ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Studia informatyczne!
Autor Wiadomość
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 11 Luty 16, 18:19   Studia informatyczne!

Shoutbox napisał/a:
Tay: (...) A co do infy na AGH imo łatwiej się z matury dostać :D Właśnie zakuwam cały ten tydzień na 3. termin z analizy, może się spotkamy za rok xD
Albo może wybierasz się na dni otwarte? Jak tak to odwiedź EiT, budynek D17 :D

DarnokOk: (...) Wiadomo, nie olewam nauki matematyki i informatyki w liceum, bo matury z tych chyba się liczą do rekrutacji (największa wartość z nich). Jest też tam bodaj angielski i fizyka? Jak się nie uda oi, to dam radę maturą. A nawet jak nie, to zawsze mogę się przepisać po semestrze jak część odpadnie. Jak za rok? Przecież ja jestem w 1 klasie liceum. :) Teraz już zdasz!
Co do dni otwartych, widziałem. Jeszcze nie wiem, zobaczę, czy będę miał na tyle luzu, by odpuścić sobie piątek lekcji. Warto? Będą jakieś wykłady z informatyki, algorytmów, programowania? Teraz mnie tylko to interesuje. XD Btw. w którymś gmachu już byłem, przy odbiorze nagród z Tik-Tak'a w gimbie i mi się podobało. xd

Bordinio: Co prawda nie studiowałem programistyki, miałem jedynie podstawy, ale studia nie wyglądają jak na MIT :(

Tay: Darnok, infa sie nie liczy. Jest 4xmatma lub fizyka + angielski. Wobu przypadkach suma z obu poziomów. Czy warto przyjechać na dni otwarte? Jak dziekan Gajecki bedzie miec wyklad to tak!

DarnokOk: @Bordinio średnio widzę potrzebę wyjazdu do USA. I tak większość wymaganych w zawodzie bęcwałków będę musiał nauczyć się sam. @Tay, co to znaczy 4x matma? 2x podstawa i 2x rozszerzenie? I mam to rozumieć, że albo liczy się sama matma (podst. i rozsz.), albo fizyka i angielski (też po 2 poziomy)? Popatrzę sobie teraz na rekrutację, ale jak nie ma informatyki to trochę paradoks i kicha. XD
A widzę ten wzór, już nie musisz tłumaczyć. Pytanie teraz, czym się różni Informatyka od Informatyki stosowanej. :D Na wybór na szczęście mam jeszcze 2 lata.

Lord Smerf: @DarnokOk. informatyka prawie nigdzie się nie liczy(czasami możesz zaznaczyć krzyżyk przy okienku, żeby Ci ją policzyli do rekrutacji), bo na znacznej większości kierunków informatycznych i tak przyjmuje się, że wcale nie umiesz programować. Np. na MIMie jest specjalny potok z głównego przedmiotu informatycznego pierwszego semestru dla ludzi, którzy już potrafią programować. Co do informatyki stosowanej, to słyszałem, że na pierwszym semestrze nie ma żadnego programowania, za to jest mało ambitna matematyka i takie przedmioty jak ,,Linux"(cokolwiek by to miało znaczyć, pewnie można doczytać gdzieś w Internecie). Ale to opinia z drugiej ręki, pewnie Tay wie więcej.

Tay: Lord Smerf, jest dokładnie odwrotnie. Ja jestem na informatyce (NIE stosowanej) i pierwszy rok to 3 przedmioty matematyczne, algorytmika (śladowe ilości C++) i wspomniane UNIX'y na których klepie się komendy w bash'u i skrypty. Z kolei mój lokator jest na infie stosowanej i ma oprócz unixów podstawy informatyki(coś jak ta moja algorytmika znana szerzej jako WDI), asemblery i architektury procesorów
Ogólnie matma wszędzie to podstawa, analiza + algebra, a u mnie jeszcze jest na pierwszym matma dyskretna(kombinatoryka, grafy itp). Co do informatyk na AGH - najlepsza i najcięższa IET (na 3cim roku praktycznie każdy już pracuje i robi grube hajsy xD), potem samogłoski, czyli EAIIB, potem ponoć na wydziale fizyki.

DarnokOk: (...) No to będę w takim razie próbował na IET za 2 lata. 890/1000 da się załatwić :)

Siwy: Tay - ja np. w drugim semestrze będe miał bardzo duzo matmy. Analiza i algebra 2, matematyka dyskretna i rachunek prawdopodobieństwa. I jeszcze do tego fizyka. A z programowania tylko "programowanie obiektowe".

Tay: http://syllabuskrk.agh.ed...rne-informatyka
Ty sie nie wypowiadaj, pamiętam czasy jak nie miałeś zielonego kolorku i pisałeś głupoty :D
btw Darnok jakbys chciał mieć wgląd w to co się robi u nas na studiach, jakieś kolokwia czy coś to pisz :) Ja żałowałem, że nie wiedziałem wcześniej :D


Dobra, wkleiłem shouta. Postarałem się usunąć jakieś średnio związane z tematem wypowiedzi, ale jeżeli ktoś życzy sobie by fragment jego wypowiedzi, lub cała, zniknęła, to niech mi da znać, a zedytuję.

Więc:
Tay, ja zawsze chętnie mogę się dowiedzieć co robicie na studiach. Jesteś na pierwszym semestrze, tak? Na informatyce z IET, czy EAIIB? Jak to się dowiem, to popatrzę program zajęć i zapytam się o czym ogólnie są wykłady na przedmiotach, które mnie zainteresują.

Siwy, Ty oczywiście też możesz mi podać uczelnię, wydział i kierunek, jeśli zechcesz, bo zawsze taka wiedza o czym są wykłady jest przydatna. :D Lord Smerf tak samo, jeżeli jakiś przedmiot jest powiązany z informatyką. :)

No i jakieś darmowe materiały jeżeli strona je udostępnia nie studentom zawsze wporzo, choć ten skrypt ( https://students.mimuw.edu.pl/~szreder/skrypt.pdf ) od Lorda Smerfa skutecznie zajmuje mój czas, by zrozumieć co tam jest napisane.
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 11 Luty 16, 20:51   

Jestem na IET, 1 semestr, mam nadzieję, że wkrótce drugi. Mam kolokwia, notatki i egzaminy praktycznie ze wzystkiego do paru lat wstecz. Od razu mowie, ze syllabus nie jest do bólu precyzyjny, ale nazwy przedmiotów sie zgadzają. Niby rankingowo to jest najlepsza infa w kraju - czy tak jest nie wiem, ale jeśli gdzieś lecą z materiałem szybciej to szczerze współczuję :D
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 11 Luty 16, 21:29   

Hmmm, co kryje się pod "kolokwia, notatki i egzaminy ze wszystkiego do paru lat wstecz"? Gdzieś to można znaleźć, czy może wtyki u starszych studentów? :D

Hmmm, z pierwszego semestru w sumie średnio interesuje mnie jakikolwiek przedmiot. :D
Wstęp do informatyki to jest budowa komputera, pakiet biurowy? I czym jest Komunikacja i techniki zarządzania?

Na to jestem akurat bardzo czuły, bo ostatnimi czasy ludzie z niewiadomych powodów dodają czasem nawet ogonek tam, gdzie nie powinno go być, a zwykle zapominają o nim, tam, gdzie powinien być... S.
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
Ostatnio zmieniony przez Siwy 12 Luty 16, 23:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 11 Luty 16, 22:09   

Hahah nie, to powazny kierunek xD zadnego pakietu biurowego. Wdi to w sumie glownie algorytmika, na cwiczeniach lonkretne zadania do zakodzenia, glownie zadania z tablic wielowymiarowych, rekurencji i wskaznikow (np. Listy). Wyklady ro czesciowo podstawy programowania, ale tez bylo np o zlozonosci obliczeniowej algorytmow, ciutke asemblera i roznie ciekawe rzeczy.
Kazdy student ma dostep do wiki tworzonego przez studentow na ktorym jest masa materialow i opinie o kazdym prowadzacym. So tego forum. Ciekawostka - informatyka na IET to z tefo co wiem jedyny kierinek na AGH korzystajacy z enrolla, ktory napisali studenci tegoz kierunku - kazdy wybiera sobie optymalny plan zajec, a enroll dopasowuje jak najlepiej. Mi sie to podoba ;)

[ Dodano: 11 Luty 16, 23:10 ]
O kitzie napisze jak bede juz w domu, bo na telefonie mi zle. Poprawie trz wtedy bledy :)

[ Dodano: 11 Luty 16, 23:10 ]
O kitzie napisze jak bede juz w domu, bo na telefonie mi zle. Poprawie trz wtedy bledy :)
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 12 Luty 16, 00:06   

Ja jestem na matematyce na MIMie, w Warszawie. Jeślibyś miał być finalistą z matmy lub informatyki, to mógłbyś się zainteresować czymś takim jak Jednoczesne Studia Informatyczne i Matematyczne. To bardzo obciążający program, ale zawsze można uciekać na zwykłą informatykę, którą też kończy bardzo mało osób - oczywiście większość odpada w pierwszym roku, ale także większość pozostałych wyjeżdża do pracy gdzieś po drodze.

Tutaj masz prawdopodobnie wszystkie materiały, których potrzebujesz(szczegóły w sylabusie mogą się nie zgadzać, jakby Cię gryzły jakieś rozbieżności, to pisz): http://wazniak.mimuw.edu.pl/ , http://smurf.mimuw.edu.pl/ . Może jeszcze zaciekawić Cię skrypt z naszego WDI(potok z językiem C), dla porównania z resztą: http://www.mimuw.edu.pl/~...files/wstep.pdf .

Co do tego pierwszego semestru: musisz się raczej przyzwyczaić do myśli, że na samym początku będziesz miał przede wszystkim matematykę, chyba, że pójdziesz na kulturoznawstwo - słyszałem, że na AGH jest też taki kierunek.
 
 
DarnokOk 
Rekrut

Wiek: 24
Posty: 359
Skąd: Kraków
Medale: Brak

Wysłany: 12 Luty 16, 12:34   

@Tay brzmi fajnie, jak na podstawy. :D
To dobrze, że takie wiki i enroll udostępnia uczelnia.
Czekam zatem na kitz.

@Lord Smerf Jednoczesne Studia Informatyczne i Matematyczne to jakaś nazwa własna? XD Czy po prostu chodzi o chodzenie na dwa kierunki na raz? Hmmm, mogę o tym pomyśleć, o ile da się zgrać siatki godzin ze sobą, bo zawszę mogę odpaść z matematycznych. Ale w zasadzie to jednak chciałbym mieć trochę czasu wolnego, co z samymi studiami informatycznymi będzie ciężkie, abym mógł też coś w domu robić albo zacząć nabierać doświadczenia w jakiejś firmie już. :D

Jak będę miał czas, a zapewne dopiero to zechce mi się robić w 3 klasie, to porównam te kierunki na różnych topowych studiach informatycznych w Polsce. Choć tak przeczuwam, że pozostanę w Krakowie, bo tak mi wygodnie. A skrypt zawsze się przyda.

Nie przeszkadza mi matematyka. :)
_________________
Mam tyle lat, a nadal czuję się jak dziecko. I git 🤡
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 12 Luty 16, 15:52   

DarnokOk napisał/a:
Jednoczesne Studia Informatyczne i Matematyczne to jakaś nazwa własna? XD

Tak, to trochę coś innego niż studiowanie na dwóch kierunkach naraz. Wybrano te przedmioty, które są podobne(np: ,,Analiza matematyczna I" z matematyki i ,,Analiza dla informatyków" z informatyki oraz WDI dla matematyki i ,,Wstęp do programowania" dla informatyki); JSIMowcy robią obszerniejsze z tych przedmiotów, a poza tym mają oddzielne(bardziej ambitne, z reguły prowadzone przez lepszych ćwiczeniowców) grupy w pierwszym semestrze(później część z nich się przepisuje do innych). Oczywiście, nie trzeba się martwić o żadne kolizje w obrębie tego programu.

DarnokOk napisał/a:
chciałbym mieć trochę czasu wolnego

Czego? xD
 
 
Tay 
Wojownik


Gra w: życie
Wiek: 27
Posty: 652
Skąd: Nowy Sącz
Medale: 1 (Więcej...)
Brązowy szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 12 Luty 16, 21:19   

Lord Smerf, tak, jest kulturoznawstwo, nawet byłem w ich grupie na FB i jakieś laski do mnie pisały xD Wiadomo po co ten kierunek powstał :D

Kitz - przedmiot chyba najbardziej lajtowy (nie licząc WF'u, no może OWI jeszcze mu dorównuje), zajęcia na zasadzie jakiejś pogadanki, prezentacji o sobie, czy wypełnianiu jakiegoś testu osobowościowego. Nic godnego uwagi :> Wiki i enroll zostały stworzone przez studentów z tego co wiem, więc uczelnia tylko nie ma nic przeciwko :D

Co do czasu wolnego - da się mieć takowy, tylko ciężko. Zależy jak bardzo zdolny jesteś, ile się uczyłeś we wakacje itp itd :D
_________________
https://www.speedrun.com/stronghold/run/zgn8770y
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz