ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Tworzenie stron internetowych
Autor Wiadomość
Odyn 
Administrator


Wiek: 34
Posty: 856
Medale: Brak

Wysłany: 18 Lipiec 11, 17:15   

Bordinio napisał/a:
Chwilunia... Mówisz, że podana przeze mnie strona to nic innego jak cms ? Myślałem, że została stworzona przez autora i po prostu wzbogacona o kilka skryptów.

Ta strona jest zbudowana na Drupalu. Od razu można to poznać po favicon ;) Swoją drogą to całkiem ciekawy system, który ma dosyć oryginalne podejście do zarządzania treścią.

Po przeczytaniu całej rozmowy doszedłem do wniosku, że Bordinio potrzebuje raczej CMS'a, niż kilku oddzielnych, osadzonych na stronie skryptów. Darmowy system newsów można dodać sobie samemu praktycznie bez żadnej wiedzy o PHP, ale już rejestracja/logowanie na stronie, wyświetlanie informacji z forum, dodawanie dłuższych artykułów wymaga korzystania z bazy danych i sporej ilości kodu PHP.

To co najbardziej odpycha od stron opartych na popularnych CMS'ach, to kiepsko dobrane szablony, zła konfiguracja i zbyt duża ilość niepotrzebnych elementów. Takich śmieciowych stron zrobionych w kilka godzin jest cała masa.
Jeśli natomiast samemu przygotuje się skórkę, użyje na stronie tylko na prawdę potrzebnych elementów, dobrze przygotuje treść i zgra wszystko w jedną całość, to taka strona może prezentować się bardzo dobrze.

Bordinio, jeśli na prawdę chcesz stworzyć stronę z elementami, które wypisałeś wcześniej, to polecam Wordpress. Z wszystkich CMS'ów, z którymi miałem do czynienia, ten jest najprostszy do zrozumienia i okiełznania.

Ta w ogóle, to wybrałeś zły temat do takich pytań ;) Powróć do "Szoł mi jur łebsajt ;D", jak już będziesz miał przynajmniej częściowo gotową stronę i będziesz chciał uzyskać wsparcie.
 
 
Szeryf99 
Szlachcic


Gra w: wszystko i nic
Wiek: 30
Posty: 324
Skąd: Stąd
Medale: Brak

Wysłany: 10 Wrzesień 11, 10:17   

Mam problem otóż mam sobie taki kod w index.html

Kod:
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Frameset//EN">
<html>
<head>
 <meta http-equiv="Content-type" content="text/html; charset=iso-8859-2">
<title>Oficjalna polska strona o minecrafcie.</title>
</head>
<frameset cols="15%,*%">
    <frame src="bok1.html" />
<frameset rows="25%,*%">
        <frame src="banner.html" />

<frameset cols="25%,*%">
        <frame src="spis.html" />
<frameset cols="73%,*%">
        <frame src="centrum.html" />
<frameset cols="14440%,*%">
<frame src="bok1.html" />

</body>
</noframes>
</frameset>
</html>


Mój problem polega na tym, że zostają takie grube cieniowane białe paski i mogę rozsuwać wszystkie ramki. Jak to naprawić? Z góry dzięki za pomoc.

_________________
Zapraszam na mój kanał yt, a tam filmiki także z serii Stronghold:
https://www.youtube.com/c...-3K5fx9QHHVmdpg
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Wrzesień 11, 10:29   

Kategorycznie zrezygnuj z ramek. Poza tym do rozwiązywania problemów jest temat, notabne (czy jak to sie pisze xd) założony przeze mnie, jak jeszcze byłem laps z HTML/CSS xd.

Oba posty przeniosłem do właściwego tematu.
- Odyn
Ostatnio zmieniony przez Odyn 10 Wrzesień 11, 17:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szeryf99 
Szlachcic


Gra w: wszystko i nic
Wiek: 30
Posty: 324
Skąd: Stąd
Medale: Brak

Wysłany: 10 Wrzesień 11, 18:44   

Mam kolejne pytanie. A mianowicie zapomniałem jak zrobić aby podstrona włączała się w ramce strona główna a nie w ramce menu.
_________________
Zapraszam na mój kanał yt, a tam filmiki także z serii Stronghold:
https://www.youtube.com/c...-3K5fx9QHHVmdpg
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 10 Wrzesień 11, 19:18   

Pisałem Ci już - kategorycznie zrezygnuj z ramek. Dzisiaj mamy 10 września Anno Domini 2011, a nie 1995.
 
 
Aleppo 
Wędrowiec


Gra w: Stronghold
Wiek: 29
Posty: 9
Medale: Brak

Wysłany: 20 Wrzesień 13, 19:49   Pomocy

Witam
Proszę o pomoc w tworzeniu stron HT-ML a mianowicie stworzenie takiej na potrzeby 3zakony-team proszę was o to ponieważ sam nie umiem tego robić a mam u nich dług i muszę go spłacić w taki oto sposób.
Jeżeli ktoś jest bardzo łaskawy proszę o wsparcie.
Strona może być podobna do strongholdnet.gry-online.pl ale muszą być w niej zamieszczone elementy Gothic'a i oczywiście nazwa 3zakony RP.[/b]


Scaliłem tematy. Siwy
Ostatnio zmieniony przez Siwy 20 Wrzesień 13, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz