ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Dlaczego (nie?) faszyzm i inne nurtujące zagadnienia
Autor Wiadomość
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 4 Maj 14, 18:09   

Siwy napisał/a:
KNP antychrześcijański? Skąd takie wnioski? oO To że Korwin rzuci czasem ostrymi kontrowersyjnymi tekstami nie znaczy, że zaraz jest antychrześcijański...

Wypaczona wizja chrześcijaństwa, która akceptuje, a wręcz promuje darwinizm społeczny.
Akceptacja "letkiej pedofilii".
Uznanie albigensa za ideał chrześcijanina.
Liberalizm.

Zresztą RN też nie jest w tej sprawie bez zarzutu, zwracałem powyżej uwagę na obecność w strukturach RN organizacji neopogańskiej "Niklot", nie mówiąc już o patologiach typu nachlany ateista trzymający sztandar podczas mszy św. na Jasnej Górze.

Siwy napisał/a:
A to z kelnerką było odpowiedzią na kłamstwo jakie o Korwinie powiedział jakiś POwiec - jakoby ów miał pić wino z gwinta w jakimś lokalu. Stąd Korwin odpowiedział tak samo absurdalnym zarzutem wobec owego POwca.

Tak, po czym stwierdził, że to nienormalne, jakie spaczone poczucie humoru mają Polacy - z żartów o gwałcie się nie śmieją, no. Podobnie późniejsza uwaga "dla dżentelmena większą hańbą jest picie wina z gwinta niż zgwałcenie kelnerki".
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 4 Maj 14, 22:28   

Niestety nie będą mógł oddać jeszcze głosu, ale jeżeli mógłbym to wybrałbym Dawida Jackiewicza (PiS, województwo dolnośląskie). Zastanawiałem się jeszcze nad Beatą Kępą (SP), lecz bardziej wolę PiS, niż SP.
_________________
Modlitwa jest największą potęgą świata.
ks. Franciszek Jordan
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
Adam Mickiewicz
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 5 Maj 14, 09:43   

A co sądzisz o Ruchu Narodowym, względnie Kongresie Nowej Prawicy?

PiS i SP to ta sama okrągłostołowa banda, co PO, SLD i PSL, tylko że z nieco bardziej "patriotyczną" i katolicką twarzą. Aby zaszły w Polsce realne zmiany potrzeba gruntownej zmiany politycznych "elit" na elity ;].
 
 
Mr_Lukashem 
Wędrowiec

Posty: 6
Medale: Brak

Wysłany: 5 Maj 14, 12:55   

Lord Smerf napisał/a:
gwałcenie kelnerek i wiele innych powinno skutecznie zniwelować poparcie do bezpiecznego poziomu.

W tym momencie sondaże pokazują rosnące poparcie dla nowej prawicy, więc Twoja wizja bezpiecznego poziomu tylko z partiami mainstreamowymi z całą pewnością się nie zrealizuje.
Lord Smerf napisał/a:
Na pewno nie chciałbym, żeby opcja tak obrzydliwie antychrześcijańska doszła do głosu, nakłaniając jeszcze większe rzesze młodych do swojej sekciarskiej wizji rzeczywistości.

Jeden z punktów programu KNP:
Cytat:
2. Wzmocnienie i ochrona rodziny. Uznajemy rodzinę, rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny, za podstawę życia społecznego. Nie pozwolimy na ingerencję biurokracji w wychowanie dzieci, przywrócimy rodzicom możliwości decydowania o ich edukacji.

Faktycznie czytając np. ten punkt programu można powiedzieć, że jest "obrzydliwie antychrześcijański".
Bordinio napisał/a:
Może KNP ma pewne ciekawe pomysły, ale jest ich za mało, a reszta poglądów jest zbyt destrukcyjna, by w ogóle oddawać na tą partię głos.

Destrukcyjnym jest ograbiać obywateli poprzez niezliczoną ilość podatków.
Bordinio napisał/a:

Swoją drogą to ciekawe, co zamierzają (KNP) zmienić i jak, gdy dostaną się do PE. Pewnym jest, że trwa wyścig po darmowe pieniążki, a wszyscy zarzekają się, że tak nienawidzą Unii.

Pieniędzy raczej nikt za darmo nie rozdaje. Dietę poselską przeznaczą na wspomaganie działalności partii. Niestety małe ugrupowania nie są finansowane z budżetu państwa i muszą jakoś sobie radzić.
Jeżeli już to takimi oskarżeniami możesz rzucać w polityków z obecnego koryta, dla których JEDNYM z celów jest powiększenie swojego majątku.
Lord Smerf napisał/a:
Liberalizm.

Co jest złego np. w poszerzeniu wolności poszczególnej jednostki ? Mi niestety nie podoba się duży płaszcz ochronny państwa. Każdy ma swój rozum.

Oczywiście ja także nie zgadzam się ze wszystkimi postulatami KNP, ale chyba jest niewiele osób, które popierają 100% postulatów danej partii.
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 5 Maj 14, 14:30   

Mr_Lukashem napisał/a:
W tym momencie sondaże pokazują rosnące poparcie dla nowej prawicy, więc Twoja wizja bezpiecznego poziomu tylko z partiami mainstreamowymi z całą pewnością się nie zrealizuje.

Ja jednak wierzę, że Krowin znowu zrobi to, co zawsze przed wyborami.

Mr_Lukashem napisał/a:
Jeden z punktów programu KNP:
Cytat:
2. Wzmocnienie i ochrona rodziny. Uznajemy rodzinę, rozumianą jako związek kobiety i mężczyzny, za podstawę życia społecznego. Nie pozwolimy na ingerencję biurokracji w wychowanie dzieci, przywrócimy rodzicom możliwości decydowania o ich edukacji.

Pokaż mi partię, która głosi, że zniszczy rodzinę. Serio, spróbuj taką znaleźć.
Poza tym polecam bardzo dobry tekst na ten temat: http://xportal.pl/?p=10188 .

Mr_Lukashem napisał/a:
Co jest złego np. w poszerzeniu wolności poszczególnej jednostki ? Mi niestety nie podoba się duży płaszcz ochronny państwa. Każdy ma swój rozum.

Wolność - ok. Poszerzanie wolności - zależy od sytuacji. Liberalizm - nie ma mowy. Ideologiczny charakter postulatów kanapowców jest oczywisty, przejawiając się m.in. w pretensjach do libertarianizmu, wysuwanych także przez Korwina.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 5 Maj 14, 17:13   

Cytat:
Pokaż mi partię, która głosi, że zniszczy rodzinę. Serio, spróbuj taką znaleźć.


A TREPy? ;)

Cytat:
Wolność - ok. Poszerzanie wolności - zależy od sytuacji. Liberalizm - nie ma mowy. Ideologiczny charakter postulatów kanapowców jest oczywisty, przejawiając się m.in. w pretensjach do libertarianizmu, wysuwanych także przez Korwina.


Rozwiń myśl jeśli możesz, bo rzuciłeś kilkoma "oczywistymi" hasłami i nic poza tym :P .
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 5 Maj 14, 19:41   

Siwy napisał/a:
A TREPy?

Nie kojarzę skrótu.

Siwy napisał/a:
Rozwiń myśl jeśli możesz, bo rzuciłeś kilkoma "oczywistymi" hasłami i nic poza tym .

Chodzi oczywiście o to, że o ile wolność jest pojęciem mocno abstrakcyjnym, tak jak walka z nią - którą chciał ośmieszyć Mr_Lukashem - natomiast program KNP zbudowany jest na ideologii liberalnej, wrogiej wobec katolicyzmu i niebezpiecznej w stopniu porównywalnym do innych ideologii.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 5 Maj 14, 20:42   

Tfuj! Ruch Europa Plus ;) .

Dalej nie bardzo rozumiem skąd te Twoje zarzuty o antychrześcijańskość KNP... Pierwsze słyszę szczerze mówiąc.
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 5 Maj 14, 20:59   

Siwy napisał/a:
Tfuj! Ruch Europa Plus .

W takim razie rozumiem, ale otwartych głosów sprzeciwu wobec samej rodziny(nie w ujęciu chrześcijańskim) pewnie też trudno się doszukać, a jakbyś chciał ich przycisnąć, to pewnie odpowiedzą podobnie jak Krul: że ich wizja tak naprawdę jest bardziej chrześcijańska. Oczywiście użyją innej argumentacji, ale wartość teologiczna podobna.

Siwy napisał/a:
Dalej nie bardzo rozumiem skąd te Twoje zarzuty o antychrześcijańskość KNP... Pierwsze słyszę szczerze mówiąc.

Nie jest niczym nowym, że Kościół sprzeciwia się ideologiom - vide chociażby cytowany już w tym temacie przez Cruxa Syllabus Errorum. Dlaczego? Ponieważ w każdą ideologię, w tym ideologię liberalną, której hołdują kanapowcy, jest wpisany model "nowego człowieka", zawsze sprzeczny z ideałem chrześcijańskim. Liberał mówi, że jego wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka; Jezus wyrzuca kupców ze świątyni. Nazista wierzy w nadprzyrodzoną misję swojej rasy, chrześcijanin wierzy w ostateczny cel każdego człowieka: zbawienie. Komunista głodzi na śmierć miliony, Chrystus karmi wszystkie narody swoim Ciałem.

Zresztą niejaki Artur Zawisza zgadza się ze mną co do sekciarskiego charakteru KNP. :)
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 6 Maj 14, 11:58   

Ok, obronę KNP zostawię Mr_Lukashemowi, mimo że wciąż nie zgadzam się z Tobą. Pierwszy raz słyszę o takim zarzucie, a gdyby był on często spotykany, to telewizja rzucałaby nim na prawo i lewo, żeby zdyskredytować KNP..

A tymczasem mam więc pytanie: kogo popierasz w takim razie, Smerfie?
 
 
Artxt123 
Burżuj

Gra w: SH, SHC(wszystkie), SH2 Deluxe
Wiek: 27
Posty: 178
Medale: Brak

Wysłany: 6 Maj 14, 13:54   

Siwy napisał/a:
telewizja rzucałaby nim na prawo i lewo, żeby zdyskredytować KNP..


KNP jest zbyt słabe, aby media głównego nurtu traciły czas na krytykowanie go w telewizji (nie za to dostają kasę od rządu), lepiej skupić się na Kościele katolickim, albo na największej partii opozycyjnej czyli PiSie.

Siwy napisał/a:
PiS i SP to ta sama okrągłostołowa banda, co PO, SLD i PSL, tylko że z nieco bardziej "patriotyczną" i katolicką twarzą.


Nie wiem dlaczego tak mówisz wystarczy wejść na stronę sejmu i sprawdzić jak głosują posłowie. W sumie to jest tak, że jak PiS coś chce zrobić to PO i PSL na złość na przekór, tylko żeby było inaczej. Wydaje się, że nawet nie patrzą na treść proponowanej ustawy.

Słuchanie pana Lisa, albo innych dziennikarzy z TVN i Polsatu na pewno nie pomaga w obiektywnym spojrzeniu na PiS, ale jak pogada się z posłami albo posłucha się ich rozmów ze zwykłymi obywatelami (na żywo) to ten obraz przestanie być taki zniekształcony.

Jestem za PiS, bo to sprawdzona partia, która walczy o Polskę (oczywiście za czasu ich rządów też zdarzyły się błędy). Prosty przykład, kto organizuje zbieranie podpisów przeciwko sprzedaży polskich lasów? Jak TV Trwam walczyła o miejsca na multipleksie (zebranych ponad 2,5 mln podpisów, mnóstwo marszy narodowych, protesty większe, niż te w czasie "ACTA"). To nie widziałem, aby ktoś z RN albo KNP się tym interesował. Może dlatego, że nie są w sejmie, a może dlatego, że ich to nic nie obchodziło.

Po za tym Polska jest w takim stanie gospodarczym, że nie ma czasu, trzeba zmienić rząd. A nie wierzę w to, że RN albo nawet Solidarna Polska jest w stanie zebrać ponad 40% głosów w najbliższych wyborach parlamentarnych.
_________________
Modlitwa jest największą potęgą świata.
ks. Franciszek Jordan
Tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem - Polska jest Polską, a Polak Polakiem.
Adam Mickiewicz
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 6 Maj 14, 18:07   

Cytat:
KNP jest zbyt słabe, aby media głównego nurtu traciły czas na krytykowanie go w telewizji (nie za to dostają kasę od rządu), lepiej skupić się na Kościele katolickim, albo na największej partii opozycyjnej czyli PiSie.


Czyżby?
http://www.cda.pl/video/1...ty-TVN-11042014
https://www.youtube.com/watch?v=VFIGrf00SKc

Własnie ostatnimi czasy mainstreamowe media coraz usilniej atakują KNP, bo się go boją. RN trochę mniej, bo jednak nie jest takim zagrożeniem jak KNP z uwagi na mniejsze poparcie, ale także.

Cytat:
Słuchanie pana Lisa, albo innych dziennikarzy z TVN i Polsatu na pewno nie pomaga w obiektywnym spojrzeniu na PiS, ale jak pogada się z posłami albo posłucha się ich rozmów ze zwykłymi obywatelami (na żywo) to ten obraz przestanie być taki zniekształcony.


Nie słucham Lisa ani nie oglądam TVNu, czasami Polsat News, gdy jest ktoś z RN/KNP ;]. Widziałem rozmowy posłów z PiSu właśnie w różnego rodzaju debatach i wypadają blado, albo nie przekonują mnie przy przedstawicielach Ruchu Narodowego, zwłaszcza, gdy RN reprezentują Bosak czy Winnicki. Rzecz w tym, że większa część PiSu to ten sam okrągłostołowy układ, który trzeba rozwalić i tyle, trzeba nowego nie ubabranego w układy i układziki pokolenia. To, że PiS wydaje się bardziej w porządku od PO, PSLu czy SLD nie jest naprawdę wyjątkowym osiągnięciem ;) .

Czy zbieranie podpisów pod petycją o umieszczenie TV Trwam w multipleksie jest wyznacznikiem postawy narodowo-patriotycznej? Nie sądzę. Zresztą jestem przekonany, że skoro tylu ludzi było w to zaangażowanych poprzez marsze narodowe, to byli wśród nich działacze ugrupowań wchodzących w skład Ruchu Narodowego, takich jak Młodzież Wszechpolska, czy Obóz Narodowo-Radykalny.

Cytat:
Po za tym Polska jest w takim stanie gospodarczym, że nie ma czasu, trzeba zmienić rząd. A nie wierzę w to, że RN albo nawet Solidarna Polska jest w stanie zebrać ponad 40% głosów w najbliższych wyborach parlamentarnych.


Nie chcę półśrodków. Wiem, że w 2015 roku RN (ani nawet KNP) nie będzie miał tak dużego poparcia, by samodzielnie rządzić, ale potrzebne są radykalne zmiany, a nie tylko drobne korekty, jak choćby w sprawie Euro - często przytaczane porównanie przez przedstawicieli RN. PO mówi: chcemy, teraz, jak najszybciej, a PiS: też chcemy, ale trochę później. Poza tym, przypomnij mi, kto był wówczas główną siłą polityczną w Polsce i kto podpisał traktat lizboński? ;)
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 6 Maj 14, 18:55   

PiS jest niestety partią taką samą jak PO, tylko o przeskalowanych odpowiednio programach i "wyznawanych" wartościach. Są niepokorni, zadufani i skorumpowani, a wszystko pod otoczką pseudo prawicy i chrześcijańskich wartości. Mają o sobie wysokie mniemanie, inne ugrupowania ciągle szkalują, a sami postępują identycznie. Myślisz, że PiS nie głosuje przeciw PO ? Wystarczy się zasłonić, że dana ustawa jest "niezgodna" z ich poglądami. Już dawno zauważyłem, że u nas jest bój o kasę. Opozycja jest śmietnikiem, który zamiast być czynnikiem, patrzącym bardziej trzeźwym okiem na ustawy niż ci, którzy ją wypuścili, to się tylko przerzucają w agresji. Opozycja rozbija państwo, zamiast wspierać, czy stać na straży dobra kraju. U nas jest problem ze współpracą. Ten drugi nie chce, by ten pierwszy był za cokolwiek chwalony, więc tak sobie na okrągło brużdżą, mając gdzieś, czy ustawa ma sens, czy jest dobra, czy potrzebuje jakichś poprawek. Zgodzę się zatem, że partie głównego nurtu nie przyniosą oczekiwanego postępu, a każdy dzień ich rządów jest okupiony złodziejstwem i marnotrawieniem publicznych pieniędzy.

Co do TV Trwam, to niestety PiS walczył o nią z dwóch powodów. Pierwszy to PR, gdyż zależało im na utrzymywaniu wizerunku partii głęboko chrześcijańskiej, więc ten status ich zobowiązywał do pewnych działań.
Drugim powodem jest wizja wsparcia elektoratem PiSu za pośrednictwem Rydzyka, który wpływ na pewną grupę ludzi jednak ma. Jak się potem okazało, Rydzyk nie był aż taki chętny do tego. Swoją drogą, to taka telewizja jest potrzebna, lecz nie emitowana pod szyldem wyżej wymienionego człowieka.

PiS sam w sobie ma obecnie nieciekawy program i pomysł na Polskę, a głównym ich celem jest skłócenie nas z sąsiadami no i przeciąganie w nieskończoność Smoleńska. Nie jestem zwolennikiem płaszczenia się przed innymi, ale brak wyczucia spieprzy nam gospodarkę jeszcze bardziej, a do tego - w przypadku konfliktu na większą skalę - pierwsi będą salwować się ucieczką.

Co do KNP to przepraszam, ale Polska nie jest gotowa na zmiany dotyczące socjalu. Są ludzie, którzy po prostu potrzebują pieniędzy i nie wynika to z lenistwa itp. Korwin chce anulować dużą część pomocy, a prawda jest taka, że nie każdy ma tyle hajsu, ile ma Korwin. Poza tym, on ma dziwny stosunek do ludzi.

Cytat:
Pieniędzy raczej nikt za darmo nie rozdaje. Dietę poselską przeznaczą na wspomaganie działalności partii. Niestety małe ugrupowania nie są finansowane z budżetu państwa i muszą jakoś sobie radzić.
Jeżeli już to takimi oskarżeniami możesz rzucać w polityków z obecnego koryta, dla których JEDNYM z celów jest powiększenie swojego majątku.

Chętnie zobaczę jak utną sobie połowę pensji w przypadku dostania się do Sejmu. Otoczenie Korwina hajs ma, reszta chętnie by się wzbogaciła. Jak już mówiłem, przychylniejszym okiem patrzę na RN.

Żeby nie było, podobne oskarżenia, które rzuciłem w kierunku PiSu, rzucam też w kierunku PO i reszty głównych partii. Na dokładkę dodam, że PSL powinno wylecieć z hukiem.
 
 
 
Lord Smerf 
Skryba

Gra w: grę
Wiek: 27
Posty: 1208
Medale: Brak

Wysłany: 6 Maj 14, 19:38   

Siwy napisał/a:
A tymczasem mam więc pytanie: kogo popierasz w takim razie, Smerfie?

Pewnie popierałbym RN, gdyby nie pewien wgląd za kulisy ich działalności, jaki mam dzięki znajomym zaangażowanym w jego działanie. Poza tym mamy przynależność jakichś neopogańskich organizacji do RN. No i akcje typu "znajdzie się kij na lewacki ryj" też sprawiają, że tracę ochotę do podpisania się pod ich postulatami.

Bordinio napisał/a:
PiS sam w sobie ma obecnie nieciekawy program i pomysł na Polskę, a głównym ich celem jest skłócenie nas z sąsiadami no i przeciąganie w nieskończoność Smoleńska. Nie jestem zwolennikiem płaszczenia się przed innymi, ale brak wyczucia spieprzy nam gospodarkę jeszcze bardziej, a do tego - w przypadku konfliktu na większą skalę - pierwsi będą salwować się ucieczką.

W pełni się zgadzam, nie widziałem żadnego sympatyka PiSu, który po kwietniu 2010 potrafiłby się wypowiedzieć na jakikolwiek temat nie podnosząc tematu Smoleńska. Huczne wystąpienia czołowych polityków tej partii z okazji "euromajdanu" dopełniają tego żałosnego obrazu.

Bordinio napisał/a:
Żeby nie było, podobne oskarżenia, które rzuciłem w kierunku PiSu, rzucam też w kierunku PO i reszty głównych partii. Na dokładkę dodam, że PSL powinno wylecieć z hukiem.

Jakby na to nie patrzeć, PSL jest jedyną opcją parlamentarną do głębi i bezsprzecznie konserwatywną. Do cna prawicowe jest skupienie na problemach wsi, ciężko też doszukać się w ich programie demoliberalnego ideologicznego bełkotu. Ludzie z PSL, którzy wygrywają wybory samorządowe, wygrywaliby je nawet, gdyby do tej partii nie należeli, ponieważ ich elektorat jest werbowany przez powiązania rodzinne czy sąsiedzkie. Wieś jest kolebką prawicy i PSL jest z pewnością jedną z ciekawszych opcji dla konserwatysty.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 6 Maj 14, 19:38   

Cytat:
Chętnie zobaczę jak utną sobie połowę pensji w przypadku dostania się do Sejmu.


Ruch Narodowy w oficjalnych oświadczeniach "uchwalił" tzw. deklarację 50%, która zobowiązuje każdego posła, który dostanie się do PE do oddawania 50% swojej pensji na rzecz RN :) .

Cytat:
Co do KNP to przepraszam, ale Polska nie jest gotowa na zmiany dotyczące socjalu. Są ludzie, którzy po prostu potrzebują pieniędzy i nie wynika to z lenistwa itp.


Nie chcę Cię tu na siłę "dociskać" do popierania Ruchu Narodowego, ale m. in. z tych powodów popieram ich, a nie KNP ;) . Chcą znacznie zmniejszyć biurokrację, obniżyć podatki i wywalić ZUS, ale jednocześnie nie robić aż takiej rewolucji. Wydaje mi się, że z budżetem nie jest aż tak źle, potrzeba tylko ludzi, którzy będą publiczne pieniądze mądrze wydawać a nie je rozkradać i marnować. Prosty przykład działalności aktualnego rządu. W Ostrołęce powstaje pierwsze w Polsce Muzeum Żołnierzy Wyklętych finansowane przez samorząd i lokalnych sponsorów. Prawdopodobnie jakoś dadzą radę, ale może być to okupione nie zrealizowaniem części pomysłów. Aby całość była wykonana perfekcyjnie i dobrze wystarczy 30 mln złotych. Ministerstwo Kultury jednak uważa, że taki obiekt nie jest nam potrzebny. Tymczasem powstaje (albo już powstało) Muzeum Żydów Polskich za 200 mln złotych... Nie mam nic do Żydów, ale uważam, że to przegięcie. Są rzeczy ważne i ważniejsze. Że już nie wspomnę o wywaleniu 7 milionów na durny spot zachwalający nasze członkostwo w UE, na którym motywem przewodnim są urywki z początku lat '90 i most oddany do użytku w 2002 roku. To jest naprawdę bezczelne zakłamywanie rzeczywistości. A podobnych "inwestycji" - jak np. strona internetowa dla bezdomnych za 40 mln złotych (!) - znalazłoby się znacznie więcej..

Swoją drogą - czytałeś podlinkowaną przeze mnie listę 15stu postulatów programowych Ruchu Narodowego?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz