ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Nazwy misji + jedna bardzo ważna sprawa
Autor Wiadomość
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 9 Luty 14, 18:05   Nazwy misji + jedna bardzo ważna sprawa

Myślę, że nie ma sensu zakładać dwóch osobnych tematów. Zacznę więc od tej "bardzo ważnej sprawy". Chciałbym powiedzieć, że kampania byłaby już skończona kilka dobrych tygodni temu, gdyby nie... praca testerów, a raczej jej brak! Nie mówię o wszystkich, ale jednak bardzo się obijacie panowie i musiałem to w końcu napisać. Cały czas dołącza ktoś nowy i prawda - przetestuje kilka map, lecz potem "leje" na całej linii i już nie sprawdza kolejnych wersji. Rozumiem niektórych, np. Lutela, który prowadzi kanał i ogólnie kogoś kto ma mało czasu, ale dołączenie do drużyny to jakieś zobowiązanie, a praca testera jest tak samo ważna jak mapmakera. Bez niej nie ukończymy kampanii, ponieważ twórca mapy nie jest w stanie, zagrać na niej, jakby to powiedzieć... do końca "optymalnie". Dla przykładu wstawiłem nową wersję misji trzeciej 2 lutego i nikt oprócz Kronikiego jej nie przetestował... to nic, nikt jej nie przetestował od 28 listopada, gdy wstawiłem chyba drugą wersję mapy! Nie potrafię kończyć kolejnych map z przekonaniem, że być może znów będę musiał wrócić do poprzedniej. Chcę mieć ją już za sobą. Zatem do roboty panowie, a na pewno później będzie z tego jakaś satysfakcja, jak usłyszymy pozytywne opinie o naszych wypocinach ;) .

Już chyba kiedyś proponowałem nazwy misji, ale nie pamiętam, gdzie to było. Co myślicie o tych nazwach - czy pasują? Możecie też dodać swoje propozycje.

Misja 1: Czara goryczy przelana (nawiązuje do tego, że Bedyni w końcu się zbuntowali, uciśnięci przez kolejne niekorzystne dla nich zmiany)
Misja 2: ???
Misja 3: Niezliczone zastępy (nawiązuje do dużej ilości atakujących Bedynów i ich głównego natarcia)
Misja 4: Nowy wróg / Obrona stolicy ???
Misja 5: Koniec Sarmacji? (nawiązuje do utraty stolicy i większej ilości ziem)
Misja 6: ???
Misja 7: Bitwa pod 'nazwa z fabuły'
Misja 8: Kontrnatarcie (pierwsza większa akcja zaczepna Sarmatów przeciw okupantom)
Misja 9: Wara z tych ziem! (nawiązuje do wygranych bitew i odzyskaniu wielu ziem, w tym zamku nad morzem, którego bronimy w tej misji)
Misja 10: Ostateczne zwycięstwo ???
Ostatnio zmieniony przez Siwy 10 Luty 14, 14:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Luty 14, 17:57   

Ogólnie nazwy, które proponujesz są całkiem fajne. Przechodząc do szczegółów:
Misja 1: dobra nazwa, myślę, że może zostać, tak jak proponujesz, czyli: Czara goryczy przelana
Misja 2: hmm, w sumie ciężko mi coś wymyślić, może: Kryjąc się w ruinach?
Misja 3: Twoja nazwa jakoś mi się średnio podoba :D . W sumie ciężko mi coś wymyślić... może: Mury rozbijające morze wrogów?
Misja 4: myślę, że Obrona stolicy będzie dobra, konkretna nazwa.
Misja 5: Twoja propozycja jakoś mi się nie bardzo podoba, trochę nie ma związku z misją :D . Wydaje mi się, że Chwila oddechu mogłaby być lepsza :) .
Misja 6: coś nie mam jak na razie pomysłu... jakieś propozycje pozostałych członków Drużyny?
Misja 7: zatem Bitwa pod Lasocinem
Misja 8: Kontrnatarcie
Misja 9: Wara od tych ziem - raczej wara od, a nie wara z wydaje mi się.
Misja 10: może Przypieczętowanie zwycięstwa?

PS. Myślę, że nick Kronikiego można odmieniać :) . Co na to sam zainteresowany? xd
 
 
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 11 Luty 14, 17:20   

Wymuszasz posty Siwy, nieładnie. :)
Nick można odmieniać jak najbardziej.
Co do nazwy misji 6 to może Obrona Wiary, bronimy miejsca pielgrzymek. Może być też coś w stylu Ku chwale Boga. Bądź jakieś pokrewne. Reszta przytoczonych przez was nazw jest jak najbardziej trafna i nie potrzebuję się o tym rozpisywać. :)
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 11 Luty 14, 22:09   

Misja 1: Czara goryczy przelana
Misja 2: Kryjąc się w ruinach
Misja 3: Morze Bedynów - myślę, że Twoja propozycja jest zbyt skomplikowana
Misja 4: Obrona stolicy
Misja 5: Chwila oddechu
Misja 6: Obrona Wiary - w mojej opinii chyba najbardziej pasująca nazwa, prosta i konkretna
Misja 7: Bitwa pod Lasocinem
Misja 8: Kontrnatarcie
Misja 9: Wara od tych ziem
Misja 10: Przypieczętowanie zwycięstwa
Jak uważacie?
 
 
Kroniki 
Mieszczanin

Wiek: 30
Posty: 140
Medale: Brak

Wysłany: 12 Luty 14, 04:38   

Jak pisałem wyżej, nazwy pasują. Myślę, że jest dobrze i mogłoby tak zostać.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 19 Luty 14, 17:31   

Kupiec Hrupkuw napisał/a:
(...) jednocześnie chciałbym zaproponować ostateczne nazewnictwo naszych misji (w grze):
Amor patriae nosta lex - "numer misji". Niektóre tytuły niestety się nie mieszcz

żródło: temat o misji 3


Czyli rezygnujemy całkiem z pisanych tytułów?

Jakby co to poproszę pisać nazwę kampanii całą wielkimi literami :) . Czyli Amor Patriae Nostra Lex.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 19 Luty 14, 22:34   

Tzn. tytuły misji nadal będą istnieć, ale po za grą, w opisie fabuły itd. Można je też dodać jako swego rodzaju nagłówek do odprawy w grze. Chciałem napisać wszystko wielkimi literami Siwy, ale niestety wtedy nie mieści się, bo jak widać Stronghold inaczej traktuje wielkie litery.
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 28
Posty: 1481
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 20 Luty 14, 18:52   

Cholera, faktycznie, lipa ;/. No trudno...

Tak, tak, chodzi o to, że nazwy misyj będą funkcjonować poza grą. W sumie można pomyśleć nad pisaniem ich w odprawie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz