też bardzo dobra gra. Podoba mi się to, że zamiast tysięcy żołnierzy dysponujemy zaledwie kilkoma, których musimy stale szkolić. Ponadto ten klimat...
Grałem w Disciples kilka lat temu, a następnie rok temu kupiłem sobie znowu płytę ;]. Ostatnio mała przerwa, bo nie można we wszystko szpilać na raz :D .

Co sądzicie o tej grze? A może ktoś posiada Disciples II lub III? Zapraszam do dyskusji! :)
 
 
 
Mauricius 
Wędrowiec


Gra w: Twierdza Deluxe, Twierdza Warchest.
Wiek: 99
Posty: 18
Skąd: Cezarea
Medale: Brak

Wysłany: 15 Luty 10, 13:48   Apostołowie...

Apostołowie: Święte Ziemie (czemu tytułu dwójki nie przetłumaczono ;-) , czyżby jakieś protesty religijne?) to świetna seria i w przeciwieństwie do mojej ulubionej i martwej sagi Might and Magic - jej producent (to znaczy NWC, nie mistrz Jon Van Caneghem :mrgreen: ) nadal żyje i wydał trójkę, w którą zamierzam za jakiś czas zagrać.
Grałem w jedynkę, odkąd kupiłem w jednym z numerów Click... Niestety szybko się nudziła, w przeciwieństwie do dwójki, którą dobrze wspominam (jednak przez słabą popularność jak sam wspomniałeś, nie wydano dla dwójki ostatniego dla niej dodatku i wersji Gold :-( ). W jedynce mimo najszczerszych chęci i kombinowania w edytorze map, nigdy nie udało mi się pokonać strażnika stolicy :evil: , co chyba najlepiej pamiętam (z wyjątkiem zabawnego głosu Kultysty :mrgreen: ).
_________________
Omnibus qui sunt Romæ, dilectis Dei, vocatis sanctis gratia vobis, et pax a Deo Patre nostro, et Domino Jesu Christo.
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 15 Luty 10, 13:59   

Chodzi ci o sagę Might & Magic, czyli serię RPGów, czy Heroes of Mights & Magic, czyli strategie turowe? Jeśli o to drugie, to powstają nowe części ;) , choć już dawno porzucono TE klimaty :) .

W dwójkę grałem parę razy u kolegi. Nawet fajna ;) . Jest 5 ras - wreszcie gdzieś przyporządkowano elfy :p . I dosyć przyzwoita grafika - nie przesadzono z tymi efektami 3D :) .

W jedynce mnie też nigdy nie udało się pokonać strażnika :D . Ale podobno to możliwe ;].

Trzecia część już nie jest taka fajna jak dwie wcześniejsze: tylko 3 rasy (!) i znowu nadmiar trójwymiaru, który do tego typu gierek średnio pasuje (trochę nieczytelny) ;) . Ale chyba się pokuszę o jej zakup ;], choćby do wypróbowania.


Disciplesy mają bardzo fajną fabułę. Wciągają mnie tego typu alternatywne historie powstania świata, mitologia, wojny Piekła z Niebem, a wśród nich biedni ludzie padający ofiarą tych walk.
 
 
 
Mauricius 
Wędrowiec


Gra w: Twierdza Deluxe, Twierdza Warchest.
Wiek: 99
Posty: 18
Skąd: Cezarea
Medale: Brak

Wysłany: 15 Luty 10, 14:18   

Tak, chodziło mi o świętą sagę Might and Magic. Może i powstają gry tak nazwane (i tylko z nazwy z nią związane, chociaż nie na długo... zmiana nazewnictwa na Might and Magic: Nazwa Gry :mrgreen: ), ale New World Computing nad nimi nie czuwa (co pisałem w poprzednim poście, głównie odnośnie śmierci producenta), z oryginalną sagą M&M nie mają nic wspólnego i jest to zwykła szmira i żerowanie, niczym hieny na zmarłej udanej serii gier i ich kasiastym tytule.

Co do dwójki, z elfami coś zrobiono, ale gdzie zielonoskórzy :mrgreen: ? Sądziłem, że w Ostrzu Mieczy (tak się nazywał czwarty dodatek? nie pamiętam już za dobrze), albo w Apostołach III: Renesansie, coś z tym zrobią.

W trzeciej części dodano poruszanie się jednostek po placu bitwy (jak w Heroesach), według niektórych ponoć zepsuło to totalnie grę :shock: . No i zabrano centaury :-x .

Fabuła jest bardzo interesująca, te spiski i intrygi... Niczym na Rzymskim dworze. No, to jedna z niewielu fabuł w grach, która spodobała się nawet wybrednemu autorowi mojej ulubionej strony o M&M.
_________________
Omnibus qui sunt Romæ, dilectis Dei, vocatis sanctis gratia vobis, et pax a Deo Patre nostro, et Domino Jesu Christo.
 
 
ImpPoland 
Wolny chłop


Gra w: 1 Deluxe, Crusader, 2, Extreme
Wiek: 28
Posty: 67
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Medale: Brak

Wysłany: 19 Marzec 10, 12:40   

No ja grałem w 1 i 2 i według mnie dużo lepsze od Heroes :D Najbardziej ciekawa była walka, te ciosy, wypowiadane czary, już nie gram w to, ale chetnie zagrał bym w apostołów.
Tutaj mój filmik z 2 :D
http://www.youtube.com/watch?v=6xRr4Zo58yU
_________________
http://www.youtube.com/user/Impcabal?feature=mhum - Poradniki oraz filmy z Stronghold Crusader i nie tylko!
http://www.lastfm.pl/user/Podwojny12 - Profil na last fm
 
 
 
kolesgit 
Wolny chłop


Gra w: SH1,SHC
Wiek: 30
Posty: 50
Skąd: Leżajsk
Medale: Brak

Wysłany: 20 Marzec 10, 09:38   

Świetna gra, kupiłem sobie kiedyś Disciples II z dodatkami i mi się bardzo spodobała. Ale dawno poszła w niepamięć
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz