ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie - pakiet zabezpieczający (antywirus)
Autor Wiadomość
GeeWhiz 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 73
Skąd: Toruń
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 13, 10:12   Pytanie - pakiet zabezpieczający (antywirus)

Witajcie,

Za kilka dni kończy mi się licencja avast! (internet security). Chciałbym zmienić pakiet, ostatnimi czasy avast! zaczął mi podpadać (blokuje youtube, podczas aktualizacji znacznie obciąża połączenie z internetem jak również dość widocznie spowalnia pracę komputera). Myślałem, żeby zmienić na kaspersky (zależy mi na dobrej ochronie), z drugiej strony nie chciałbym zbyt mocno obciążać komputera i łącza. Zastanawiam się czy kupić samego antywirusa, czy od razu cały pakiet internet security. A może macie jakieś alternatywy (inne produkty warte polecenia). Będę wdzięczny za wszelką pomoc.
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 13, 12:38   

Najpierw popróbuj darmowych wersji, jak uznasz, że taki pakiet ci odpowiada, wtedy kup Internet Security.

Ja używam Comodo, bo bardziej zależy mi na niskiej zasobożerności, zazwyczaj wiem, gdzie wchodzę.
 
 
 
GeeWhiz 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 73
Skąd: Toruń
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 13, 14:38   

Co do drugiej części wypowiedzi, ja nie stosuję jakichś ścisłych reguł (tj. nie mam kilku/kilkunastu stron które regularnie odwiedzam i wiem, że są bezpieczne). Często natrafiam na podejrzane strony etc., muszę się z tym liczyć będąc na studiach, a poza tym, w moim odczuciu nie po to jest internet żeby się szafować, tylko przeciwnie by z niego korzystać. Nieraz miałem całkiem poważne problemy z komputerem i często nie była to wcale moja wina (ataki na dostawcę internetu, próba przechwycenia transakcji -> ktoś chciał zaprezentować mi swoje umiejętności etc.), najzwyczajniej pech po prostu. Dlatego chce kupić coś lepszego, z drugiej zaś strony nie chciałbym całkowitego zamulatora, za sprawą którego będę czekał po kilka minut na odpalenie strony internetowej, a aktualizacje zerwą mi połączenie z internetem (tak ostatnio się dzieje przez avast!, którego używam już od kilku dobrych z lat z niewielkimi przerwami).
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 13, 16:21   

avast to szajs jakich mało.

GeeWhiz napisał/a:
nie po to jest internet żeby się szafować, tylko przeciwnie by z niego korzystać

Ja tak robię, tylko po prostu mam x stron, które najczęściej odwiedzam, rzadko kiedy są to jakiś tam podejrzane strony.

Ale jak dla ciebie najlepszy powinien być Bitdefender lub Norton.
Poza tym możesz zajrzeć na tą stronę: http://anti-virus-softwar...tenreviews.com/
 
 
 
GeeWhiz 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 73
Skąd: Toruń
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 13, 18:02   

o w końcu jakaś sensowna stronka z informacjami, widzę że brniemy w dobrym kierunku
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 13, 22:19   

Ja Ci mogę polecić ESET smart security lub po prostu NOD32 ( nie wiem czy nadal występuje samodzielnie ). Bardzo przyjemny interfejs, do tego jest intuicyjny no i bardzo skuteczny. Istnieje oczywiście tryb dla bardziej zaznajomionych ze sferą zabezpieczeń, więc problemów z personalizacją itp. problemów być nie powinno. Polecam wersję trial na początek ;)
 
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 21 Czerwiec 13, 22:42   

W starej wersji Nod był bardzo użyteczny i zżerał najmniej zasobów, teraz czepia się zbyt wielu rzeczy, za dużo blokuje, miałem problem, żeby odblokować dla przykładu GR, bo bez przerwy blokował mi porty.
 
 
 
Bordinio 
Moderator


Gra w: Obecnie w żadną.
Posty: 1039
Medale: Brak

Wysłany: 22 Czerwiec 13, 11:56   

To blokowanie trochę może irytować, ale wystarczy pogrzebać trochę w rozbudowanych opcjach i nie powinno być problemu z ustawieniem interwencji programu wedle swoich potrzeb :)
 
 
 
GeeWhiz 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 73
Skąd: Toruń
Medale: Brak

Wysłany: 22 Czerwiec 13, 16:17   

Jeśli chodzi o Eset Smart Security - swego czasu był to mój ulubiony pakiet, właśnie ze względu na prosty, przyjemny interfejs, dużą skuteczność oraz fakt, że chodził cicho (czasami aż za bardzo) i nie był dużym obciążeniem dla komputera. Jednakże ostatnio poczytałem kilka artykułów, zaznajomiłem się z testami i jednoznacznie wskazują one, że program znajduje niestety nieco w tyle ze swoimi rozwiązaniami, a właściwie to chyba brakiem najnowszych rozwiązań (odejście od sygnatur). Myślę jednak, że jest to jakaś alternatywa, jeśli ostatecznie dojdę do wniosku, że lepszy lżejszy program niż zamulator. Swoją drogą wolę koncentrować się na płatnych programach niż na darmowych - ze względu na lepszy support, no i gdzieś pewnie także skuteczność.
 
 
namecky 
Wędrowiec

Posty: 5
Medale: Brak

Wysłany: 22 Czerwiec 13, 21:48   

Ja korzystam z ESET 6 Smart Security i go polecam - jestem zadowolony! :)

Kaspersky ma najlepszą wykrywalność na rynku ale jest drogi.
_________________
Pozdrowienia, Adam
Polecam Państwu solidne, wysokiej jakości kasetony reklamowe LED na indywidualne zamówienie i wykonane specjalnie dla Państwa marki lub firmy. SPRAWDŹ!
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 22 Czerwiec 13, 22:03   

namecky napisał/a:
Kaspersky ma najlepszą wykrywalność na rynku ale jest drogi.

Kiedyś tak, obecnie przegrywa z Bitdefenderem, który jest nawet mniej zasobożerny.
 
 
 
GeeWhiz 
Wolny chłop


Wiek: 31
Posty: 73
Skąd: Toruń
Medale: Brak

Wysłany: 22 Czerwiec 13, 22:26   

Zatem powiem tak - kaspersky wcale drogi nie jest w chwili obecnej za 159 zł - licencja na 2 komputery - pakiet internet security, akurat dobrze się składa, bo na laptopie też niebawem kończy mi się licencja.

A co do Bitdefender - moglibyście coś więcej o nim powiedzieć ?
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 22 Czerwiec 13, 23:08   

Zależy co masz na myśli. Używałem go przez okres próbny, więc coś ci mogę o nim powiedzieć.
Oczywiście nie wiem, jak wygląda sprawa z wykrywalnością, ale nie jest też specjalnie uciążliwy, po ogarnięciu interfejsu potrafiłem odblokować program lub wyłączyć go z listy skanowania. Nie jest najlżejszy, ale też nie pożera połowy procesora, więc da się bez problemu normalnie korzystać z komputera (jak wspomniałem, ja głównie na to patrzę).

Oczywiście najlepszym programem antywirusowym jest Linux. : D
Poza tym, w sytuacjach awaryjnych miej gdzieś na jakimś urządzeniu przenośnym program Malwarebytes Anti-Malware.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz