ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Za kim jesteście?

Jakie ugrupowanie popierasz?
Kongres Nowej Prawicy
25%
 25%  [ 8 ]
Prawo i Sprawiedliwość
18%
 18%  [ 6 ]
Platforma Obywatelska
6%
 6%  [ 2 ]
Polskie Stronnictwo Ludowe
6%
 6%  [ 2 ]
Polska Razem
0%
 0%  [ 0 ]
Ruch Narodowy
9%
 9%  [ 3 ]
Sojusz Lewicy Demokratycznej
3%
 3%  [ 1 ]
Solidarna Polska
0%
 0%  [ 0 ]
Inne ugrupowanie (napisz w poście jakie)
3%
 3%  [ 1 ]
Nie popieram żadnego ugrupowania
28%
 28%  [ 9 ]
Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja (KORWiN)
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 32
Wszystkich Głosów: 32

Autor Wiadomość
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 5 Październik 14, 15:18   

U mnie w szkole polityką względnie zainteresowanych było może 30% ogółu, z czego zdecydowana większość to byli zwolennicy KNP, mniejsza, choć wciąż licząca się grupa RN i ogólnie nacjonalistów, niewielki odsetek fanatyków Palikota i lewicy obyczajowej, a także trochę potencjalnych wyborców PiSu. Co ciekawe, nikt nie afiszował się poparciem dla PO - albo nie było zwolenników tej partii u mnie w szkole, albo się dobrze konspirowali. Co zaś się tyczy SLD, to chyba jeden czy dwóch postkomunistów na roku, dosyć nikły procent.

Wśród moich kolegów głosy rozkładają się podobnie, a zatem chyba właśnie to jest chyba ogólny rozkład poparcia poszczególnych partii wśród młodych (KNP 50%, RN 20%, PiS 15%, Palikot 5%, SLD 5%, PO 5%) - to oczywiście moje orientacyjne szacunki "na oko" i "jak mi się wydaje" :) .
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 5 Październik 14, 15:26   

Jeśli ludzie nie zmienią radykalnie poglądów po wyjściu ze szkoły, to jest nadzieja dla Polski ;) .
 
 
Fryzjer 
Szlachcic


Gra w: Stronghold, Stronghold Crusader, SC Extreme
Wiek: 28
Posty: 331
Medale: Brak

Wysłany: 5 Październik 14, 15:46   

Powiem tak - jeśli ludzie przestaną wybierać na zasadzie "znam go z telewizji - głosuję", to już będzie duży krok do przodu :) . A jeśli zaczną wybierać na podstawie programów i własnej wiedzy nt. danych partii (której obecnie nie posiadają w większości), to wtedy rzeczywiście Polska może stanąć na nogi.
 
 
 
Robbins 
Osadnik


Gra w: Stronghold: Crusader v1.0
Posty: 26
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 15, 13:49   

Co prawda mojej partii ciężko się tu doszukać, jednakże zagłosowałbym z tej listy na RN lub KNP, a z innych - KORWiN lub Partia Libertariańska. Bardzo mnie ciekawi taki wysoki wynik dla PISu. W wielu sondażach (tych internetowych, oczywiście) plasuje się na drugim miejscu po KORWiNie. Czym się kierują te osoby? Nie lubią JKM-a, RN uważają pewnie za faszystów, a resztę za jakichś oszołomów? Co o tym myślicie?
_________________
,,Jedyną rzeczą potrzebną złu do triumfu jest bierność ludzi dobrych." Edmund Burke
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 15, 15:56   

JKM sobie sam niestety robił za kołnierz. Może i mówił w miarę z sensem, ale wielu ludziom nie spodobał się sposób, w jaki się wypowiadał. Trochę szkoda, bo dosyć dużo na tym stracił. W RN jest dużo osób - jak nie wszyscy - z ONR'u. Idee może mają w miarę dobre, ale za to wizerunek jeden z najgorszych. Próbują go ocieplić kobietami itp. Co z tego, jak większość podziela kult siły i agresji. Kiedyś nawet byłbym skłonny na nich zagłosować, teraz - absolutnie nie. Właśnie dlatego, że potajemnie wzmacniają skrzywione : nacjonalizm, patriotyzm, rasizm i agresję. Są zbyt skrajni, a do tego nie mogą się poszczycić poważanymi autorytetami. ( ja o nich przynajmniej nie słyszałem ) Poza tym, też mnie wkurza działalność obecnych partii i ogólnego systemu, ale nie napisałbym, że stołki sejmowe zamieniłbym na stołki ze stryczkiem. ( tylko przykład )
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 5 Luty 15, 16:15   

Robbins, bardzo słuszna uwaga - ankieta była robiona już jakiś czas temu, gdy jeszcze KORWiNy nie było i nawet nie brałem możliwości rozłamu w KNP po uwagę. Za sekundę ją dodam. Swoją drogą - swój głos z RN przeniosę właśnie tam ;].

A co zaś się tyczy samego Ruchu Narodowego - nie wydaje mi się, by byli jacyś przesadnie radykalni.. moim zdaniem wręcz z biegiem czasu polepszają swój wizerunek i ugruntowują swoją pozycję jako prawica narodowa. Mogliby jedynie sprecyzować swoje poglądy na gospodarkę.. żeby sformułowanie prawica nie było naciągane. Poza tym, niedawno utworzone zostało ramię polityczne - partia Ruch Narodowy - które nie będzie związane z żadną ze społecznych organizacyj, jak ONR czy MW (choć można tamże oczywiście należeć, ale można być w partii, a nie być w organizacji).

Co zaś się tyczy wysokiego wyniku PiSu - myślę, że osoby nań głosujące nie są zorientowane w polityce zbyt dobrze (aczkolwiek możliwe, że za takie się uważają, bo oglądają reżimowe media), chciałyby, aby nie rządziło PO, a uważają, że "skoro nie PO to PiS, bo te małe partie nic nie zrobią". Żałosne podejście, no ale cóż zrobić. Demokracja to rządy głupich...

Bordinio, bez przesady, że w RN są wszyscy z ONRu ;p. Równie liczna jest Młodzież Wszechpolska. Co do JKM-a. Cóż, no taki już jest - szczery i często mówi inteligentnymi przenośniami lub żartami. Też sądzę, że mógłby się czasem ugryźć w język... i wiele razy to robi. Tylko, że przez pół godziny powie sensownie i konkretnie, wrzuci jeden kontrowersyjny tekst, to media pokażą tylko te 30sec, a nie merytoryczne argumenty... Poza tym - przejrzyj np. jego wypowiedzi z PE. Ma wszystkie merytoryczne i konkretne. A te pieprzone reżimowe media zainteresowały się tylko i wyłącznie wtedy, gdy powiedział "Nygros" czy coś tam (powiedział, że młodzież jest murzynami europy, bo musi pracować za śmieszne pieniądze) i wtedy gdy sobie zamknął oczy na jednym z posiedzeń. A w PE i komisjach wypowiadał się przeszło 30 razy (tak na oko).

PS. Robbins - sama prawda w podpisie ;) .

_______________________

Cholerka, nie można zmienić swojego głosu i zaznaczyć inną opcję : /.
 
 
Robbins 
Osadnik


Gra w: Stronghold: Crusader v1.0
Posty: 26
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 15, 19:43   

Hmm, bywa. Ja też już zdążyłem zagłosować na Jedyną Słuszną Opcję. Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. :p

Osobiście twierdzę, że właśnie dzięki tym wypowiedziom, które podnosiły ciśnienie u większości wyborców udało mu się ostatecznie zyskać tak duży elektorat. Gdyby był pokornym barankiem, pewnie mało kto miałbym dzisiaj w Polsce świadomość, że taki ktoś jak Janusz Korwin-Mikke w ogóle istnieje. Dzięki właśnie tym niekiedy ciętym i dosadnym wypowiedziom zwracał uwagę mediów, które pomimo kreowania wizerunku na podstawie swoich ,,materiałów" (najczęściej wypowiedzi wyciętych z kontekstu), w skutku taki pan Kowalski mógł o nim usłyszeć. Co ciekawszy widz lub mający świadomość, jakim narzędziem są media w rękach władzy, zainteresował się Korwinem, bo jeżeli kogoś krytykują media, a nie jest nim jakiś złodziej, morderca lub inny taki, to pewnie musiał komuś podpaść z góry. Dzięki tym wypowiedziom wielu młodych ludzi zaczęło interesować się polityką, czasem nawet ekonomią lub innymi pokrewnymi dziedzinami. Ale oczywiście masz rację, że w ten sposób zraził do siebie ludzi, którzy z pewnością na niego by zagłosowali, gdyby nie jego ostry język.

Z tym Ruchem Narodowym to jest w ogóle inna bajka. Na czas obecny to chyba nawet nie jest partia, jak mniemam? Mniejsza z tym. Ta organizacja jest bardzo hmm, różnorodna. Łączy ludzi, którzy mają czasem całkiem odmienne poglądy na różne sprawy, ale każdy z nich poczuwa się narodowcem. Kto w sumie podziela kult siły i agresji wśród nich? Jeśli mówią, że trzeba wykopać tych (p)osłów z parlamentu, to jestem za! Trzeba pamiętać, że nie każda agresja jest zła! Jakby Rosja przypuściła na nas atak, a my byśmy wysłali nasze wojska na front, to to również byłaby agresja. :) Mówisz, że mają nieciekawy wizerunek, lecz dzięki komu lub czemu? Głównie dzięki mediom i m.in. ,,walecznej" Antifie. Hahaha! Toż to prawdziwy majstersztyk! Takiej automasakracji pozostaje tylko pozazdrościć! Ci ludzie chyba nie mają pojęcia o prawdziwym faszyzmie. ;)
Tak naprawdę to polecam zaznajomić trochę z ich wypowiedziami. Kiedyś również uznałbym kogoś z ONR-u za niszczycielskiego nacjonalistę, jednak trochę poglądy na ten temat mi się zmieniły, gdy nieco o nich przeczytałem. Warto wiedzieć, że taki Marian Kowalski również wspiera jego działania. Jego samego również uważam za postać godną zainteresowania. Swój chłop. Kiedyś był nawet w Unii Polityki Realnej. ;)

Chyba muszę się zgodzić z Tobą Siwy. Ludzi sami dają się omamić, że mają wolny wybór, jednak w praktyce uczestniczą w zagrywkach między PO i PIS-em. Jakby nie patrząc, to wiele im zawdzięczają te partie. Takie uroki demokracji, rządów osłów prowadzonych przez hieny.

Taka jest prawda. Niestety, dzisiaj widzimy jak te słowa się urzeczywistniają. :/
_________________
,,Jedyną rzeczą potrzebną złu do triumfu jest bierność ludzi dobrych." Edmund Burke
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 15, 19:49   

Chodzi mi o to, jak odnoszą się do innych ugrupowań, a nawet samych ludzi. Wokół nich cały czas gdzieś tam falują agresja i negatywne wartości, wyznawane przez onr/mw. Każdego, kto się od nich różni są gotowi skopać. Tak przynajmniej ja to odbieram, czytając ich stronę i widząc ich fora. Ja wiem, należy założyć rozdzielność onr i RN, ale tak się do końca nie da zrobić. Nie podoba mi się ich stosunek do wielu rzeczy(moralny).

P.S. Tak, zaczęło się wielu młodych interesować polityką. Tyle, co w necie łyknęli :/

Ja czytam wypowiedzi, śledzę wywiady. Niestety, jeżeli nie odetną się od tych, którzy ciągną ich w dół, to sorry. Może brakuje im odwagi do powiedzenia niektórym, żeby opuścili struktury ? Dopóki nie będę widział, że zasiadają tam "czyści" patrioci, inteligentni i do tego rozważni, odcinający się i nie pozostający pod wpływem radykalizmu, wtedy oddam na nich głos.


P.P.S. Teraz najważniejszym jest to, żeby zmienić pajaców z PO. Niżej upaść się nie da, ale tak to jest, gdy ma się drugą kadencję. SLD i reszta to trupy. Jedyną siłą obecnie jest PiS ( większość na nich zagłosuje ) To sprawia, że dzielenie głosów przy społeczeństwie, które nie chce dać szansy nowym partiom, to wzmocnienie PO.
Ostatnio zmieniony przez Bordinio 5 Luty 15, 19:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Robbins 
Osadnik


Gra w: Stronghold: Crusader v1.0
Posty: 26
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 15, 19:58   

Rozumiem, rozumiem. Jeśli rzeczywiście kierują nimi skrajne emocje to do niczego wielkiego nie dojdą. Chyba, że zawitają masowo do Polski muzułmanie. Ale ta polska ksenofobia, islamofobia, homofobia itd. właśnie nas jak na ironię uratują? Czas pokaże.

Nie wiem jak jest z innymi, ale widzę, że przynajmniej dostrzegają sens słów np. takiego JKM-a. Nie bez powodu zwłaszcza tylu młodych ludzi przychodzi na spotkania i wykłady prowadzone przez Korwina. W tym coś musi być.
_________________
,,Jedyną rzeczą potrzebną złu do triumfu jest bierność ludzi dobrych." Edmund Burke
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 5 Luty 15, 20:32   

Cytat:
Z tym Ruchem Narodowym to jest w ogóle inna bajka. Na czas obecny to chyba nawet nie jest partia, jak mniemam?


Już powstało ramię polityczne - partia Ruch Narodowy. Pisałem w poprzednim poście ;) .

Cytat:
P.S. Tak, zaczęło się wielu młodych interesować polityką. Tyle, co w necie łyknęli :/


Nie rozumiem.. to właśnie w necie można napotkać rzeczowe i obiektywne przedstawianie faktów, więc chyba dobrze, że biorą informacje z owego? Jeśli mieliby się opierać na telewizji i tych tfu! gazetach jak Gówno Prawda, czy Newsweek, czy co tam jeszcze jest, to albo przestaliby się interesować polityką, albo dołączyliby do szarej masy wyborców POPiSu... Bo wątpię, że sięgnęliby np. po Najwyższy Czas! albo Polskę Niepodległą.. no jedynie Rzeczpospolita jeszcze jest w miarę obiektywna z tych mainstreamowych gazet, ale nie najpopularniejsza, więc..

Cytat:
Ale ta polska ksenofobia, islamofobia, homofobia itd.


Polskie co? :P Chyba normalność, a nie żadne fobie... nie wyczułem ironii, a jeśli była to wybacz i postaraj się lepiej następnym razem :D .

Cytat:
P.P.S. Teraz najważniejszym jest to, żeby zmienić pajaców z PO. Niżej upaść się nie da, ale tak to jest, gdy ma się drugą kadencję. SLD i reszta to trupy. Jedyną siłą obecnie jest PiS ( większość na nich zagłosuje ) To sprawia, że dzielenie głosów przy społeczeństwie, które nie chce dać szansy nowym partiom, to wzmocnienie PO.


Wiadomo, ale PiS jest tylko trochę lepszy. Musi być trzecia siła, która weźmie jedna, albo drugą partię za mordę - czyt. w zamian za przeforsowanie jakichś ustaw pozwoli im zająć stołki i "rządzić" (bo w przeciwnym wypadku poprze drugą stronę). I mam ogromną nadzieję, że ta trzecia siłą będzie KORWiN - najlepiej w koalicji z KNP, RN i innymi mniejszymi ugrupowaniami jak Republikanie (ci już chyba należą do KORWiNy), Partia Libertariańska, etc. Jak znowu do władzy dojdą sami okrągłostołowcy, to już nie wiem co nam zostanie... bo nie wiem, jak odebrany byłby jakiś przewrót wojskowy, a obawiam się, że na mocy ustawy 1066 Bronek & spółka wezwaliby na pomoc Zachód, który w imię obrony demokracji, praw człowieka, przywilejów dla pedałów i walki z globalnym ociepleniem przywróciłby obecnych czerwonych pobratymców do władzy.

[ Dodano: 5 Luty 15, 20:42 ]
PS. Rudy był w ONR ;) .
 
 
Robbins 
Osadnik


Gra w: Stronghold: Crusader v1.0
Posty: 26
Medale: Brak

Wysłany: 5 Luty 15, 20:56   

Cytat:
Polskie co? :P Chyba normalność, a nie żadne fobie... nie wyczułem ironii, a jeśli była to wybacz i postaraj się lepiej następnym razem :D .


Oczywiście, że ironia. No cóż, nie zawsze mi się udaje. :P W każdym razie śmieszne jest to jak ci tzw. postępowcy uważają Polaków za jakiś ciemnogród. Żałosne.

Cytat:
P.P.S. Teraz najważniejszym jest to, żeby zmienić pajaców z PO. Niżej upaść się nie da, ale tak to jest, gdy ma się drugą kadencję. SLD i reszta to trupy. Jedyną siłą obecnie jest PiS ( większość na nich zagłosuje ) To sprawia, że dzielenie głosów przy społeczeństwie, które nie chce dać szansy nowym partiom, to wzmocnienie PO.


Od razu jak widzę takie P.P.S. to nasuwa mi się myśl o Polskiej Partii Socjalistycznej. xD
Tutaj mam podobne zdanie co Siwy. Oprócz nadziei na wygraną jakieś normalnej partii, wolałbym teraz wygraną PIS-u niż PO. Chociaż trochę się przewietrzy w tym burdelu.

Cytat:
Ja czytam wypowiedzi, śledzę wywiady. Niestety, jeżeli nie odetną się od tych, którzy ciągną ich w dół, to sorry. Może brakuje im odwagi do powiedzenia niektórym, żeby opuścili struktury ? Dopóki nie będę widział, że zasiadają tam "czyści" patrioci, inteligentni i do tego rozważni, odcinający się i nie pozostający pod wpływem radykalizmu, wtedy oddam na nich głos.


Kogo dokładnie masz na myśli?
_________________
,,Jedyną rzeczą potrzebną złu do triumfu jest bierność ludzi dobrych." Edmund Burke
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 6 Luty 15, 15:49   

Jeżeli nie widzicie przeciągania struny w kwestiach islamofobii, ksenofobii itp. to jest mi niestety przykro. Można się wkurzać na to, jak inne państwa traktują muzułmanów i co m.in. z tego wynika. Jednakże proponowane "niepisane" rozwiązania przez środowisko RN, to jednak emocjonalne napinanie umysłu. ( chodzi o rozwiązanie tych kwestii w sposób radykalny )

Z nieoficjalnych źródeł słyszałem, że kiedy rządził PiS, w pewnych państwowych zakładach był porządek. Wraz z nastąpieniem czasów PO, powstało duże rozprężenie. Dlatego właśnie PO straciło wg mnie wszystko.


Nie kogo mam na myśli, tylko co. Pod "co" kryje się środowisko związane z RN. Ja wiem, powiecie, że onr/mw to nie jest RN, ale RN wyrósł z tych korzeni.( co już mówiliśmy ) Syfy RN biorą się np. z wycieków treści z for tych ugrupowań, które mogą przerazić. RN się pilnuje, ale w sercach płynie ten sam jad, te same radykalne uczucia, choć maskowane. Można tutaj też wymienić ostatnią nagonkę na Marcina Rey'a oraz komentarze pod pewnymi wydarzeniami. Każdy, kto nie myśli jak oni, są traktowani jako wrogowie. Do tego, wygląda na to, że są w stanie ( ludzie ze środowiska ) łapać się parszywych sztuczek, by osiągnąć swoje cele. To jest chory radykalizm... Nie można wrzucać wszystkich do jednego wora, ale tak się robi, gdyż większość stanowi o całości.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 6 Luty 15, 17:34   

Siedzisz w ich strukturach, albo masz jakichś agentów? xd Jakie są "niepisane" rozwiązania przez środowiska RN? oO Śledzę wypowiedzi najważniejszych działaczy i nie widzę tam nic nadzwyczajnego... Czyżby "niepisanym rozwiązaniem" było ograniczenie możliwości imigracji muzłumanów do Polski na stałe i budowania tutaj meczetów? Moim zdaniem to jest normalna postawa..

Nie chcę tu wyjść na rzecznika RN, bo od dłuższego już czasu jestem bardziej za KNP, a teraz za KORWiNą, ale jestem ciekaw, skąd takie informacje ;) .
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 6 Luty 15, 17:52   

W internecie jest tego dużo, oprócz tego nawet natemat.pl pisze o pewnych kontrowersjach (wrogowie rasy, Polak może być tylko biały ), jak i Gówno Prawda ( syt. Marcin'a Rey'a ). Oglądałem również różne "wywiady", gdzie wypowiadał się Bosak lub Czarnecki, w tym też wideodokument o działaczce onr. Chodzi o to, że jakoś - przynajmniej dla mnie - przebija się ta wroga atmosfera, która czasami może wywołać strach. Wystarczy, że będzie się widzianym jako "lewak".

Nie wiem, czy RN nie manipuluje wizerunkiem. Dla ludzi, czytających program tej partii i wypowiedzi "liderów", wszystko może być ok. Jednakże nie wiadomo jak jest dokładnie w środku RN'u.


P.S. Rozumiem, że Redwatch nie miał niczego wspólnego z narodowcami, mam rację ?

//edit: Wiele rzeczy od nich mi pasuje bardziej lub mniej, ale nie jestem przeciwnikiem idei. Nie jestem przekonany, co do uczciwości ludzi RN w prezentowaniu tego, jacy są naprawdę.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 6 Luty 15, 18:47   

Cytat:
W internecie jest tego dużo, oprócz tego nawet natemat.pl pisze o pewnych kontrowersjach (wrogowie rasy, Polak może być tylko biały ), jak i Gówno Prawda ( syt. Marcin'a Rey'a ).


Świetne źródła masz :P .

Faktycznie na dokumencie o pannie Świtalskiej widać wojskowy rygor na obozie, ale czy to zaraz niedobrze?

Cóż, w tym roku wybieram się na Marsz Niepodległości, to ocenię osobiście jak ta największa manifestacja narodowców wygląda "od środka" - mogę opisać wrażenia, jeśli masz ochotę poczytać ;) . Hmm... a które wypowiedzi Bosaka są dla Ciebie kontrowersyjne? Akurat on jest chyba tam najbardziej wyważoną personą :D .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz