ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Kara śmierci
Autor Wiadomość
kapifili 
Mieszczanin


Gra w: Wszystkie Strongholdy i nie tylko
Wiek: 22
Posty: 123
Skąd: Polska
Medale: Brak

Wysłany: 15 Wrzesień 16, 20:55   Kara śmierci

Myślę, że czas poruszyć kolejny bardzo ważny temat. Co sądzicie o karze śmierci? Powinna zostać ona przywrócona, czy też nie?
Moim zdaniem śmiercią powinni być karani umyślni mordercy i pedofile.
_________________
"Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. [...] Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
- Andrzej Sapkowski, Ostatnie Życzenie

Chwała Twierdzy!
 
 
Kacper 
Moderator
widzi wszystko.


Gra w: Stronghold 1
Posty: 429
Medale: Brak

Wysłany: 15 Wrzesień 16, 22:50   

Jako ciekawostka w temacie

_________________
I znowu polski rycerz dumnie
podejmie złotą rękawicę.
Widziałem ją w blaszanej trumnie,
gdzie wróg rozbitą miał przyłbicę.
Gustaw Kodrąb 1941
 
 
CebulakV1 
Wolny chłop


Wiek: 76
Posty: 89
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 14/3/3
Wysłany: 16 Wrzesień 16, 00:16   Re: Kara śmierci

kapifili napisał/a:

Moim zdaniem śmiercią powinni być karani umyślni mordercy i pedofile.


Dodałbym jeszcze pedałów, niestety dopóki Polska będzie pod okupacją UE kara śmierci nie będzie przywrócona.
_________________
CZERWONYM ŚMIERĆ!!
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 16 Wrzesień 16, 15:01   

Przy pierwszej myśli, wydaję się, że kara śmierci jest jak najbardziej ok, bo "śmieć ludzki" zostaje wyeliminowany, nie trzeba go utrzymywać etc. Jednakże zawsze istnieje szansa skazania niewinnej osoby na kare śmierci, zwłaszcza w przypadku pedofili. A przypadek w którym niewinna osoba zostaje uśmiercona za niepopełnioną zbrodnię jest niedopuszczalny. Kara śmierci powinna funkcjonować, ale tylko w szczególnych, bardzo rzadkich przypadkach, jakichś ewidentnych zwyrodnialców, których wina jest niepodważalna, a nie, że każdego pedofila z automatu na egzekucje.

kapifili napisał/a:
Moim zdaniem śmiercią powinni być karani umyślni mordercy

Czasem ciężko jest jednoznacznie udowodnić "umyślność", chyba że pod jako umyślnych masz na myśli takich, którzy zabili więcej niż jedną osobę(bo w takiej sytuacji raczej ciężko się kłócić o umyślność).
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 16 Wrzesień 16, 15:11   

Obawiasz się pomyłki Threeth? Nie masz czego; sam o tym rozmawiałem z kolegą i powiedział mi mniej więcej: "Skazywać na karę śmierci powinno się dopiero kiedy dwukrotnie 5 sędziów zatwierdzi wyrok i nie będzie ani cienia wątpliwości, a jak jeden zawetuje to nie będzie wykonana kara. Poza tym tu chodzi o takie przypadki jak np. Trynkiewicz czy Breivik; nie ma ani cienia wątpliwości że to on, bo wręcz za rękę został złapany."

Btw. czy służby specjalne w Polsce mogą uzyskać zezwolenie na zabicie agresora na miejscu, czy mogą go jedynie obezwładnić? Jeśli mogą uzyskać, to jak szybko? Oczywiście mówię o sytuacjach o charakterze terrorystycznym.
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Threeth 
Dzielny wojak

Posty: 594
Skąd: Bielsko-Biała
Medale: Brak

Wysłany: 16 Wrzesień 16, 15:31   

Dlatego napisałem:
Cytat:
Kara śmierci powinna funkcjonować, ale tylko w szczególnych, bardzo rzadkich przypadkach, jakichś ewidentnych zwyrodnialców, których wina jest niepodważalna, a nie, że każdego pedofila z automatu na egzekucje.


Mi chodzi tylko o to, że nie powinno się rozdawać kar śmierci jak cukierków, każdemu pedofilowi i mordercy.
_________________
>>Moje mapy<<
 
 
kapifili 
Mieszczanin


Gra w: Wszystkie Strongholdy i nie tylko
Wiek: 22
Posty: 123
Skąd: Polska
Medale: Brak

Wysłany: 16 Wrzesień 16, 18:48   

Threeth napisał/a:

Czasem ciężko jest jednoznacznie udowodnić "umyślność", chyba że pod jako umyślnych masz na myśli takich, którzy zabili więcej niż jedną osobę(bo w takiej sytuacji raczej ciężko się kłócić o umyślność).


Umyślny morderca, czyli ktoś kto obrał sobie za cel zabicie człowieka "x". Przykładowo, jeśli ktoś z powodu wściekłości zrzucił pana x ze skarpy i ta osoba zginęła, to morderca powinien być karany śmiercią. Co innego jeśli, ktoś zostanie zaatakowany przez pana y i w wyniku bójki przypadkowo zrzuci pana y z balkonu. Wiadomo, zamiar człowieka, który był atakowany to obronić się. Pan y w tej sytuacji sam jest winien swojej śmierci.
_________________
"Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. [...] Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
- Andrzej Sapkowski, Ostatnie Życzenie

Chwała Twierdzy!
 
 
CebulakV1 
Wolny chłop


Wiek: 76
Posty: 89
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 14/3/3
Wysłany: 17 Wrzesień 16, 13:16   

Zależy wszystko od sytuacji bo nie za każde morderstwo powinna być kara śmierci ale wiadomo że taki Trynki powinien już dawno wisieć.
_________________
CZERWONYM ŚMIERĆ!!
 
 
kapifili 
Mieszczanin


Gra w: Wszystkie Strongholdy i nie tylko
Wiek: 22
Posty: 123
Skąd: Polska
Medale: Brak

Wysłany: 18 Wrzesień 16, 15:17   

Oczywiście, zdarzają się różne przypadki. Nie będę rozwodził się teraz nad każdą sprawą z osobna. Ale wiadomo, zdarzają się zabójstwa, gdzie jednoznacznie widać celowość morderstwa. Takie incydenty powinny być karane śmiercią.
_________________
"Zło to zło. Mniejsze, większe, średnie, wszystko jedno, proporcje są umowne a granice zatarte. [...] Ale jeżeli mam wybierać pomiędzy jednym złem a drugim, to wolę nie wybierać wcale."
- Andrzej Sapkowski, Ostatnie Życzenie

Chwała Twierdzy!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz