ZalogujRejestracjaSzukaj U�ytkownicy MedaleZaloguj si�, by sprawdzi� wiadomo�ciGrupyStatystyki

Na forum.stronghold.net.pl wykorzystujemy ciasteczka. Jeśli jeszcze nie masz dość tego typu komunikatów, więcej informacji znajdziesz w Polityce Cookies. zamknij


Poprzedni temat «» Następny temat
Film o husarii na YT
Autor Wiadomość
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 27 Luty 13, 17:24   Film o husarii na YT

Witam, chciałbym zaprosić do obejrzenia i skomentowania mojego filmiku o husarii. Jest to bardzo amatorska i właściwie pierwsza moja taka produkcja, więc nie oczekujcie niczego dobrego xD. Jest to bardziej filmik informacyjny z elementami muzyki. Od razu podkreślam, że niektóre info może być troszeczkę podkoloryzowane na potrzebę "dramaturgii" filmiku.
http://www.youtube.com/watch?v=aY2mGoO5h-Y
 
 
Bzyk 
Szlachcic


Gra w: Crusander
Posty: 281
Medale: Brak

Wysłany: 27 Luty 13, 18:49   

Wyłapałem do poprawy następujące rzeczy:
> zmiana kontrastu napisów i obrazu - wszystko się zlewa i ciężko odczytać, co jest napisane
> błendy ortograficzne
> za dużo tekstu naraz - mnie osobiście nie chciało się czytać tekstu na całym kadrze czcionką pewnie coś koło 20
Polecam zawsze obejrzeć materiał przed zapisem. To pozwala wychwycić błędy.
 
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 27 Luty 13, 19:57   

No cóż, muszę powiedzieć, że wykonanie strasznie kiepskie... aż nie przystoi husarii :( . Straszliwe napisy - źle dobrane kolory i wielkość czcionki, z błędami ("polacy" :!: ), niewidoczne na tle zdjęć... Informacje nawet dobrze podane, ale powyższe wszystko psuje. Do tego błąd rzeczowy, choć, jak sądzę, przypadkowy. Mianowicie: "[Szabla husarska -] była to konstrukcja znacznie bardziej zaawansowana niż inne miecze". Szabla nie jest mieczem :]. Jedynie muzyka dobrze dobrana, znaczy: pasuje.

Żałuję, że nie pokazał mi waćpan tego filmiku przed wrzuceniem na YT, myslę, że zdziałalibyśmy coś niecoś... Choć jest jeszcze czas k'temu ;) .
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 27 Luty 13, 20:58   

Przecież powiedziałem, że to kompletna amatorka i pierwszy mój taki filmik xd. Byzk przyznaje, że dobry z ortografii to ja nie jestem, ale darowałbyś już sobie te "błendy ortograficzne". Po za tym nie ma ich chyba tam aż tak dużo... przy takim dużym projekcie ciężko wszystko zauważyć. Napisy przecież są widoczne, tylko na tych obrazach na końcu może się trochę zlewać, ale tam można zatrzymać i na spokojnie przeczytać. Wiem o tym Siwy, jednak to bronie pokrewne, a miecz moim zdaniem bardziej tam pasowały, bo ogólnie miecze są bardziej rozpoznawalne. Może bardziej by pasowało: "niż inna broń sieczna jak miecze i szable". Będą następne, będą lepsze :) O różnej tematyce, po pierwsze muszę zmienić program na bardziej zaawansowany...
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 27 Luty 13, 21:02   

To ten o husarii chcesz zostawić w takim stanie? Niestety, ale napisy nie są czytelne. Po pierwsze - czemu czerwona czcionka na czarnym tle? Dlaczego bezpośrednio na obrazach tekst? Amatorka ok, ale wiesz, to żadne usprawiedliwienie :P . Jak coś robić to porządnie. A no i tym bardziej, jesli nie jesteś mocny z ortografii to można kogoś zapytać czy dobrze to napisane, albo rzucić okiem do słownika tudzież napisać to w Wordzie i poprawić błędy. To nie Twoje notatki, a film o naszej dumie...


Wybacz za trochę ostre słowa, ale nie lubię partactwa, a szczególnie o takiej tematyce :P . Nawet amatorskiego.
 
 
Kupiec Hrupkuw 
Rekrut


Wiek: 28
Posty: 417
Medale: Brak

Wysłany: 27 Luty 13, 21:13   

I tak dużo osób tego nie obejrzy xD. Ja nie wiem, może mam jakieś "inne" oczy, ale mnie tam napisy wcale nie przeszkadzają. Po prostu chciałem bardzo dużo do jednego filmiku wpakować i na prawdę ciężko to wszystko połączyć w spójną całość. Po za tym program bardzo mnie ograniczał. Kopiowałem do Worda wszystko (widocznie coś przeoczyłem), ale nawet tam za dużo błędów nie zauważyłem. Bez przesady z tą hańbą dla husarii. Większość polaków nie zna o niej wielu szczegółów i nawet jak bez ładnej oprawy się trochę dowiedzą to i tak społecznie to wyjdzie na plus!
 
 
Siwy 
Moderator


Wiek: 27
Posty: 1480
Skąd: Nowogród Bobrzański
Medale: 1 (Więcej...)
Srebrny szachista (Ilość: 1)

Wysłany: 27 Luty 13, 21:21   

Ale jak powiedziałeś: "I tak dużo osób tego nie obejrzy xD" ;p. Wiesz mi chodzi o pewną zasadę :P . Że jak coś robić to porządnie, to raz, a dwa, że zwłaszcza jeśli chcesz coś zareklamować. Ktoś zobaczy tak słabo zrobiony filmik to powie, że albo ziomek się nie zna, podaje bzdurne fakty, albo ogólnie przedstawiana rzecz to kicha (jeśli nic zupełnie nie wie o husarii). Takie rzeczy trzeba przedstawiać profesjonalnie - tylko wtedy wyjdzie to na plus i wiedzy społecznej, i ogólnej opinii o, tutaj, husarii. Jeśli filmik jest zrobiony słabo, a tym bardziej trwa tak długo i ciężko się czyta, to mało kto go obejrzy...
 
 
YasiuYaś 
Osadnik


Gra w: Stronghold Deluxe, Stronghold Crusader
Wiek: 30
Posty: 39
Skąd: Inowrocław
Medale: Brak

Wysłany: 31 Marzec 13, 09:32   

Oczywiście wykonanie jest dość kiepskie, napisy się zlewają z tłem, ale sam fakt, że takie coś zrobiłeś jest fajny.
 
 
 
Banshee 
Burżuj


Posty: 160
Medale: Brak

Ostrzeżeń:
 3/3/3
Wysłany: 7 Maj 13, 20:24   

Dlaczego nie mogę obejrzeć filmu, wyskakuje mi informacje, że film jest niedostępny, przepraszamy za usterki ? Bardzo byłem ciekawy wykonania tegoż filmu, lecz niestety nie mogę go obejrzeć.
_________________
Andrzej Breivik
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | Template DarkMW created by razz